Ďábelský dům

The Diabolical

Horor / Sci-Fi / Thriller

USA, 2015, 86 min

Já bych na The Diabolical nebyl přehnaně příkrý. Jasně, začíná to jako typická duchařina z prokletého domku, kterých je v posledních letech přetlak, některé trikové sekvence v něm působí spíše úsměvně a herecky to není žádná extratřída. Současně však režisér Legrand v nočních scénách prokazuje, že je schopný budovat poměrně strašidelnou atmosféru a když se zrovna objeví nevítaní vetřelci, dokáže mít film i v nemalé konkurenci ostatních duchařin svůj vlastní ksicht. Vyústění je navíc poměrně originálně bizarní, až je mi líto, že onen samotný nápad nebyl využit ještě mnohem lépe, potenciál byl vyšší. Zvlášť ke konci jsem měl tedy dojem z filmu v podstatě překvapivě pozitivní, byť úplný závěr to zase trochu zabíjí. Celkově lze The Diabolical dát šanci, k odepsání to imho není.(18.10.2015)

• S.Quentin QUALE

Příběh o tom, jak si Alistair Legrand na Jamese Wana hrál. Nejsem si jistý, jestli nebudu Ďábelňákovi zbytečně křivdit, protože už mi přetekla míra trpělivosti, ale je mi to jedno. Fakt mě nebaví pořád dokola sledovat samohybný dveře v barácích, který jsou v exekuci, protože nějaká famílija má takový či onaký problém. Nasrat, nic. Do sci-fi se to překlopí až v závěru, ale s tím hororovým klišé, které mu předchazí, to působí spíš přiblbe. Pro hororové zelenáče asi OK, ale mě to neuspokojilo, i když úplný začátek zas až tak marný nebyl. 40%(16.10.2015)

• vassil

Někdy horory nevylekají ale rozesmějí. A to je v pořádku. Já se ale nesmál. Raději jsem se pohádal s manželkou, která na mě 3 dny čekala aby jsme se na Ďábelský dům spolu podívali, a vypl sem to. Sorry drahá, ale 30 minut této "hrůzy" opravdu stačilo, víc zábavy si užijeme při mytí nádobí co zbylo po večeři...(20.10.2017)

• Michalsafr

Dle mého názoru je spojení sci-fi s hororem super. Ale spojení, které je spíše rozpojením, v němž sci-fi složka vůbec nepasuje k té hororové, to není super. Po skončení snímku jsem dlouho přemýšlel, co mi vlastně uniklo a nakonec mi došlo, že pokud to není podle nějaké Legrandovy knihy, tak asi vůbec nic. Franklyn all over again.. A důsledně zamlčená premisa filmu není ani zdaleka tak zajímavá, jak by se zdála být.. P.S.: Původně jsem to měl na jedné *, ale protože je to debut a vizuál Johna Frosta včetně triků je velmi zdařilý, tak dávám dvě.(27.10.2015)

No dobre, dám 60%, ale spravodlivejšia by asi bola štyridsiatka. Ale tak zas celkom dobre som sa bavil a to je dôležité, nie? Občas riadne nepríjemné psycho, občas blbosť, občas sa nechytáte, potom pre zmenu nechápete, potom je to WTF, potom je to zasa dobré, pôsobivé, napínavé a znepokojivé, potom Ali Larter nahodí kraťase a odhalí stehná, potom sa začne blýskať a v dome sa objavujú monštrá a potom príde absurdný koniec a vy nebudete vedieť, čo si o tom máte myslieť. Ale inak fajn horor :-)(28.2.2017)