Biri Gyaru

ビリギャル

• Japonsko

Biri Gal

Flying Colors

Flying Colors: How a Teen Girl Went from Academic Absurdity to an Elite University in One Amazing Year

Drama / Životopisný / Rodinný

Japonsko, 2015, 117 min

Nobuhiro Doi

Předloha:

Nobutaka Cubota (kniha)

Hiroši Hašimoto

Eiši Segawa

Tenhle film vás prostě nabije. Napumpuje! Navalí do vás šťávu, že si budete myslet, že každou chvíli explodujete... Je to podle skutečné události, spisovatel a učitel (skutečný Tsubota) napsal knihu o Ayace, jeho bývalé studentce, která neměla motivaci ke studiu a jemu se podařilo jí tu motivaci dát. Z totální spodiny se holka dostala na špici a bacha spoiler ...... na tu Keio univerzitu se vážně dostala....... konec spoileru. Jinak kašlete na Zízu, Kasumi byla skvělá a hrála dobře, spisovatelé, kritici i akademie ji ocenili hned dvěma cenami. Nejlepší herečka v hl. roli a Nováček roku. Plus nominace "Outstanding Performance by an Actress in a Leading Role" ... Mám Zízu celkem rád, ale tady je vedle jak ta vistárie... :D(5.2.2016)

Pohodový rodinný filmík o flákačské studentce, která se svou pílí a za pomoci nestandardního doučovatele dostala až na jednu z nejlepších univerzit. Je to natočeno podle skutečnosti, ale v některých scénách jsem si říkala, že si to pro film museli trošku přikrášlit, protože se mi nechtělo věřit, že dotyčná byla vážně tak tupá :) Její udivené reakce ale stály za to a pobavily. Víc než Kasumi Arimura se mi ale v roli učitele líbil Acuši Itó, který nadšeného učitele zahrál fakt skvěle. 3,5*(6.2.2018)

Naozaj príjemné prekvapenie. Je to síce dosť jednoduché a predvídateľné, ale zato veľmi, veľmi pozerateľné a vtipné. Film je dobre zvládnutý po každej stránke; Doi Nobuhiro tu opäť potvrdil svoje režisérske kvality. ■ Maximálne spokojný som hlavne s výberom hercov: Arimura Kasumi ❤ v hlavnej úlohe bola perfektná a rovnako aj Itō Atsushi ako sensei Tsubota. Sedeli mi ale aj všetci ostatní herci, čo sa stáva naozaj zriedka. ■ Tento film mi zdvihol náladu tak, ako sa to už dávno žiadnemu nepodarilo, takže repríza v dohľadnom čase je istá a vysoké hodnotenie samozrejmé. 80%.(14.1.2019)

Sice si myslím, že Japonci to mnohdy s tou snahou přehánějí do té míry, že je to spíš útrpné "přemáhání se" (nehledě na to, že mnoho Japonců míří za každou cenu na prestižní univerzitu, i kdyby to mělo znamenat, že budou studovat obor, který ani studovat nechtěli), ale na druhou stranu, tenhle film moc hezkým způsobem ukazuje, jak důležité je vytyčit si nějaký cíl a jít si za ním. :) A co mě opravdu zasáhlo, byla postava učitele Cuboty - kéž by všichni učitelé byli jako on... Školství by rozhodně pomohlo, kdyby tam bylo víc takových lidí, kteří vědí, jak správně studenty motivovat a ne v nich jen budovat pocit méněcennosti a nechuti k učení. Tahle postava se jako vzor ideálního učitele skutečně povedla. No a Arimura Kasumi se mi v hlavní roli taky moc líbila. Viděla jsem ji už ve Strobe Edge a musím říct, že má rozhodně talent zahrát typově odlišné postavy. ~(4,2)~(10.4.2016)

Příjemný motivující film o mladé studentce, která na školu doslova kašle a neumí určit ani světové strany, ale za pomocí sympatického učitele se stane ambiciózní a snaživou dívkou. Takového učitele, jenž své studenty motivuje a věří v ně, by potřebovala každá škola. Jestliže máte před zkouškami, zhlédněte Biri Gyaru. Navíc je ve filmu pěkný příklad a následky rodiny, kdy syn je nucen do budoucnosti dle otce a matka preferuje. když si dítě zvolí vlastní cestu samo.(17.3.2017)

• - Film vznikl podle skutečného příběhu autora novely, Nobutaka Cubota, který učil na soukromé vzdělávací škole a jeho studentky Sajaka Kobajaši. (Jirka_Šč)