Sousedi 2

Neighbors 2: Sorority Rising

Susedia na odstrel 2

Komedie

USA, 2016, 92 min

Sousedi 2 je pokračování hitu z roku 2014. To vydělalo hrozně moc peněz (rozpočet 20 milionů, vydělek 270 milionů) a tak se musel Seth Rogen (kterého mám v oblibě) domyslet jak natočit pokračování. A vymyslel originální způsob místo bratrstva nasadit sesterstvo. Film je zábavná komedie při které je vtipných momentů mnoho. Celkové obsazení je v pohodě a nudit se rozhodně nebudete. Jediný problém je v tom že pokud jste alergičtí na slovo sexizmus tak budete při tomhle filmu trpět. Jinak je to ale v pohodě komedie u které by mi trojka nevadila (Divných sousedů je mnoho).(2.6.2016)

Tohle pokračování kazí reputaci dobrému prvnímu dílu. Zvládnul jsem v pohodě dokoukat do konce, vyloženě mě to nenudilo, v pohodě jsem to zkouknul, takže ode mě film dostane 3* (čtěte 2,5*), ale asi spíše vypíšu jen věci, které se mi nelíbili. Seth Rogen a Rose Byrne už nejsou vtipní, jako v prvním díle. Sesterstvo v čele s Chloe Grace Moretz se mi tam vůbec nehodilo do toho filmu. Z Davea Franca udělala homosexuála, za to palec dolů. Zac Efron měl tentokrát úplně špatně napsanou postavu, všechno co dělal, bylo trapné, divím se, že tohle vůbec podstupoval. No asi tedy chápete, že bych se raději obešel bez tohoto pokračování.(11.11.2017)

Ne tak dobré jak první díl, ale je vidět, že si to herci užili. Bavilo mě, jak to rezignuje na jakoukoliv logiku. Sousedi si tam neustále vzájemně lezou do baráků, nebo se s vážnejma ksichtama snažej dostat ze zamčený garáže pomocí airbagu. Chloe Moretz je opravdu vtipná a Zac Efron je tady fakt sympaťák.(30.8.2016)

Když už se někdo chce držet úplně stejné zápletky jako předchozí díl, měl by změnit alespoň lokaci jako serie Pařeb ve Vegas/Bangkoku a Mexiku. Tady je tak málo změn, že by to klidně mohl bejt remake a ne druhý díl.... V podstatě jen změnily chlapi za baby, konec. Bavil jsem se stejně jako u jedničky, jen ten neodbytnej pocit recyklace a zklamání, že je to jak přes kopírák mi vadí. 3 hvězdy jsou hooodně milostivý.(2.6.2016)

Vzácný příklad komediálního pokračování, které nedělá svému předchůdci ostudu a naopak na něj kvalitativně a příběhově důstojně navazuje a vedle nových prvků také šikovně odkazuje na povedené momenty z jedničky. Herci si fórky evidentně velmi užívají a jejich upřímné pobavení se přenáší rovnou na diváky. Neobvyklé je také to, že snímek začne slaběji a s postupem času se zlepšuje a je čím dál tím vtipnější, což dojem z filmu podstatně zlepší, když se mu podaří skončit ve formě a na vrcholu.(4.3.2018)

• - Chloë Grace Moretz oznámila svoje účinkovanie vo filme prostredníctvom Twitteru. (Da_reba)

• - Jeden z plakátů k filmu je parodií na plakát ke Captain America: Občanská válka (2016), který šel do kin téměř ve stejnou dobu, a ve kterém jsou rovněž dva týmy bojující navzájem proti sobě. (Stanislaus)

• - Kelly (Rose Byrne) se v jedné scéně ptá své dcery Stelly: "Do you see things that I don't?" ("Vidíš věci, které já nevidím?"), čímž odkazuje na roli, kterou Rose Byrne hrála v hororu Insidious (2010) a jeho pokračování Insidious 2 (2013). (Stanislaus)