poster

Biri Gyaru

 • Japonsko

  ビリギャル

 • Japonsko

  Biri Gal

 • anglický

  Flying Colors

 • anglický

  Flying Colors: How a Teen Girl Went from Academic Absurdity to an Elite University in One Amazing Year

Drama / Životopisný / Rodinný

Japonsko, 2015, 117 min

Režie:

Nobuhiro Doi

Předloha:

Nobutaka Cubota (kniha)

Scénář:

Hiroši Hašimoto

Hudba:

Eiši Segawa
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • ing.man
  *****

  Tenhle film vás prostě nabije. Napumpuje! Navalí do vás šťávu, že si budete myslet, že každou chvíli explodujete... Je to podle skutečné události, spisovatel a učitel (skutečný Tsubota) napsal knihu o Ayace, jeho bývalé studentce, která neměla motivaci ke studiu a jemu se podařilo jí tu motivaci dát. Z totální spodiny se holka dostala na špici a bacha spoiler ...... na tu Keio univerzitu se vážně dostala....... konec spoileru. Jinak kašlete na Zízu, Kasumi byla skvělá a hrála dobře, spisovatelé, kritici i akademie ji ocenili hned dvěma cenami. Nejlepší herečka v hl. roli a Nováček roku. Plus nominace "Outstanding Performance by an Actress in a Leading Role" ... Mám Zízu celkem rád, ale tady je vedle jak ta vistárie... :D(5.2.2016)

 • LangiJ
  ***

  Pohodový rodinný filmík o flákačské studentce, která se svou pílí a za pomoci nestandardního doučovatele dostala až na jednu z nejlepších univerzit. Je to natočeno podle skutečnosti, ale v některých scénách jsem si říkala, že si to pro film museli trošku přikrášlit, protože se mi nechtělo věřit, že dotyčná byla vážně tak tupá :) Její udivené reakce ale stály za to a pobavily. Víc než Kasumi Arimura se mi ale v roli učitele líbil Acuši Itó, který nadšeného učitele zahrál fakt skvěle. 3,5*(6.2.2018)

 • Sermone
  ****

  Naozaj príjemné prekvapenie. Je to síce dosť jednoduché a predvídateľné, ale zato veľmi, veľmi pozerateľné a vtipné. Film je dobre zvládnutý po každej stránke; Doi Nobuhiro tu opäť potvrdil svoje režisérske kvality. ■ Maximálne spokojný som hlavne s výberom hercov: Arimura Kasumi ❤ v hlavnej úlohe bola perfektná a rovnako aj Itō Atsushi ako sensei Tsubota. Sedeli mi ale aj všetci ostatní herci, čo sa stáva naozaj zriedka. ■ Tento film mi zdvihol náladu tak, ako sa to už dávno žiadnemu nepodarilo, takže repríza v dohľadnom čase je istá a vysoké hodnotenie samozrejmé. 80%.(14.1.2019)

 • Tsuki
  ****

  Sice si myslím, že Japonci to mnohdy s tou snahou přehánějí do té míry, že je to spíš útrpné "přemáhání se" (nehledě na to, že mnoho Japonců míří za každou cenu na prestižní univerzitu, i kdyby to mělo znamenat, že budou studovat obor, který ani studovat nechtěli), ale na druhou stranu, tenhle film moc hezkým způsobem ukazuje, jak důležité je vytyčit si nějaký cíl a jít si za ním. :) A co mě opravdu zasáhlo, byla postava učitele Cuboty - kéž by všichni učitelé byli jako on... Školství by rozhodně pomohlo, kdyby tam bylo víc takových lidí, kteří vědí, jak správně studenty motivovat a ne v nich jen budovat pocit méněcennosti a nechuti k učení. Tahle postava se jako vzor ideálního učitele skutečně povedla. No a Arimura Kasumi se mi v hlavní roli taky moc líbila. Viděla jsem ji už ve Strobe Edge a musím říct, že má rozhodně talent zahrát typově odlišné postavy. ~(4,2)~(10.4.2016)

 • Maysha
  ****

  Příjemný motivující film o mladé studentce, která na školu doslova kašle a neumí určit ani světové strany, ale za pomocí sympatického učitele se stane ambiciózní a snaživou dívkou. Takového učitele, jenž své studenty motivuje a věří v ně, by potřebovala každá škola. Jestliže máte před zkouškami, zhlédněte Biri Gyaru. Navíc je ve filmu pěkný příklad a následky rodiny, kdy syn je nucen do budoucnosti dle otce a matka preferuje. když si dítě zvolí vlastní cestu samo.(17.3.2017)

 • - Film vznikl podle skutečného příběhu autora novely, Nobutaka Cubota, který učil na soukromé vzdělávací škole a jeho studentky Sajaka Kobajaši. (Jirka_Šč)