Do hloubky webu

Alex Winter

Alex Winter

Keanu Reeves

Glen Zipper

Zajímavý dokument plný konspiračních teorií, pravd, polopravd, lží a mystifikací. Přesně tak, jako tomu je vždy, když se jedná o cokoliv, kde je zapojena nějaká vláda, nebo její vyšetřovací služby. Zajímavé a poutavé vyprávění, které baví od začátku do konce. Určitě doporučuji ke shlédnutí, pokud vás jen trochu zajímá některé z dotčených témat.(30.9.2016)

Film je hlavně o tržišti Silk Road a jeho adminovi Dread Pirate Roberts. Pokud o internetu za Torem moc nevíte, je film lehkým úvodem do problematiky. Spíše jde ale o agitku za Rosse Ulbrichta, který byl chycen a odsouzen exemplárním způsobem. Na filmu si spíše cením otevření a připomenutí těžších témat jako je: americké soudnictví, právo na obhajobu, právo na spravedlivý proces, soukromé vězeňství apod. Může stát používat stejné techniky, která sám postihuje? Například hacking. Je normální udělit doživotní trest po dvoudenním soudu se spisy s tisíci stránek? Neměli bychom být nakonec rádi za pomalý evropský soudní systém? Kdo hlídá hlídače?(9.3.2016)

Nebudem až taký liberálny, aby som tvrdil, že sa na to treba pozrieť aj z tej druhej strany, teda zo strany konzumentov a predajcov drog. Ale pozrieť sa na súdny proces zo strany tých, čo požadujú slobodu, nielen slobodu prejavu, ale aj slobodu komunikácie a súkromie na každej jej úrovni a za každých okolností, to už za zamyslenie stálo. A trochu podprahovo o tom dokument aj je natočený, len sa to muselo zaobaliť do kabátu, že drogy sú zlé a ešte horšie je niečo tajiť pred vládou a úradmi.(12.10.2016)

Název trochu uvádí lidi v omyl, jak už tu někteří zmínili v komentářích. Každopádně dokument o webu Silk Road taky není úplně k zahození. Některé citáty jsou opravdu zamyšleníhodné, jako třeba tyhle: "You can take down a man but you cannot take down an idea." nebo "Does it worth it to keep fighting till your last breath? Off course." a další. To s tou myšlenkou jsem ale slyšel už dávno, to nepochází z tohoto filmu.(19.11.2015)

Skutočný príbeh o tom, že keď sa niekdo postaví proti velkému americkému bratovi, tak nemá právo na prezumpciu neviny, nemá právo na spravodlivý súd a ochrancovia velkého brata majú právo na všetko aj na nelegálne získavanie dokazov atd. Najsmutnejšie na tom celom je, že toto sa odohralo v štátoch ktoré sa považujú za najviac slobodné a demokratické... Fuj jdu blejt velebnosti(20.7.2019)