Sousedi 2

• Austrálie

• Nový Zéland

Komedie

USA, 2016, 92 min

První Sousedi mě docela dost bavili a byl jsem zvědavý, jak se bude dařit dvojce. Vrátil se celý tvůrčí tým a navrch se přidala účast Hit-Girl a cameo rolička Seleny Gomez. Na prvních Sousedech se mi líbilo to, že to byla nenáročná, fajn oddychová komedie s několika moc dobrý nápady a s parádní dvojicí Efron a Rogen. Prakticky by se dalo napsat, že dvojka je stejná jako jednička, jen kluky vystřídali holky. Zápletka není složitá a víceméně slouží k vytváření absurdně vtipných situacích, které by se v reálném životě asi nestaly. To ale není hlavní problém filmu. Největší slabina filmu je to, že je až moc obyčejný a fakt mu chybí, něco výrazného a to ať už jde o přesah, vulgaritu, dialogy či údernou pointu. Je to klasický sequel. Mě osobně to nijak extra žíly netrhá, jen mě mrzí, že tvůrci nedokázali vytěžit více ze souboje Hit-Girl vs. Green Hornet. Po režijní stránce je to v pohodě a Nicholas Stoller si vše důležité pohlídal. Rogen je fajn, Byrne nudnější, Efron byl příjemně odvázaný a zábavnější. Chloë Grace Moretz mě bavila, ale čekal jsem, že to bude o trochu lepší. Co se týče fóru, tak jich dost byla v trailerech, ale i přesto se tam najdou nějaké, které dokáží pobavit. Sousedi 2 nejsou žádný zázrak(ani jednička nebyla), je to jen obyčejný oddychový film, který pobaví a rozesměje.(25.8.2016)

• TheDon

Vzhledem k tomu, že jsem už první díl ohodnotil monstrózníma dvěma hvězdama, tak tady bych nejraději ještě jednu ubral. Ale protože mám Rožéna docela rád, nechám to na té půvabné dvoječce. Film je více méně o tom stejným jako jednotka, ale s tím rozdílem, že nějakej lepší nápad, nebo gag úplně chybí. Kick asska je snad film od filmu šerednější a pokud někdy nastane doba, kdy se mi tahle tlama začně líbit, tak snad jedině tehdy, až si koupím žůžovýho růžovýho pežota a do svýho slovníku zařadím slova jako : ´bájo, žužu, čiči´ apod. Prostě bych musel být asi teplomet, protože tahle švizda vypadá jako chlap. Jinak Efronův airbagovej abflug docela ušel. 30% P.s.: o čem bude třetí recyklát? o vedle bydlící bandě seniórů , hrajících bingo, mlátíce chodítky o zem?(15.8.2016)

• Rodriguez

Jednoho nepřítele se zbavili a snaží se prodat svůj dům a rychle se přestěhovat od této etapy života pryč. Jenže nové sesterstvo je ještě horší než předchozí a tak sousedský boj začíná nanovo. Ze starých nepřátel se stávají kámoši do nepohody a tak finální bitva může započít. Bohužel Sousedi 2 nepřišli absolutně s ničím novým a tak koukáte na komedii u které se nezasmějete...prostě nudný trapas na 100 minutách filmu. 15%(26.4.2017)

• venison

První "Sousedi" se mi příliš nelíbili.. Nejsem zrovna fandou Zaca Efrona, tak jsem si naivně myslela, že výměnou "hlavního padoucha" za Chloë Grace Moretz se úroveň trošku pozvedne. Moje očekávání však naplněno nebylo a hromada trapného a vulgárního humoru, nesmyslný scénář, hluchá místa a stupidní zábava zůstala zachována.. Musím podotknout, že Seth Roghen mi ve filmech většinou nevadí.. Takhle si zábavu moc nepředstavuji - spíše mě to otravovalo a nudilo..(22.10.2016)

• petrskoc

Pokud tohle připadalo někomu vtipné a vkusné, tak bych chtěl mít jeho jednoduchý pohled na život a to, co očekává od kinematografie. Nemám absolutně nic proti tupým komediím za hranicí, může se tam i zvracet, kálet, dělat legrace z postižených a nevím co dalšího. Dokonce takové filmy vyhledávám, protože bývají většinou dost otevřené a politicky nekorektní - tedy upřímné a mají logicky nějakou výpovědní hodnotu. Ale musí být vkusné! Tenhle film postrádá jakýkoliv náboj vtipnosti, nadhledu, vkusu, lidskosti atp. Pokud si tvůrci představují, že takhle by měla vypadat střeštěná komedie o puberťácích v USA tkz. "v hoodu", kteří dělají nepříjemnosti svým sousedům, vypovídá to o několika faktorech: 1) tvůrci jsou naprosto odtržení od reality, 2) nemají jakýkoliv nadhled a cit pro vtipnou situaci, která může i pohladit po duši, 3) vnucují ostatním, tedy divákům, že tohle je běžná realita každodenního života amerického občana - tedy jinými slovy že dorost je takto stupidní, afektovaný, nevychovaný, bez špetky empatie a soudnosti, a za 4) že běžný dospělák si s podobnými parchanty nedokáže poradit a když už se k něčemu odhodlá, tak se zastaví z důvodu toho, že holčičkám nechce kazit jejich rádoby morální chvilkové prozření, které je stejně úplně falešné a zkreslené - WTF? Ten konec byl opravdu zcela mimo mísu a ač jsem se držel zuby nehty a nechtěl to zatratit úplně, tohle mě dostalo "do kolen". Poslední bod už tak trošku mimo stupnici je ten, že se tvůrci nepokusili ani o jakýkoliv náznak satisfakce směrem k divákovi - nepředali zhola nic a ani se o to nepokusili, a pokud tohle byl pokus, tak naprosto minuli terč. Navíc příšerný casting - to chtěli schválně výběr těch nejnesympatičtějších hereček do skupinky kolem Chloe Moretz, která byla protivná až na půdu? A pokud je nejcivilnějším a překvapivě nejfunkčnějším článkem filmu (jinak a jindy) herecké poleno Zac Efron (ten mile překvapil) - je to k zamyšlení. Dlouho jsem neviděl tak plochý a nicneříkající film, který by mě urážel každou minutou své stopáže.(2.8.2018)

• Zac Efron

• - Rose Byrne (Kelly), jejíž postava ve filmu čeká druhé dítě, byla těhotná i ve skutečnosti. (Stanislaus)

• - Kelly (Rose Byrne) se v jedné scéně ptá své dcery Stelly: "Do you see things that I don't?" ("Vidíš věci, které já nevidím?"), čímž odkazuje na roli, kterou Rose Byrne hrála v hororu Insidious (2010) a jeho pokračování Insidious 2 (2013). (Stanislaus)

• - V čase 26:58 sesterstvo sleduje film Hvězdy nám nepřály (2014). (Gucak)