Poklidné francouzské městečko, kde se všichni znají a kde nikdo nevyčnívá, prožívá postní období. Na morálku dohlíží upjatý starosta, hrabě de Reynard, kterému manželka utekla do Itálie. Do městečka přijíždí neprovdaná a volnomyšlenkářská Vianne Rocherová se svou dcerou Anouk. Vianne si pronajme místní cukrárnu od Armande Voizinové. Chce prodávat čokoládové výrobky podle starých tradičních receptur. Vianne má talent odhadnout, jaké touhy lidé skrývají. Obyvatelé zpočátku odmítají do obchodu vstoupit. Armande však zachutná horká čokoláda a otevře Vianne své srdce. Je nemocná a trápí se, že jí její dcera a sekretářka de Reynarda, Caroline Clairomontová, nedovolí setkávat se s vnukem Lukem. Vianne zařídí, aby se setkávali v cukrárně. Nabídne bonbony i ustrašené Josephine Muscatové. Ta žije s manželem Sergem, kterého nemá ráda. Vianne jí dodá kuráž, Josephine muže opustí a začne Vianne v obchodu pomáhat. Vianne se daří dávat lidi dohromady tak, jak si to tajně přejí. De Reynard proti Vianne brojí a píše faráři Henrimu nenávistná kázání do kostela. Vianne připravuje večírek pro Armande a mezitím po řece připlují na lodích kočovníci, mezi nimiž je i Roux. De Reynard je chce samozřejmě vypudit, v městečku nejsou vítáni. Vianne se s Rouxem spřátelí. Vianne připraví pro nemocnou Armande večírek. Jeho účastníci nakonec tancují na břehu řeky za kytarového doprovodu kočovníků. Vianne se s Rouxem miluje na lodi. Pod neblahým vlivem starosty Serge lodě zapálí ze msty k Josephine. Josephine s Anouk téměř uhoří, Armande po návratu domů zemře a Roux odjíždí. De Reynard vyžene Sergeho z města. Vianne ztratí odvahu a rozhodne se jít zase dál... (TV Prima)

Tomik12345

Příjemný příběh, taková pohádka, která nikoho neurazí a člověk vážně čeká, jak to celé dopadne. A pozor, pokud máte rádi čokoládu, tak při sledování tohoto filmečku vás určitě předadne chuť se touto dobrůtkou obklopit. ;-) ()

Attta

Velice příjemný mysteriózní film z francouzkého prostředí. Když jsem na něj narazil v televizi, neměl jsem vůbec tucha o co jde a říkal jsem si: "to vypadá dobře", potom se začaly objevovat i známé herecké tváře. Řada skvělých a hlavně mě sympatických herců mi tuto filmovou pohodu velice příjemně osladilo. Velice pěkná hudba a pěkný příběh si zaslouží 4 hvězdy. ()

Streeper

Je to milý film, se skvělými charaktery a hereckým obsazením, ale bohužel více toho nenabídne. Krásně se na to dívalo, ale spíše jsem se nudila než, abych udržela po celý film pozornost. Johnny Depp byl takové hezké zpestření ve druhé polovině filmu, jinak všude moje milovaná čokoláda, která mi nedala a hned jsem si k tomu něco sladkého dala. Film je hezký, milý, pro děti jako dělaný, ale mě to tolik nebavilo. ()

Desgenais

Puvodne ode me mela jen 3*, ale pak jsem se na ni podival nedavno znovu, pozorneji a dosel jsme k nazoru, ze musim pritlacit. poradne. Mozna to bylo i proto, ze myslenky vyjadrovane filmem se me v te dobe velice silne dotykaly.... ()

tomtomtoma

Takový velmi koukatelný film, který hraje na city a často zachází do sentimentu. Na to, že příběh se odehrává někdy v roce 1960, je to velmi zpátečnické městečko. Film o střetu se starým světem, starou pokryteckou morálkou a novým světem, liberálním, plném svobody pro všechny. Vianne (elegantní Juliette Binoche) přichází se svou dcerou Anouk (Victoire Thivisol) do zapdlého francouzského městečka, kde jako by se zastavil už velmi dávno čas. Obyvatelé jsou vedeni starou katolickou výchovou a starostu jim dělá hrabě de Reynaud (Alfred Molina), který se řídí biblí, sám se snaží jít příkladem a ostře se staví proti všemu novému (a nebere si servítky). Ale svěží vítr, který přinesla Vianne začal dělat divy pomocí jejích čokoládových pochoutek. Pomohla Josephine (Lena Olin) odejít od manžela, změkčila srdce příliš zatvrzelé Caroline (velmi půvabná Carrie-Anne Moss). A zkrátka přesvědčí všechny, že ne vše nové je špatné a příčí se tradicím, dokence i samotného starostu, který po malinkém soustu začil něco, co nikdy předtím. Byl to jeho chuťový orgasmus, který mu otevřel oči svým zahanbením. A našla i svůj domov a svou životní lásku v podobě tuláka Rouxe (Johnny Depp). Velmi koukatelné, ale příliš sentimentální. ()

C0r0ner

Hallström je vynikající režisér, o tom nemůže být sporu, ale Čokoláda mě vyloženě nebavila. Proč? Protože to je sračka. Sice je to hezké pozorovat, ale za celou dobu se na obrazovce nestalo vůbec nic, co by stálo za zmínku. Holkám se to asi bude líbit, ale je to tak nereálná a plytká romance, že jsem ještě pár hodin po skončení potil estrogen. 50% ()

lakikaki

Film sladký ako čokoláda. :) Počas neho som sa niekoľkokrát pristihol, že sa usmievam preto, aký je tento film rozkošný. A lahôdkoví herci dobrý pocit zo snímku už len umocnili. Na konci som bol absolútne spokojný a nálada mi stúpla aj napriek tomu, že som bol dobre naladený už pred filmom. Možno to nie je úplne objektívne, ale Čokoláda si ma celkom podmanila a tých 5 hviezdičiek nemôžem nedať. ()

danecek24

58. Zlatý Glóbus za rok 2000 - nominace (4) - Nejlepší film (komedie / muzikál), Nejlepší herečka (komedie / muzikál) - Juliette Binoche, Nejlepší herečka ve vedlejší roli - Judi Dench, Nejlepší hudba - Rachel Portman ()

gabin(a)

Přestože je film mj. o potravině, která mi nic moc něříká, tak tuhle Čokoládu můžu, určitě proto, že je holdem něčemu jinému, a to skutečně svobodnému lidství, jak to pregnantně vystihl sportovec. Hodně se tu píše, že je film slaďounký, jako čokoláda. No, mě připadal normální, prostě hezky, asi proto, že při představě slastných pocitů z nějaké poživatiny se mně furt cpal na jazyk ten zatracenej Herkules:-) a škvarky... ()

Pajky3

Tak konečně došlo i na romantiku s Deppem, i když on, tam teda moc nebyl. Hlavní hrdinka mi přišla odněkud povědomá, ale pravděpodobně jsem jí nikdy v ničem jiném neviděl. Jinak obsazení dost dobrý, král vedlejších rolí Stormare potěšil. Stejně jako záporná tvář Alfreda Moliny, nebo i odměřená a přísná matka v podání Carrie-Anne Moss. Docela příjemnej a zajímavej příběh, ale nebyla to taková romantika jako jsem čekal, přesto to příjemně utíkalo a člověk pak má hned chuť na trošku čokolády. Ale ne na nějakou obyčejnou, dal bych si tu jejich dobrou s trošku chilli. ()

Martrix

Znáte to, hromadný úprk z kina, posměšné poznámky, útrpné úšklebky(zase taková kravina! To bylo naposledy, co jsem se nechal přemluvit a šel na romantickou sračku)... . Ale občas se taky stane, že vycházíte ze sálu, kouknete se na lidi okolo a vidíte že se lehce usmívají, nebo jsou zamyšlení... . Pokud jste v pohodě, tak vás Čokoláda lehce pohladí a vy si vezmete jen to dobré. Pokud před sebou máte důležité rozhodnutí a jste dostatečně senzitivní, může vám s ním Čokoláda i pomoct. Stačí si nabrat víc a nechat ji chvíli převalovat v hlavě. Už to je u filmu nadstandard. A to ještě není všechno. Pokud se nebojíte hořké čokolády a jste zvyklí nenechávat zbytky, můžete si Čokoládu užít naplno a být z těch, kteří odchází zamyšlení. Přesto chápu nepříliš nadšené ohlasy některých lidí. Vždyť se tam nic moc neděje, je to o svobodné matce, která si otevře cukrárnu a ... . A také o tom, jak je těžké zůstat Jiný v konzervativním mětečku. A také o tom, že začínat znova a znova je cesta, ale ne cíl. A možná také o tom, že domov a přátelé často nejdou dohromady s našimi touhami, a také o smutku v nás a ... . Inu, Čokoláda může mít spoustu příchutí. Já si dal tu s chilli a byl jsem spokojený. Co se týče "technické stránky" tak filmařům není moc co vytknout. Hudba, kamera i střih vynikající. Herci...zapoměňte na Deppa, o tom to nebylo. Juliette Binoche, Alfred Molina, Carrie-Anne Moss, Judi Dench...všichni byli skvělí. Takže co to tady vlastně máme? Bezchybný film? Kdepak. Máme tady jen film, na kterém nic špatného hledat nechci. Stejně by to bylo zbytečné. Víte že čokoláda je vlastně jen tuk, cukr a jen trocha čokoládových bobů? Víte že se z ní tloustne? Víte že... . Zbytečné že? :o) Prostě si to užijte. ()

pakobylka

Romance se srdcem na dlani, přivátá neklidným severním větrem. Je půvabná, bezprostřední a usměvavá - ale taky svobodomyslná a nadmíru emancipovaná, tudíž i (ne)patřičně nezávislá a trochu rebelská. Pojednává o tom, že nic nemůže být sladké a zároveň nevinné - dokonce ani čokoláda. Neboť za určitých velice specifických okolností může být jak pokušením, seslaným samotným ďáblem, tak i regulérní zbraní ... v boji s maloměšťáctvím, s pokrytectvím a s předsudky - i s důslednými strážci morálky, bezúhonnosti a zavedených pořádků. P.S.: V neposlední řadě se může stát třeba i klíčem k lásce. V podstatě je velice tvárná a proměnlivá, má bezpočet chutí i vůní - takže s trochou nadsázky může být vším, co v ní uvidíte. ()

necisty

Johnny na přebalu a ve filmu nakonec tak na 5 minut. Rozhodně jsem se na to nedíval jen kvůli němu, ale je to takový malý podvůdek. Film je to neobyčejný, příjemný a dobře zahraný, nic víc, nic míň. ()

zette

Tak obchudek se mi libil a na cokoladu jsem chut mel... Ale zase narazim na muj problem s Hallstromem, který sice ma jako pekne filmy, ale na me to pusobi moc kycovite. ()

Juto

Je to tak príjemne sladké, ako sa avizuje, s vynikajúcim vystúpením Juliette Binoche. Musím pochváliť hudbu od Rachel Portman, ktorá dáva filmu príjemnú ľahkú atmosféru. 7/10 ()

Šimpy

Jakto že jsem tuhle klasu ještě nehodnotil? Vždyť už je to nějaká doba, co jsem to viděl. Velmi příjemná podivná a musím zmínit A. Molinu, který tu podává asi nejlepší výkon ze všech. ()

Seag

Veľmi pekný film. Naviac ma však pobavilo to že Alfred Molina sa strašne podobá na Petra Marcina...........A dokonca aj Carrie-Anne Moss vyzerá okúzlujúco. ()

Oscaroví tvůrci míří do Prahy

Oscaroví tvůrci míří do Prahy