Hravá angličtina s ptáčky kiwi

Rodinný
Francie, 2013, 26x5 min

Naučte se anglická slovíčka od plastelínových kamarádů! Twiki a Twini jsou rozpustilá ptáčata, která neustále zažívají nějaká dobrodružství. A víte, co je na všech jejich rošťárnách úplně nejlepší? Že vás při nich ještě stihnou naučit pár anglických slovíček. Ať už jde o hledání pirátského pokladu či o oslavu narozenin, s ptáčky kiwi se vždycky nejen pobavíte, ale také se mnoho naučíte! Hravá angličtina vám zkrátka půjde úplně sama. (Česká televize)

Gemini

Ehm, opravdu je někdo ochoten s vážnou tváří akceptovat kurs angličtiny vyrobený Francouzi? Pominu nepříliš obvyklý a nutno říct čistý výtvarný styl, který si tvůrci pro svoje dílo vybrali - ostatně také není vzhledem ke smyslu pořadu příliš podstatný. Důležitý je obsah. A co si můžete myslet o kursu angličtiny - vyrobeném Francouzi - v němž je za jedno z 26 témat natolik zásadních, že je třeba s ním seznámit dětské publikum tohoto pořadu, považován CIRKUS? Možná nic moc podivného nebo snad negativního. Možná trochu znejistíte, když zjistíte, že v myslích tvůrců tohoto pořadu se za kytaru místo tradičního "sladkého dřeva" považuje elektrická kytara, a že smutného klauna je třeba rozveselit trochou jazzových variací říznutých poctivým metalovým sólíčkem. Nebo že kytice stříkající vodu se používá tak, že vám ji klaun připne na klopu, a pak vás tou kyticí postříká mačkáním balónku ve své ruce. Ano, čtete správně;) A to stále není všechno - titulní ptáci (z poněkud jiné anglicky mluvící země, ehm) nemluví, respektive komunikují zhruba jako Pingu, ale ne tak hlučně. Kromě jásavého přednesu jednotlivých slovíček obstarává hlavní porci angličtiny bezvýrazný hlas "vypravěče" - u nás přesněji řečeno dvojice zlehka se překrývajících vypravěčů (anglického a českého) - který popisuje, kdo kam jde, co tam dělá, jak to dělá, atd. Čili to pojďme zhodnotit jako jedno velké WTF - WTF bez francouzského přízvuku, ale rozhodně s francouzskou pachutí. 40% ()

Nerhinn

Jako asi mi něco uniklo, ale k čemu je angličtina, kde český hlas říká něco úplně jiného, než anglický? ()