Do hloubky webu

Alex Winter

Alex Winter

Keanu Reeves

Glen Zipper

Silk road - potencionálny začiatok Harm reduction s predajom a užívaním drog na novej úrovni 21. storočia ? Uvidíme, každopádne úžasná vec ktorá sa bude hýbať stále vpred (I ked anarcho- myšlienkám veľmi nefandím). 78%(12.10.2016)

Hodně zajímavý dokument z neprobádané tématiky který je zase hodně k zamyšlení. Je zde jasně vidět jak jsou podobné stránky jako už Zmíněný Silk road neskutečně démonizovány a nikdo nepřihlédne k začáteční dobré myšlence. V historii bylo spousty takových věcí ale vždy člověk tak nějak dokáže pochopit základní myšlenku a jak se to potom zvrtlo, kde autor to nemohl vědět. Zato když řeknete dnes nějaký název podobné stránky normálnímu člověku, zatmí se jim před očima a utíkají všemi směry. Chce to zase čas a podívat se na věc z odstupem času? Já hádám, že jo. Přeci jen základní myšlenku chceme snad všichni, kdo chce velkého bratra koukající přes rameno? Nikdo. Nikdo nechce být konstantně sledován a popřípadně kritizován za to že někde v jeho údajné anonymitě udělal něco, co kdyby věděl že je sledován by nikdy neudělal. Záleží jak člověk bere internet. Každopádně myšlenka svobodného média jak to berou mnozí z nás je prostě na hranici jako snad se vším. Budou tu lidé co si budou užívat svobodný internet a budou projevovat své názory s láskou a bez cenzur ve společné komunitě, která nikdy nikomu nic neudělá a pak tu budou lidé co budou svobodný net používat ke zločineckým kontraktům. Vláda to ví a snaží se to omezovat. Stálé stejná písnička jako kdy byla a jaká bude. Akorát jsme se přemístili na digitální území. Důležité je jen aby vláda nezacházela na této cestě příliš daleko. Což se samozřejmě furt děje, ale zase to nikdo nemůže ovlivnit, protože ta hranice není nikde daná. Toto prostě nemá řešení a je to boj z mlýnskými kameny, který na druhé straně musí být proveden. Nikdo nechce aby se nám tu z toho udělal totální bordel a proto jak dobře píše uživatel: Amper01 ,,Policajti si do přestřelky nevezmou prak" dává smysl, že vláda by měla být vždy před tímto o krok napřed. Ale zase rozumně. Hledání té hranice je zatraceně složité, nikdy nekončící a nesmírně důležité. Nikdy se nad vším neshodnete. Internet-svobodné médium: Stahujem audiovizuální díla zdarma? Jasnačka od toho je přece internet ne? Vždyť je to vlastně obyčejná krádež. A přesto to u nás dělá většina lidí a nikdo to nebere morálně jako zločin, to že nejdou třeba sehnat není omluva. A kde jsme zase teď, kdo bude kreslit hranice? To samé, že morálně není zločin založit naprosto svobodnou stránku ve svobodném internetu si mohl myslet Ross Ulbricht a skončil s doživotím.(15.9.2019)

• dragon'88

FBI seized $3.6 million. FBI agents stole over $1 million in bitcoins. Idealistic young man my ass. "there is a conspiracy to keep drugs illegal". Drogy su zlo a je to vec biologie, nie nazoru.(26.6.2016)

Pěkný dokument, každý ať si udělá svůj názor. Ale je to maras!(24.8.2016)

Před zkouknutím tohoto dokumentárního pořadu jsem neměl tušení o tom, že existuje online černý trh. Svobodomyslný Ross objevil něco nového a podle mě si nezaslouží doživotní trest.(7.11.2016)

Tohle nedávám. Ostuda živočicha jménem člověk. Pokrytectví a stádnost vítězí nad inteligencí a svobodou. Kdo to řekl, Jefferson ? "Člověk, který je ochoten vyměnit svobodu za bezpečí, si nezaslouží ani jedno." Prostě zmrdi. ___freeross.org(7.12.2016)

Drogy jsou v tomto případě druhotné. Tady jde o to, že za prvé americká vláda využila nepříliš košer způsob, jak se dostat Silk Road na kobylku, za druhé to nebyl spravedlivý proces, Ulbrichta chtěli dostat za každou cenu jako odstrašující případ, ale moc se jim to nepovedlo (vzniklo ještě více stránek a komunit, které následují a rozšiřují jeho odkaz). Soudkyně jakýkoliv prostor pro řádnou obhajobu znemožnila, prostě další loutka v systému jako ti agenti, kteří si ještě pomocí Silk Road nabalíkovali kapsy bitcoinama. Příklad kafkárny jako vyšitý.(28.8.2017)

1 2 následující >>