Poklidné francouzské městečko, kde se všichni znají a kde nikdo nevyčnívá, prožívá postní období. Na morálku dohlíží upjatý starosta, hrabě de Reynard, kterému manželka utekla do Itálie. Do městečka přijíždí neprovdaná a volnomyšlenkářská Vianne Rocherová se svou dcerou Anouk. Vianne si pronajme místní cukrárnu od Armande Voizinové. Chce prodávat čokoládové výrobky podle starých tradičních receptur. Vianne má talent odhadnout, jaké touhy lidé skrývají. Obyvatelé zpočátku odmítají do obchodu vstoupit. Armande však zachutná horká čokoláda a otevře Vianne své srdce. Je nemocná a trápí se, že jí její dcera a sekretářka de Reynarda, Caroline Clairomontová, nedovolí setkávat se s vnukem Lukem. Vianne zařídí, aby se setkávali v cukrárně. Nabídne bonbony i ustrašené Josephine Muscatové. Ta žije s manželem Sergem, kterého nemá ráda. Vianne jí dodá kuráž, Josephine muže opustí a začne Vianne v obchodu pomáhat. Vianne se daří dávat lidi dohromady tak, jak si to tajně přejí. De Reynard proti Vianne brojí a píše faráři Henrimu nenávistná kázání do kostela. Vianne připravuje večírek pro Armande a mezitím po řece připlují na lodích kočovníci, mezi nimiž je i Roux. De Reynard je chce samozřejmě vypudit, v městečku nejsou vítáni. Vianne se s Rouxem spřátelí. Vianne připraví pro nemocnou Armande večírek. Jeho účastníci nakonec tancují na břehu řeky za kytarového doprovodu kočovníků. Vianne se s Rouxem miluje na lodi. Pod neblahým vlivem starosty Serge lodě zapálí ze msty k Josephine. Josephine s Anouk téměř uhoří, Armande po návratu domů zemře a Roux odjíždí. De Reynard vyžene Sergeho z města. Vianne ztratí odvahu a rozhodne se jít zase dál... (TV Prima)

kleopatra

Čokoláda nebo cokoli, co může způsobit potěšení, je v městečku, kam přichází Vianne, tabu jako všechno, co nesouvisí s modlením a odříkáním. Přitom by všichni tak rádi ochutnali. Vianne obrací svým přístupem k životu městečko naruby, ovšem vliv faráře je silný, takže k ní za čokoládou a nejen za ní chodí jen lidé, kteří jsou tak jako tak považováni za vyvrhele a nemají co ztratit. Právě ti jediní skutečně žijí. Skvěle obsazený, odehraný a zrežírovaný film, který osladí život i těm, kdo nejsou na sladký. ()

Cival

Pravidla moštárny byly lepší, propracovanější, dojemnější... a přitom ne na první pohled tolik přeslazené. ()

Houdini

Oscar 5 nominací : Nejlepší film, Herečka HR - Juliette Binoche, Herečka VR - Judi Dench, Hudba, Scénář. . . . . Zlatý Medvěd - výběr ()

Lima

Hezký film, který zachutná a přivodí pěkné chvíle, asi tak, jako když jíte nějaký čokoládový pamlsek. Binochet sladká (z mužského pohledu), Depp sladký (z ženského pohledu), příběh spíše hořký, ale na konci opět čekala ta mléčná část :o) Problém filmové čokolády je, že její chuť nebyla natolik výrazná, abych měl nutkání se po nějakém čase k ní opět vrátit. Což se mi u normální čokolády stát nemůže :o) Proto "jen" za čtyři rumové pralinky. ()

Galadriel

Moc příjemný film, který je stejný jako to, co má v názvu (v tom nejlepším slova smyslu). Hádejte, na co asi dostanete během jeho sledování neovladatelnou chuť? Dobré herecké výkony velmi sympatických a trefně zvolených herců, krásná hudba Rachel Portman, kamera a prostředí francouzského venkova jenom podtrhují atmosféru filmu. ()

Gemini

Jakožto jeden z tisícihlavého zástupu závisláků na chocolat bych mohl něco žbleptnout o přínosném vlivu kanabinoidů v této skvělé pochoutce obsažených na lidskou dušičku, ale rád přenechám slovo okouzlující Vianne a její mayské magii, její dcerce Anouk a jejímu klokanu Pantoflíčkovi, skvěle zvolené hudbě Rachel Portmanové (s drobným příspěvkem Django Reinhardta) a hlavně nezapomenutelné nezdolné Armande Voizinové. Pryč s předsudky, pryč s falešným moralizováním, poslouchejte svoje srdce a svět bude mnohem hezčí... ()

Matty

Sladké, slaďoučké, přeslazené. Těch čokoládových lahůdek tam na můj vkus bylo snad až moc, ale jinak fajn film s fajn herci. 75% Zajímavé komentáře: Lynn, Jeanne, novoten, Kroc ()

Malarkey

Lidi tady tvrdí, že tenhle film je sladkej....ještě aby ne, to čokoláda většinou bejvá. To je taky ten důvod, proč dávám tři hvězdy. ()

gouryella

Lasse Hallstrom potvrzuje po extra kvalitnim filmu Cider House Rules timto filmem sviji extratridu. Poutave osudy cokoladove kouzelnice jsou nadmiru koukatelnou moralitou o predsudcich a vztahy mezi lidmi. ()

Anthony

Příjemný film. Měl jsem obavu, že půjde o nějakou "sladkou" romanci mezi Juliette a Johnnym, ale hlavní téma byl střet mezi svobodou, změnou a tradicí a konzervatismem (přirovnání k Pleasentville sedí). Líbil se mi tento motiv a moc se mi líbily postavy - Juliette, ale i Judi Dench a její vnuk i pan starosta (výborný Molina) a další. Krásná hudba Rachel Portmanové přispívá k zajímavé atmosféře (např. když vítr volá). ()

Radek99

Od Lasse Hallströma se mi líbí skoro všechny jeho filmy víc než právě tenhle, ale i přesto Čokoláda ční nad obvyklý průměr romantických melodramat. Surovina uvedená v názvu jako symbol odlišnosti, revolty, boje proti konzervativnímu, úzkoprsému maloměšťáctví, symbol emancipace a myšlenkové svobody? Hmmm, dobré... A velká filmová metafora toho, jak těžké je odříkání, ale že i zhřešit (občas) není zas smrtelný hřích... ()

Fr

Věříte, že kakao dokáže uvolnit skryté touhy?… Cukrářka s kočovnou krví J.Binoche dokáže otevřít lidská srdce a pohladit duši nejen čokoládou. Další z filmů, který ve vás zanechá pocit pohody a navodí chuť třeba na ,,tamty“ bonbóny… PŘÍBĚH ***** HUMOR ** AKCE ne NAPĚTÍ *** ()

Dever

Soundtrack Rachel Portman: 1. Minor Swing - Django Reinhardt/Stephane Grappelli [2:14] ,2. Main Titles [3:08] ,3. The Story of Grandmere [4:09] ,4. Vianne Sets Up Shop [1:59] ,5. Three Woman [1:02] ,6. Vianne Confronts the Comte [1:22] ,7. Other Possibilities [1:35] ,8. Guillaume's Confession [1:30] ,9. Passage of Time [2:33] ,10. Boycott Immorality [4:39] ,11. Party Preparations [1:29] ,12. Chocolate Sauce [0:49] ,13. Fire [2:38] ,14. Vianne Gazes at the River [1:07] ,15. Mayan Bowl Breaks [2:15] ,16. Taste of Chocolate [3:09] ,17. Ashes to the Wind/Roux Returns [2:19] ,18. Caravan - Duke Ellington/Juan Tizol [3:43], ()

novoten

Na konci zůstane úsměv, chuť na sladké a dobrá nálada. Nejzajímavější přichutí je překvapivý způsob strefování se do nabubřelých papalášů, tou nejlahodnější krásná Juliette a tou nejostřejší a přesto dobrou pak parádní Johnny Depp. Tuhle laskominu neodmítejte, chuť na ni má tendenci se vracet. ()

tron

"Cítite nepokoj, keď zaduje severný vietor?" Boli doby, keď Lasse Hallström robil melodrámy, tnúce do živého (ČO ŽERIE GILBERTA GRAPEA) a nie rozprávky (OSTROVNÉ SPRÁVY, ŽIŤ PO SVOJOM), ktoré nespasila ani polovica hereckého Hollywoodu, ktorú do nich zatiahol. ČOKOLÁDOU a s PRAVIDLAMI MUŠTÁRNE (1999) to začalo, ale režisér sa ešte v rámci možností držal na uzde. Len evanjelický Boh však vie, či by sa na nej bol udržal v takom zjednodušenom (katolíci) a predvídateľnom (SPOILER Denchová zomrie, Olinová s dievčatkom neuhoria, Molina sa polepší SPOILER) príbehu, nebyť rozvoniavajúcej čokolády, šarmantného Cigána Johnnyho Deppa (ktorý, bojím sa, dozrel do veľkých úloh), zábavnej Judi Denchovej, magickej atmosféry a opulentnej vizuálnej stránky. ()

Marius

Čokoláda je film, ktorý sa musí páčiť snáď každému. Skrytá vojna o svoj životný štýl je však podľa môjho názoru príliš romanticky presladená a tiež je to asi prvý film, kde mi Johnny absolútne nesadol (možno to ale bolo dabingom). Oscarová pecka to ale nie je ani zďaleka, napriek tomu je to milý a "sladký" film. 8/10 ()

RHK

Hallströmův parádní film ze života, s jeho vzestupy i pády, tentokrát o krásné cukrářce a prodavačce čokolády, asketickém konzervativním starostovi a lidech v jednom francouzském městečku. Film atmosférou podobný Hallströmovým Pravidlům moštárny, nebo Menzelovým filmovým přepisům Hrabalových novel. (Nejlépe sledovat s bonboniérou.) Trailer: http://www.csfd.cz/film/4085-cokolada-chocolat/videa/ ()

Oscaroví tvůrci míří do Prahy

Oscaroví tvůrci míří do Prahy