Sousedi 2

Susedia na odstrel 2

Komedie

USA, 2016, 92 min

• kaylin

Čekal jsem, že to bude špatné a ono to nakonec také bylo. Jsou zde vtipy, které jsou zábavné, ale celý děj je tak nějak strašně banální a navíc máte celou dobu pocit, že to je vlastně to samé, co jste viděli v prvním filmu. Opakované, akorát, že se hraje na to, že jste s postavami nějak srostli, ony se posunuly a vy jste zvědaví na to, jakým směrem to bylo. Nic převratného.(25.9.2016)

Výhodou Neighbors 2 je určite to, že na rozdiel od prvého filmu u nich nehrozí až také sklamanie. Zatiaľ čo prvým Neighbors sa nepodarilo dohnať vtipné trailery, pokračovanie nič extra nesľubovalo a tak dostávame rutinné pokračovanie, ktoré je v podstate presne o tom istom čo prvý film, akurát v ňom titulní susedia nezažívajú trable s brotherhood, ale so sisterhood. Inak nebadať absolútne žiadnu zmenu a tak komu sa nepáčila jednotka nemá dôvod skúšať to s pokračovaním a komu sa zase páčila, tak druhý film mu vlastne ponúkne to isté v bledomodrom. V podstate sa jedná o takú recykláciu všetkých nápadov z prvého filmu, kde susedské žartíky prebiehajú veľmi obdobne. Medzi ústredným triom postáv z minula to opäť príjemné klape (Rogen, Byrne, Efron), tempo slušne odsýpa, akurát pokračovanie samé o sebe už nemá veľmi čím zaujať, nebodaj prekvapiť. Všetko plynie v nastolenom tóne z prvého filmu a aby sa film niečím odlišoval musel by sa vydať aspoň trochu odvážnejším smerom, prípadne sa oveľa viac utrhnúť z reťaze. Takto sa drží možno až príliš pri zemi a občas servíruje hodnoty ako z rodinného filmu, čo nie až tak ladí s R-kovým ratingom a vulgárnejším slovníkom, ktorý sa tu samozrejme vyskytuje. Bez problémov sa na to pozerá, občas pobaví, vyslovene ničím neurazí a ako som písal vyššie, tentoraz už nemá čím sklamať, akurát sa Neighbors 2 nikdy nezbavia toho pocitu zbytočnosti a opakovania už raz videného. Fajn, ale ... CELKOVO: 3* (6/10)(26.8.2016)

Z jedničky si toho popravdě moc nepamatuju. Byla to taková ta jednorázová komedie, která se za týden zapomene. Po zhlédnutí dvojky mám stejný i jiný pocit. Je to určitě opět jednorázová komedie, pořád je to typická komedie Setha Rogena, někdy víc, někdy míň úchylnější. Celkově bych ale řekl, že děj jako takový je o něco výraznější. Sice ubylo narážek na jiné filmy, ale jinak film rozehrává více dějových linek než tu "základní". Nejdůležitější roli pak hraje právě Zac Efron, který osvěžuje jinak repetitivní zápletku a rozdmýchává celý děj. I když nakonec dávám stejné hodnocení jako jedničce, protože změna nebyla zase až tak velká, věřím, že dvojka byla o chlup lepší. PS: Přestože se tu Dave Franco snažil hrát trošku vážněji, pořád je to naprosté pako. Myslím, že se u mě z rolí typu "Mike Pancake" nikdy nedostane. Prostě to na něj sedí.(2.9.2016)

Na rýchlo pozliepané a bez fungujúcich emócií. Postavy(Grammer, Gomez) sú tam len dosadené a nemajú možnosť zažiariť. Hlavná zápletka je rovnako zlepenec už videného a potom je tu snaha prekročiť tieň prvého dielu. Čo sa nedarí. Hoci sú dievčatá roztomilé je to málo dirty a sexy a vzťahy či už medzi nimi, alebo hrdinami ktorých poznáme z predchádzajúceho dielu sú v rámci nejakého vývinu nulové. Viem že pri komédií to netreba, ale takto sa pozeráme na nepodarenú variáciu, ktorá postavy nikde neposúva. Ešte aj tie prcičky mali aspoň to že medzi hrdinami sa dostávali do popredia akési životné fázy. Bez rozdielu na to je tam pár scén, ktoré sú naozaj smiešne a pri ktorých som sa schuti zasmial. Slabé tri. Priemer ale bavil som sa.(11.8.2016)

Sousedi 2 je pokračování hitu z roku 2014. To vydělalo hrozně moc peněz (rozpočet 20 milionů, vydělek 270 milionů) a tak se musel Seth Rogen (kterého mám v oblibě) domyslet jak natočit pokračování. A vymyslel originální způsob místo bratrstva nasadit sesterstvo. Film je zábavná komedie při které je vtipných momentů mnoho. Celkové obsazení je v pohodě a nudit se rozhodně nebudete. Jediný problém je v tom že pokud jste alergičtí na slovo sexizmus tak budete při tomhle filmu trpět. Jinak je to ale v pohodě komedie u které by mi trojka nevadila (Divných sousedů je mnoho).(2.6.2016)

• Rose Byrne