Pod

Mickey Keating

Mickey Keating

Mac Fisken
  • maddy

PODpriemerný film. Amatérska epizóda Aktov-X natiahnutá na celovečernú stopáž, ktorú očividne nemá čím vyplniť. Film má iba 76 minút, ale dobrú hodinu sa tu nič nedeje, iba tri postavy na seba hystericky kričia v jednom dome, chvíľami je ich (ne)herecký prejav až neznesiteľný (hlavne Lauren Ahsley Carter apeluje na tú najotravnejšiu osobu vo filme) a keď už divák dostane pocit, že by sa aspoň v záverečných minútach mohlo niečo diať, tak po otvorení pivnice v ktorej sa ukrýva mimozemšťan to je celé tak neprehľadne a zmätene natočené, že tu ani zďaleka nemôže byť reč o nejakom strachu, napätí, tobôž atmosfére. Ako nejaký „fan-movie“ na YouTube by som to bol ochotný akceptovať, ale inak je Pod len zúfalým pokusom o mimozemský horor. Sci-Fi? Ani za mák! Horor? Asi ťažko. Hororom je akurát tak konanie postáv, ktoré rozčuľuje do takej miery, že keby tam ten mimozemšťan nabehol už v tretej minúte (bohužiaľ nestalo sa), všetkých ich zakilloval a skončilo to, tak aj to by bolo neskoro. Ale pokiaľ nemáte dosť kriku doma pod oknami, tak je Pod ideálna voľba, uvrešťanejšie dialógy inde nenájdete. CELKOVO: 0,5* (1/10)(11.9.2015)

Překvapivě celkem solidně zahrané, ačkoliv toho řvaní tu bylo až moc. Zejména dáma ječela i ve chvílích, kdy to bylo naprosto zbytečné a míň ukřičená mohla být i paranoia jedné z postav. Ale dalo se to přežít. Co se týče potvory, tak ačkoliv nejsem přítelem rychlých střihů a splašené kamery, tak tady byly oba neduhy použity k mé plné spokojenosti a podařilo se jim vymazat neodstatek financí. Podobné žánrovky vždycky potěší. 60%(1.9.2015)

Paranoia, řev, sklep, zrůda, řev, hysterie, řev, řev a pistole; toť ve zkratce to nejdůležitější z filmu. Keatingův rukopis z Rituálu jde cítit i tady. Také zde se téměř půlku filmu toho moc neděje, aby někdy kolem 50. minuty šlápl na plyn a držel ho na vysokých otáčkách. V těchto chvílích se dá napětí krájet a překvapí vás minimálně jedna infarktová lekačka - ano, mluvím o suterénu. A monstrum? To nevypadá vůbec špatně, takže škoda, že v úplném závěru hraje pouze na efekt.(31.8.2015)

Jak já zbožňuju tyhle šílený nízkorozpočťáky za pár doláčů... No i když kravská porce koksu pro hlavního týpka musela stát majlant. Ale investice se vyplatila, ten chlápek to sehrál božsky, tak skvělýho a uvěřitelnýho magora jsem už fakt dlouho neviděl! I druhý brácha fajn, jen sestra Lyla tu svou "husičkovitost" na můj vkus dost okatě přehrávala. Co dál - k zápletce toho mnoho prozradit nemůžu, snad jen tolik, že to probíhalo a dopadlo přibližně tak, jak jsem doufal že by mohlo. A filmu za pár babek (a hrst koksu) můžu snad odpustit i všelijaké to blikání a nervní kameru. Silné čtyři.(14.6.2016)

Za poslední dobu je Pod alespoň koukatelná žánrovka, avšak očekávání opět neobstála. Plusem je krátká stopáž, zajímavý konec a především závěrečných atmosférických 20 minut hraje slušně na divákovy nervy, kde potěší i krásné překvápko ve sklepě. V noci a se sluchátky bych se nedivil, kdyby měl někdo nahnáno, předpoklady na to zde jsou. Minusem je zbytečně přehnaná uřvanost zúčastněného tria a delší rozjezd. Absence krve či jump scares je také škoda. Story 5/10, Atmosféra 7/10, Gore 2/10, Vizuál 5/10, Akce 3/10, Zábavnost 5/10.60%(30.8.2015)