Epizoda 2 (E02) (epizoda)

Itálie / Francie / Španělsko / USA, 2016, 55 min

Smiech, pobavenie a prekvapenie. Skvelý hudobný podmaz, dobre vytvára atmosféru. Dej mal stále čo odhalovať, stále veľké napätie... Zaujímavé konanie s klokanom, veľmi silno intriguje a rýchlo získava informácie, vypočítavo a prezieravo koná a myslí veľmi dopredu. Pre okolie nevyspytateľný. Ten štvrtý list... Najviac som bol prekvapený pri jeho preslove, avšak niečo v tom duchu už naznačoval. To čo hovoril, hovorilo o ňom a jeho názor. Ostal som mimo ako tí ľudia námestí, len s tým rozdielom, že asi vačšina ľudí na námestí nepochopila.(19.3.2019)

"Jasné. Ale netušíte, že som mu poslal aj štvrtý list." Je to fakt dobré. Myslel som si, že ma to po dobrom rozjazde začne nudiť, ale nezačalo. Kengura, vzťah pápeža a sestry Mary je veľmi silný, samotná postava pápeža parádne kontroverzná (len čo si poviete, že sa vám fakt páči, spraví ten zmrd niečo, s čím vás pekne nase...), k tomu parádna výprava a hudba. A finálny príhovor mestu a svet, uff, tak tam ma mrazilo viac, ako pri niektorých hororoch.(11.12.2018)

Po tom proslovu jsem bal paf, jako ti lidi na náměstí. Super. :)(20.11.2018)

Kardináli si uvedomujú, že zvoliť si za pápeža mladého človeka ktorý ich všetkých prežije a ešte o ňom nevedia zhola nič (ani akú sexuálnu orientáciu má) nebol veľmi rozumný nápad. Väčšina seriálov sa po pilote umierní ale The Young Pope rozhodne nie. Je to ešte lepšie ako pilot. Svojou vizuálnou stránkou a originálne osviežujúcim dejom ide o veľmi zaujímavé dielo. Vrcholom tejto časti je prejav v ktorom mladý pápež pod pokrývkou temnoty a noci kritizuje spoločnosť.(9.11.2016)

Pápež Richard III. Egodeizmus hlavnej postavy sa pomaly láme a na povrch začína presvitať jeho temnejšie ja. Je to prevažne konverzačná dráma, ale tieto prieťahy o moc a demaskovanie všetkých kardínalov a pápeža ako ješitných a mocichtivých egoistov, ma celkom bavia. Estetika bohužiaľ pôsobí stále trochu sterilne, aj čo sa týka pohybov kamery je Sorrentino umiernenejší oproti svojim filmom. Btw. uvodné titulky nemali chybu :D(25.11.2016)