Kde roste červené kapradí

Dean Cundey

Lyman Dayton

Bob Bring

• Ephemeris

Už dávno ma niečo tak nenasralo! Zo začiatku film prezentuje "tradičné kresťanské rodinné hodnoty" až tak dôrazne, že by si pri ňom iste poplakali aj členovia Kotlebových vlakových hliadok. Potom sa to mení na detailný popis vskutku stupídnej sedliackej zábavky, na ktorú doplácajú životom úbohé mývaly a vlastne aj ľudia. Stínanie obrovského stromu, na ktorom sa mýval ukryl, možno bolo v poriadku z pohľadu tej doby. Z dnešného pohľadu je to absolútne neakceptovateľné. Hlavný chlapčenský hrdina by si za svoju zaslepenosť zaslúžil tak akurát nafackovať. A to isté si zaslúžim aj ja, že som sa na túto nepodarenú vidlácku zoofíliu pozerala až do konca.(15.7.2017)

Film, u ktereho bude na konci brecet snad kazdy. V Ceskoslovensku bylo v televizi davano jako 'Kde roste cervene kapradi' - asi by to chtelo doplnit do databaze.(14.7.2006)

V prvom rade - NEČÍTAJTE SI OBSAH FILMU! Síce sa jedná o oficiálny text distribútora a končí tromi bodkami, no prezrádza všetko podstatné, kvôli čomu sa film oplatí vidieť. Je to naivný, gýčovitý film s primitívnym dejom, hrubozrnnou réžiou, zväčša obsadený pravdepodobne pomocníkmi z ochotníckeho divadla, zasadený do iritujúceho prostredia (nemôžem si pomôcť, ale mňa vždy ich nárečie, správanie a zvyky vždy iritovali) jednoduchého amerického juhu, ale, A to prosím ALE!, so záverom, ktorý doslova rozseká každého, aspoň trochu citlivého, diváka.(3.9.2011)

Nestáva sa často, že film prekoná knižnú predlohu. Upozorňujem, že toto je jeden z tých filmov, pri ktorom sa dojatiu neubránite. Je to prekrásny film, ktorý vás chití za srdce. Nič viac a nič menej.(12.8.2011)

Krásný film mého dětství, který zaručeně dojme. Neviděl jsem ho již celé věky, ale předpokládám, že si svoje kouzlo při troše tolerance uchoval. Konec velmi smutný, ale o to více ze života.(27.12.2006)

Film sice pro děti, ale nevím, jestli děti (potažmo rodiče) si zaslouží tak smutný konec filmu, který tak otevřeně a bez příkras ukazuje realitu dětství, tužeb a lopotné práce, než si kluk vydělá na své vytoužené pejsky. A pak takový konec...no neznám ve svém okolí nikoho, kdo by ten závěr filmu neprobrečel. A bez rozdílu věku. Život někdy dokáže být opravdu krutý.(23.5.2011)

• omega_SK

Príliš premrštené a neadekvátne tunajšie hodnotenia, až príliš vzdialené reálnej hodnote tohto filmu. Na "imdb" to má 66% - to je rozhodne pravdivejšie. Zatiaľ takmer každý hodnotiaci tomu dal štyri či päť hviezd. Taký supertrhák to nieje ani omylom. Celý film je vlastne nuda = o ničom. A logiku to nemá už vôbec. Keby sa takto lovilo, tak zbohom a ámen. Hafani zaženú zvieratko na strom. Páníček sa priplazí, zrúbe strom. Strom padne zoťatý, zvieratko uteká na ďalší strom. A ťuťko lovec može rúbať takto stromy donekonečna. Boooožinku. Poznám oveľa staršie (ešte čiernobiele) filmy, ktoré sú rozhodne kvalitnejšie a pritom tunajšie hodnotenie je pri nich podstatne nižšie. Niekomu by som TU fakt zakázal hodnotiť filmy. Zámerne sa to nadhodnocuje!(22.11.2011)

Viděl jsem v TV na přelomu 70. a 80. let( snad 2x), přesto se mi to jako klukovi, hltající v té době filmy jako Černý korzár, Poklad Aztéků, Dick Turpin, Vzpoura bukanýrů apod., které v té době promítali v kinech , hodně líbil, chtěl bych vidět znova. Škoda, že na něj už zapomněli.(16.6.2014)

1 2 následující >>