Reklama

Reklama

Tři nejlepší přátelé a spolužáci Luke Wilson, Will Ferrell a Vince Vaughn se na prahu třicítky rozhodli zatočit setypem každodenního života a začnou pořádat divoké mejdany. Jenže věci se vymknou kontrole a jejich řádění jim pořádně zkomplikuje život... Co myslíte, že udělá chlap, když chytne dřívější let domů a najde svou dívku v posteli a v pokoji kolem je plno nahých neznámých lidí? Vrátí se na kolej a založí bratrstvo! Dřív než stačíte říct "zápasy v lubrikačním gelu", Frank alias Tank; Mitch a Beanie mají svůj tajný spolek a vyvádějí nekontrolovatelné kousky. Když ale překročí všechny meze, pokusí se děkan university bratrstvo rozpustit. Že je Mitch poněkud konzervativní se ukáže hned v úvodu, kdy se vrátí ze služební cesty a najde svou manželkou Heidi v posteli se dvěma muži. Opustí tedy jejich společný byt a nastěhuje se rozlehlého domu ležícího na hranici pozemků místní vysoké školy, který si na neurčito pronajme. Brzy ho tu navštíví jeho nejlepší přátelé. Frank, který se nedávno oženil s Marisou, ale zjišťuje, že manželství se mu příliš nezamlouvá, a Beanie, který je spokojeně ženatý s Larou a navíc je otcem dvou dětí. Ti oba mají nádherné vzpomínky na dobu studií, zejména Frank který si kdysi "heroickými" výkony v pití vysloužil přezdívku "Frank Tank", a tak přesvědčí Mitche, aby využil nově nabyté svobody a pořádně si užil. Sami mu také iniciativně začnou pomáhat s organizací divokých mejdanů. Jejich řádění ozvučené opravdu silnou aparaturou přivádí jejich bývalého spolužáka a nyní děkana univerzity Gordona Pritcharda k zuřivosti natolik, že se je rozhodne vyštvat. Nemalou měrou jeho vztek přiživuje také nezapomenutá křivda ze střední, kde byl jako třídní šprt častým terčem jejich mučení. Když už se zdá, že mu opravdu podaří Mitche z domu vyštvat, vymyslí trojice fintu, která jim umožní v domě zůstat... (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (321)

Cervenak 

všechny recenze uživatele

Ako všetky filmy od Frat Packu, v ktorých nehrá hlavnú úlohu Stiller (možno s výnimkou Wedding Crashers, ale aj to bola u mňa jednorázovka, z ktorej si po čase neviem vybaviť jedinú zapamätaniahodnú scénu) - trápne, blbé a na skapanie nudné. A, tiež tradične, vytrháva to jedna/dve scény, ktoré sú tak absurdne debilné, až sú naozaj zábavné (tu je to kurz orálneho sexu s mrkvami a uhorkami). Aj tak sa ale čudujem, že niekto má tú drzosť a odvahu s takým mizerným scenárom (resp. malo to vôbec scenár???) začať nakrúcať film. ()

Cappuccino 

všechny recenze uživatele

Ako to u trojice priateľov poväčšinou býva, každý z nich má inú povahu. Kľudný (z časti suchársky) úradník, výbojný podnikateľ ( 6 obchodov, jasné?) a "bezednej Frank", ktorý si nemôže zvyknúť na manželský život. Mládí v trapu sa radí skôr do kategórie oddychových komédií. V tejto kategórii sa vďaka Bohu nenachádza až také množstvo trápnych fekal scénok. Na druhej strane tu absentuje kategória vtípkov, na ktoré si aj o mesiac s humorom zaspomínate. Potešia drobné roličky E. Cuthbert a S.W. Scott. Nezáživný scenár však zráža všetky klady a príjemnosti len na priemernú zábavu. ()

Reklama

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"Dámy, jde o orální sex, nesajeme mléko mytologického zvířete." Nemám nic proti tomu, když se příslušnice opačného pohlaví doučují v oblasti orálního sexu a tady ta výuka byla mimořádně kvalitní. Tohle ale není film o orálu, nýbrž o Bezedným Frankovi, kterej se chtěl usadit a místo toho absolvoval alkoholicko-nudistickej běh po městě. A možná to není ani o Frankovi, ale to jedno. Je to totiž šílenost, ve který mě pobavily únosy novejch členů Bratrstva, bojový scény v oleji (důchodce Blue vs. dvojice hambatic), parodický narážky na mý oblíbený filmy (Klub rváčů, Absolvent), cameo roličky nadržených děv (Juliette Lewis, Elisha Cuthbert) či intelektuálně sportovní zkoušky Bratrstva. Mě to prostě hodně bavilo, ale jsem si vědom toho, že existují i vyšší formy života, který nemají pochopení pro hovadiny a jsou toho názoru, že Will Ferrell je č***k, k***t, d*****t či d***l, v čemž je tento snímek může jedině utvrdit. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Trochu jsem se toho bál, ale nakonec mě režisér Todd Phillips nezklamal stejně tak jako ve dvouch předešlých případech (Starsky & Hutch a Road Trip). Trojka herců se tu sešla opravdu dobře i když Luke Wilson a ani Vince Vaughn komediálního talentu příliš nenabrali a herecký styl Willa Ferrella mi moc nesedí, zde hráli uplně jinak než v jejich ostatních filmech a tím se mi změnil pohled na všechny tři herce ku lepšímu. Komedie z útvaru ''Frat Pack'' jak má být. --- Marisa mi pořád něco vyčítá - Jako například že tu běháš po silnicích nalitej a nahatej? - Jo. A pár dalších věcí. ()

B!shop 

všechny recenze uživatele

Perfektni komedie, s nekolika slabsima chvilkama a nekolika perfektnima forkama. Hlavni podil na tom ma herecke obsazeni, je tu jedna znama tvar vedle druhy a tomu vsemu vevodi slusnak Wilson, drsnak Vaughn a naprostej magor Ferrell. Jakmile je Ferrell na scene, hned je film o tridu lepsi. A ty dementni napady, co vymejslej, fakt nemaj chybu. Skoda, ze je film misty krapet vaznej, kdyz se resi veci okolo manzelstvi a vztahu, jinak je to fakt skvela komedie. Zaverecny testovani bratrstva nema chybu. ()

Galerie (25)

Zajímavosti (18)

  • V čase 20:13 vidíme vlevo v záběru druhou kameru. (imagoo)
  • Cameo: Stuart Cornfeld, produkční partner Bena Stillera, se ve filmu objeví jako taxikář vezoucí Mitche na letiště. (HellFire)

Reklama

Reklama