Příběh o životě, lásce a náhodě. Opuštěná svým přítelem, Renata, nejstarší dcera italsko-americké rodiny, se zamiluje do Sama, drsného a působivě okouzlující obchodníka... (oficiální text distributora)

Juto

Príbeh sa zaoberá silou prijatia, lásky, mágie a čo to znamená byť nažive a ľudsky. Sam je nad vecou, ​​hlasný a vyčerpávajúci. Napriek tomu je film rovnako vyvážený, pokiaľ ide o prejavovanie jeho mnohých láskavostí Renate a celej jej rodine; jeho štedrosť, láska k nej a pýcha, že ho miluje. Ich láska je zvláštna a nevysvetliteľná, a napriek tomu sa navzájom dopĺňajú nedefinovateľným spôsobom, ktorý zosobňuje tajomstvo lásky. 6/10 ()

RomanT

Málo známý Hallströmův film na téma všecho moc škodí - i optimismu a energie. Vzpomněl jsem si na něj v souvislosti s Uspěchaným můžem, ve kterém si Delon zahrál magora, kterého jen tak asi nepotkáte. Zato na Dreyfussova Estonce můžete s mnohem větší pravděpodobností narazit i v reálném životě. Zprvu sympatický chlapík, ale po nějaké době zjistíte, že energii, kterou ze sebe zdánlivě srší, ve skutečnosti odčerpává. Škoda, zasloužilo by si lepší zpracování. ()