Do hloubky webu

Alex Winter

Alex Winter

Keanu Reeves

Glen Zipper

Název trochu uvádí lidi v omyl, jak už tu někteří zmínili v komentářích. Každopádně dokument o webu Silk Road taky není úplně k zahození. Některé citáty jsou opravdu zamyšleníhodné, jako třeba tyhle: "You can take down a man but you cannot take down an idea." nebo "Does it worth it to keep fighting till your last breath? Off course." a další. To s tou myšlenkou jsem ale slyšel už dávno, to nepochází z tohoto filmu.(19.11.2015)

Dokument hodný zamyslenia: povoliť páchanie jedného trestného činu, aby sa tak zamedzilo páchaniu tomu druhému, alebo nie? Môžeme to nazvať menšie zlo, lenže fakt je ten, že napriek tomu, že by spoločnosť tolerovala predaj drog cez internet, aby tak zabránila prestrelkám či vraždám, nič nezmení na tom, že osoby, ktoré by sa takýmto spôsobom ľahšie dostávali k svojim dávkam, pod vplyvom týchto drog, budú opätovne páchať trestnú činnosť, len aby sa k tým drogám opäť dostali. A na všetko bude opäť doplácať obyčajný človek. Keď narkomana "prepadne" takzvaný "absťák", je ochotný urobiť čokoľvek, aby našiel prostriedky na ďalšiu dávku. Čiže opäť sme pri činoch, zločinoch, ako: krádeže, lúpeže, prepadnutia, vraždy a pod ... Takže otázka znie. Je to, alebo nie je spôsob, ako uzavrieť začarovaný kruh???(2.9.2016)

Strašně těžké hodnotit. Tento dokument se nezaměřuje primárně na dark web samotný, ale na jeho součást Silk Road, a tedy převážně obchod s drogami. V rámci celého pojednání o Silk Road to je takový manifest za Rosse Ulbrichta, údajného hlavního provozovatele serveru, a střetávají se zde dva ultra fanatické proudy, které jsou mi ze samé podstaty odporné. Na jedné straně vláda USA, v současné době instituce, jež ze svého pohledu legitimně porušuje jakékoli zákony více než všechny „oficiální“ totalitní státy dohromady, jinými slovy instituce, jež za demokracii schovává to nejvíce nedemokratické zřízení, které se tímto slovem ohání a nebývale honosí. Ať už jsou to drogy, „řízený“ terorismus či absolutní porušování lidských práv, v tomto případě hlavně práva na soukromí dle čtvrtého dodatku. No, a na straně druhé tu máme levicový anarchismus v té nejradikálnější podobě, což považuji za nejvíce zhoubný prvek moderního světa. Ve výsledku se tedy nedozvíte nic zas tak zajímavého, ale spíše posloucháte různé názory a argumenty, kolikráte bez věcné podstaty, a hlavně nepodložené a nepodložitelné fabulace, navíc prakticky chybí nezávislý pohled na věc. Ale i přes tohle všechno se mi dokument líbil, neb svět skrytého internetu je vskutku fascinující místo. Těším se, až si pustím nějaké další dokumenty zabývající se tímto fenoménem a můžu jen doufat, že bude mít jejich kvalita vzrůstající tendenci.(4.1.2019)

Nebudem až taký liberálny, aby som tvrdil, že sa na to treba pozrieť aj z tej druhej strany, teda zo strany konzumentov a predajcov drog. Ale pozrieť sa na súdny proces zo strany tých, čo požadujú slobodu, nielen slobodu prejavu, ale aj slobodu komunikácie a súkromie na každej jej úrovni a za každých okolností, to už za zamyslenie stálo. A trochu podprahovo o tom dokument aj je natočený, len sa to muselo zaobaliť do kabátu, že drogy sú zlé a ešte horšie je niečo tajiť pred vládou a úradmi.(12.10.2016)

Zajímavý dokument plný konspiračních teorií, pravd, polopravd, lží a mystifikací. Přesně tak, jako tomu je vždy, když se jedná o cokoliv, kde je zapojena nějaká vláda, nebo její vyšetřovací služby. Zajímavé a poutavé vyprávění, které baví od začátku do konce. Určitě doporučuji ke shlédnutí, pokud vás jen trochu zajímá některé z dotčených témat.(30.9.2016)