Čestné pionýrské 2 (festivalový název)

• Rusko

Частное пионерское. Ура, каникулы!!!

Частное пионерское 2

Častnoje pioněrskoje 2

Chastnoe pionerskoe 2

I Give You My Word 2

(festivalový název)

Rodinný

Rusko, 2015, 100 min

Nestává se často, aby druhý díl filmu předčil kvalitou ten první, ale v tomto případě se to jednoznačně podařilo. Ve stejném hereckém obsazení se zde setkáváme s hrdiny prvního filmu, kteří o dost povyrostli a to i herecky (Míša například za svoji roli obdržel na různých filmových festivalech 3 ceny). Příběh je to opravdu svěží, v dobrém tempu, kvalitní scénář a napínavý příběh o přátelství i první lásce s dramatickým koncem. V hodnocení na ruském filmovém serveru dostal film od diváků hodnocení 90,7% a myslím, že zcela oprávněně, je to film, který potěší mladé i starší diváky. Navíc pionýrské hnutí je v současné době v Rusku na úžasném vzestupu a ti, kdo prožili v organizaci ty nejhezčí léta, si s tímto filmem na ně jistě rádi vzpomenou, proto i tak velký úspěch filmu u všech věkových generací. Já mu nemůžu dát méně než 5 hvězdiček(24.4.2017)