An Act of War

Ryan M. Kennedy

Atit Shah

Scénografie:

Robert Dancy

Rozhodně stojí za shlédnutí. Není to válečný film, ale psychologické drama. A poměrně náročné a velmi slušně zpracované. Každému, kdo se zajímá o "syndrom války v zálivu", můžu film jen doporučit ..(.Podle expertů postihl syndrom války v Perském zálivu 175.000 až 210.000 amerických vojáků a dalších 200 tisíc veteránů z války s Irákem trpí také příznaky tohoto onemocnění) . Nicméně chápu, že pro někoho může být zábavnější vysílání "akvárka v televizi".... ( Goauld)(13.7.2015)

• goauld

Nudnější film jsem snad ani neviděl... To už vysílání "akvárka" v televizi je záživnější. Chápu, že film popisující trauma válečného veterána, který byl svědkem mučení a následného kuchání svého spolubojovníka (ve filmu samozřejmě ani náznak, pouze jen "vyprávění" daného přeživšího veterána) může být -silný umělecký zážitek- nicméně v tomto podání je to maximální nuda. Film doporučuji jako nenáročnou kulisu k práci (facebookování, malování, škrábání brambor v kuchyni, při souloži...apod) nebot hladina zvuku je silně monotónní - bez nějakých náhlých zvýšených hladin, tudíž při těchto činnostech nijak výrazně neruší. Možná, že pokud by se zde z redakce CSFD někdo obtěžoval o napsání stručných informací o filmu (jinde běžně uváděných nad komentáři), asi bych byl tohoto dílka ušetřen a místo něj si pustil něco -aktivnějšího-. Štěstí pro mne, že jsem toto dílko neviděl v kině, ale v poklidu doma neb tam bych zajisté usnul (bez ohledu na to, zda bych před tím požil kafe), nebyl vzteklý ze zbytečně vyhozených financí (za dnes již tak drahého promítání) , nebot narozdíl od kina - mohu doma "tok videa" kdykoliv vypnout (případně zrychlit - přeskočit nezáživné scény - což v tomto případě je zbytečné, neb záživných scén se zde divák nedočká a jediná "akce" tudíž jsou záverečné titulky).(29.4.2015)

• Wacoslav1

Rádoby artová sračka. Z válečným filmem to nemá co dělat. Ono to fakt působí jako by to mělo vyšší ambice či co, ale při umírání nudou během sledování vám dojde, že se jedná jen o sakra nepochopený vtip.5%(31.8.2016)

• kaylin

Černobílá kamera je místy sice pěkná a dává tomu správnou atmosféru, ale dnešní potřeba "umělců" natáčet pomalé, rozvláčné filmy, které jsou silně dramatické, mě v poslední době opravdu unavuje. Jen ať si to zkoušejí, jen ať trénují, ale to neznamená, že se mi to bude líbit. Tohle je něco, co se mi svým pojetí, tempem a nudou prostě nelíbilo.(10.4.2015)