Sousedi 2

• Austrálie

• Nový Zéland

Komedie

USA, 2016, 92 min

Trapný, nevtipný, ubohý, nelogický a fekální, leckterý divák by se mohl pohoršit, já ne! Je to zkrátka ten nejvíc ambiciózní film, ve kterém může hrát Seth Rogen. Pokud to porovnám například s Centrální demencí ze stejného roku, to házení krvavých tampónů na barák sousedů a následné rozebírání situace s "kolemjdoucím", že ta krev nebyla umělá, ale origoš přímo z kundy, to mě bavilo o krapánek víc. Víc krvavých tampónů pro všechny, víc hoven v obýváku sousedů, víc blití do huby partnera při šukání v poloze "na koníčka", víc vtipů o černých pérech. Retard mého ražení občas potřebuje podobnou intelektuální nálož, aby se odreagoval. 60%(4.9.2016)

První Sousedi mě docela dost bavili a byl jsem zvědavý, jak se bude dařit dvojce. Vrátil se celý tvůrčí tým a navrch se přidala účast Hit-Girl a cameo rolička Seleny Gomez. Na prvních Sousedech se mi líbilo to, že to byla nenáročná, fajn oddychová komedie s několika moc dobrý nápady a s parádní dvojicí Efron a Rogen. Prakticky by se dalo napsat, že dvojka je stejná jako jednička, jen kluky vystřídali holky. Zápletka není složitá a víceméně slouží k vytváření absurdně vtipných situacích, které by se v reálném životě asi nestaly. To ale není hlavní problém filmu. Největší slabina filmu je to, že je až moc obyčejný a fakt mu chybí, něco výrazného a to ať už jde o přesah, vulgaritu, dialogy či údernou pointu. Je to klasický sequel. Mě osobně to nijak extra žíly netrhá, jen mě mrzí, že tvůrci nedokázali vytěžit více ze souboje Hit-Girl vs. Green Hornet. Po režijní stránce je to v pohodě a Nicholas Stoller si vše důležité pohlídal. Rogen je fajn, Byrne nudnější, Efron byl příjemně odvázaný a zábavnější. Chloë Grace Moretz mě bavila, ale čekal jsem, že to bude o trochu lepší. Co se týče fóru, tak jich dost byla v trailerech, ale i přesto se tam najdou nějaké, které dokáží pobavit. Sousedi 2 nejsou žádný zázrak(ani jednička nebyla), je to jen obyčejný oddychový film, který pobaví a rozesměje.(25.8.2016)

Dlouho očekávané pokračování komediální pecky rozhodně nezklamalo, ale jak už se dalo tušit podle trailerů, tak se jedná do velké míry o recyklování úspěšného prvního filmu, takže si opět zopákneme například vtípek z airbagem. Naštěstí můj oblíbenec Seth to svými kreacemi táhne víc než dostatečně, takže jsem se pořád bavil celkem obstojně a Chloe jako správně zkažená holka rozhodně nezklamala a vytvořuje k Rogenovi dobrý protipól. Takže jednička zůstává nepřekonaná a téma už je vycucnuté dostatečně, takže tohle je celkem fajnová dvojka, ale Sousedy 3 už prosím radši ne. To už by bylo vaření z vody.65%(17.5.2016)

• SaNcHeZ_cz

Spíše než pokračování trochu nevyrovnaný a upřímně celkem nudný epilog k prvnímu dílu. Sousedi 2 jsou snahou o rekreaci kouzla jedničky, která padá na hubu především díky vlastní snaze být společensky aktuální a korektní, zatímco s minimem invence v podstatě jen převrací zápletku jedničky. Tohle je vyložené zklamání které nezachrání ani těch několik opravdu zábavných momentů. [40%](12.5.2016)

A keď už sme videli prvý film, tka si môžeme niečo povedať aj o tohtoročnom pokračovaní. Mám pocit, že rovnako ako v prvom filme je aj v druhom dostatočný počet dobrých momentov, ktoré ho vedia ťahať a aspoň je to komédia, ktorá má nejakú pointu a celkom to funguje. Seth Rogen a Rose Byrne sú stále vynikajúci a rovnako super je aj zábava, ktorú prináša Zac Efron. Musím povedať, že tento chalan ma poslednej dobe skutočne vie pobaviť a je vidno na ňom, že nie je len hviezdička od Disney, ktorá sa nikam neposunie. Chloe Grace Moretz je v pohode a musím povedať aj fakt, že myšlienka sesterstva nie je podľa mňa úplne zlá. Akurát keby to skutočne neubližovalo druhým, ktorí môžu mať na krku skutočné problémy. Je asi pravda, že v tomto filme sa dali veci riešiť jednoduchšie než spôsobom, ktorí si vybrali naši hrdinovia, ale to je už ich vec ako budú riešiť svoje starosti. Opätovne som sa pobavil, takže znovu hovorím, zabavte sa aj vy. Hodnotenie: B-(7.6.2016)

• Zac Efron