Ďábelský dům

The Diabolical

Horor / Sci-Fi / Thriller

USA, 2015, 86 min

• *CARNIFEX*

Mladá vdova je spolu s deťmi neustále svedkom paranormálnych javov. Danú situáciu chce vzhľadom k ťažkej finančnej situácii riešiť radikálnym spôsobom, predajom nehnuteľnosti. Ponuka za dom je síce lákavá, ale je skutočne všetko tak, ako sa na prvý pohľad môže zdať? Taktiež mám rád keď sa mieša horor žáner so scifi, ale bohužiaľ, toto nie je ani poriadny horor, ani poriadne scifi. Krivdil by som, keby o "The Diabolical" napíšem, že nemá svoje svetlé chvíľky, ale samotné % vyjadrenie je takmer presným odrazom jeho kvality. Námet to síce nebol zlý, "zrúdička" mala moje sympatie, pričom potešilo pár temných pasáží, no na riť som z tohto snímku rovnako ako iní užívatelia, nespadol - 40%(19.11.2015)

Z ošklivého káčátka Ali Larter vyrostla překrásná ženská a bohužel je to jedno z mála pozitiv tohodle úplně zapadlého snímku.Musim bez debat uznat, že námět je super, atmosféra hutná a některý lekačky smrtelný pro každýho s nedorostlou srdeční chlopní, ale režisér ten složitý scénář vůbec nedokázal věrně převést na plátno a občas je v tom takový bordel, že snad i samotní tvůrci ve střižně netušili, co že to vlastně natočili na filmové plátno.Diabolical není špatný film a určitě by si zasloužil víc jak 44%, není hloupý ani nudný, ale neskutečně zmatený a strašně nedořešený.Legrand by mohl knižně vydat scénář a upravit ho, rád bych si ho přečetl, látka měla obří potenciál.55%.(30.12.2015)

• Israha

"Tak jsme natočili naprosto generickou a úmornou duchařinu, které se nikdo nebude bát. Co to zachránit nějakým nečekaným twistem na závěr a vymluvit se, že to duchařina vlastně není!" Nějak takhle dost možná nad hotovým The Diabolical přemýšlel tvůrčí tým a nějak takhle celý film i vyznívá. Po většinu stopáže je to třeskutě šablonovité a absolutně bez atmosféry (i noční horrorové scény jsou osvětlené, a natočené tak, že nemají vůbec šanci kohokoliv polekat, zneklidnit či napnout), měl jsem problémy u toho neusnout. Sporadicky se objevující povedené potvory a občas poodhalená Ali Larter to tedy rozhodně vytrhnout nedokázaly, navíc mi přišlo, že jsou jednotlivé scény mezi sebou pospojovaný nějak divně, bez návaznosti, byl problém se v tom vyznat i ve fázi, kdy se to ještě tvářilo jako přímočarý příběh. Konečné odhalení dějové podstaty mě příjemně překvapilo a musím uznat, že ta myšlenka má nápad a slušnou dávku té správné divnosti a nepříjemnosti, ale na to, aby to Ďábelský dům zachránilo kompletně, se této dějové linii věnuje příliš nízké procento stopáže. Dokud se film profiloval jako klasická duchařina, byl s bídou na jednu hvězdu, nakonec tedy dvě...ale doporučit se to moc nedá, ani fanouškům žánru.(7.10.2018)

• S.Quentin QUALE

Příběh o tom, jak si Alistair Legrand na Jamese Wana hrál. Nejsem si jistý, jestli nebudu Ďábelňákovi zbytečně křivdit, protože už mi přetekla míra trpělivosti, ale je mi to jedno. Fakt mě nebaví pořád dokola sledovat samohybný dveře v barácích, který jsou v exekuci, protože nějaká famílija má takový či onaký problém. Nasrat, nic. Do sci-fi se to překlopí až v závěru, ale s tím hororovým klišé, které mu předchazí, to působí spíš přiblbe. Pro hororové zelenáče asi OK, ale mě to neuspokojilo, i když úplný začátek zas až tak marný nebyl. 40%(16.10.2015)

Škoda toho scifi prvku - ozaj len pokus o nejaký prevratný záver ktorý bol zbytočným počinom. Keby ostalo pri normálnej ducharine (vrátane dramatického rozuzlenia podstaty bubáka) bolo by to oveľa údernejšie a dramatické. Navyše scény ktoré mali vystrašiť nevystrašili, nakoľko (najmä pre otrlých fandov hororu) boli 100% predvídateľné - pozor čul vyleze bubák. Inak bubák sa vydaril - to nemožno poprieť, ale nevystrašil ako by sa v rámci jeho mrzského vzhľadu očakávalo. Triky miestami až amatérske. Ale celkovo OK, jeden z tých lepších kúskov made in USA.(14.12.2015)