Ďábelský dům

The Diabolical

Horor / Sci-Fi / Thriller

USA, 2015, 86 min

• ZdenoLo

Horor by to bol pre mňa len vtedy keby som si to kúpil na bluray/dvd. To by som sa normálne asi rozplakal a strelil si pár faciek. Nechcem tu teraz chrliť vulgarizmami tak to proste len označím ako obrovskú sračku ktorá mi už nenávratne ubrala 86 minút života. Inak režisér a zvukár si môžu podať ruky..lebo nájsť takých dvoch somárov po kope sa len tak často nevidí.(24.4.2017)

• maddy

Debilical. Mám rád, keď sa horor mixuje so sci-fi. Problémom však je, keď to k sebe absolútne nepasuje. Diabolical je väčšinu času úplne obyčajný horor s jedným haunted house, ktorý nemá žiadnu atmosféru, nebudí strach a je úplne zameniteľný s ktorýmkoľvek iným haunted house hororom. Do sci-fi sa následne preklopí až v samotnom závere, no celé to pôsobí skôr ako jeden guláš, zmätene až dementne a hlavne to k sebe vôbec neladí. Vizuál je síce fajn, ale jediné čo sa dá na filme vyslovene pochváliť je veľmi slušný vzhľad monštier v dome a to je sakra málo. Inak to nefunguje ako horor a záverečné sci-fi pôsobí vyslovene trápne. A nepomôže tomu ani Ali Larter. CELKOVO: 1,5* (3/10)(29.10.2015)

Z ošklivého káčátka Ali Larter vyrostla překrásná ženská a bohužel je to jedno z mála pozitiv tohodle úplně zapadlého snímku.Musim bez debat uznat, že námět je super, atmosféra hutná a některý lekačky smrtelný pro každýho s nedorostlou srdeční chlopní, ale režisér ten složitý scénář vůbec nedokázal věrně převést na plátno a občas je v tom takový bordel, že snad i samotní tvůrci ve střižně netušili, co že to vlastně natočili na filmové plátno.Diabolical není špatný film a určitě by si zasloužil víc jak 44%, není hloupý ani nudný, ale neskutečně zmatený a strašně nedořešený.Legrand by mohl knižně vydat scénář a upravit ho, rád bych si ho přečetl, látka měla obří potenciál.55%.(30.12.2015)

• bourec

Musim se přiznat,že už začínám na tyhle filmy nahlížet pomalu s despektem stejně jako na found-footage,ale i přesto ty filmy pořád sleduju.Tohle je celkem nudnej příspěvek,ve kterym mi pořád něco nehrálo,a nakonec ta scifi vodbočka filmu ale už vůbec nepomohla.Navíc to vyšumí do prázdna,takže z filmu si nevodnesete ani smysluplnej konec.Blbost.40%.(23.10.2016)

Mladá vdova Madison (Ali Larter) žije v nádhernom dome so svojimi dvoma potomkami. Dom však vyzerá krásne len zvonku. Nikto totiž nevie, že mladú rodinu, ktorá v ňom žije, strašia duchovia. Madison so svojimi deťmi stretáva duchov takmer každý deň, ale táto téma je v rodine tabu. Jedného dňa na dvere zaklope pracovník miestnej firmy CAMSET Austin (Patrick Fischler) a navrhne Madison, že by sa mala so svojou rodinou odsťahovať a firma by potom odkúpila ich dom za výhodnú cenu. Ona však ponuku neprijme. Intenzita zjavovania duchov sa však stupňuje a po prvý krát na rodinu zaútočia. Keď sa však Madison s deťmi rozhodne dom opustiť, zisťuje, že odchod je nemožný. Zostáva jej teda len možnosť zistiť, odkial tieto bytosti pochádzajú a pokúsiť sa ich konečne zbaviť. Pri tomto pátraní ju však čakajú neuveritelné objavy. - Jedná sa o ďalšiu ducharinu s klasickým priebehom, ale vďaka perfektnému vizuálu a príjemnému hereckému obsadeniu ma dosť bavila. Ali Larter je v najlepších rokoch a vyzerá fakt úžasne. Deti podali taktiež velmi pekný herecký výkon. Duchovia vyzerali pomerne dobre, aj keď striedanie duchov hraných luďmi a duchov urobených pomocou efektov nebolo zrovna najlepšou volbou a tvorcovia mohli nechať všetkých duchov ozajstných. Taktiež sa tu nájde kopa úplne zbytočných efektov, napríklad lietajúce klúče, bez ktorých by sa tento horor pokojne zaobišiel. Musím pochváliť taktiež interiér, v ktorom sa natáčalo, pretože dom bol velmi priestranný, a tak sa divák nemusel stále pozerať na dej v malom počte miestností, ale na dej v nespočetnom množstve miestností. Potešil ma džíp Ford Bronco, ktorý sa objavil v minuloročnom The Pact II a objavil sa aj tu. Záverečný soundtrack som si prehral niekolko krát, pretože sa mi velmi páčil, aj keď takúto hudbu vôbec nemusím. + herec z Mercy + herec z The Pact II + herečka z Final Destination a Final Destination 2(18.10.2015)