Reklama

Reklama

Pětice přátel různých profesí vedená bývalým vojákem Cyrilem Gadem se odhodlá k velké bankovní loupeži. Akce se podaří a peníze jsou ukryty na bezpečném místě. Nyní je nutné zajistit si alibi, vniknou proto do lihovaru, kde jeden z nich - Karl Herman - pracuje jako noční hlídač. Noční ruch v továrně neunikne policii a všichni jsou zatčeni. Jsou posláni do vězení na jeden rok, alibi k bankovní loupeži se zdá být úspěšné. Ve vězení ale jeden po druhém začnou umírat.
Kriminální film Neznámý v pozadí (Tous peuvent me tuer) vznikl v režii osvědčeného tvůrce daného žánru, Henriho Decoina, který angažoval pestré mezinárodní obsazení. Scénář napsal André Versini, který si zároveň zahrál Tonyho, posledního z pětice lupičů, jenž ve vězení zůstane naživu. Natáčení probíhalo na jaře 1957, premiéra se konala ve Francii 6. prosince 1957, v kinech však film neměl nijak velký úspěch, i když přesáhl miliónovou hranici v návštěvnosti. (argenson)

(více)

Recenze (1)

Martin741 

všechny recenze uživatele

Vsetci ma mozu zabit zas niekto prelozil ako Neznamy v pozadi. Nazhavely predchadzajucim Decoinovym filmom Razzia sur la chnouf som si pustil na ruskych weboch tent ofilm. Rezisersky to este ujde, hlavne dobry je rozbeh, potom trochu nastupi nuda v strede. Ide o kradez diamantov, len ktosi mocny v pozadi zacne tahat za spagatiky ...... potom sa to uz oplati sledovat, malo akcie trochu zamrzi : 76 % ()

Reklama

Reklama