Pod

USA, 2015, 76 min

Mickey Keating

Mickey Keating

Mac Fisken

Paranoia, řev, sklep, zrůda, řev, hysterie, řev, řev a pistole; toť ve zkratce to nejdůležitější z filmu. Keatingův rukopis z Rituálu jde cítit i tady. Také zde se téměř půlku filmu toho moc neděje, aby někdy kolem 50. minuty šlápl na plyn a držel ho na vysokých otáčkách. V těchto chvílích se dá napětí krájet a překvapí vás minimálně jedna infarktová lekačka - ano, mluvím o suterénu. A monstrum? To nevypadá vůbec špatně, takže škoda, že v úplném závěru hraje pouze na efekt.(31.8.2015)

Kdyby v hlavní roli byl Mulder se Scullyovou a scénář nebyl idiotsky přeafektovanej a uřvanej, mohla to být lepší epizoda X-Files.Takhle to je jenom zajímavé béčko, ve kterém se překvapivě rozehraje dobrá herecká partie, ale jak už sem bohužel zmínil, hlavní hrdinové neustále křičí, navíc ústřední dvojice je desně nesympatická, starší bratr je typickej nudnej puritánskej inženýrek, sestra je zase sobecká a hloupá píča, která řve i v místech, kde by měla naopak držet hubu.Naštěstí poslední dvacetiminutovka je fakt atmosferická a děsivá a všemu kraluje opravdu výtečně natočená pasáž ve sklepě.Monstrum je udělaný skvěle a kameraman se střihačem zaslouží palec nahoru.Trochu mi to připomělo nedavný menší horor Dark Was the Night, který měl sice větší rozpočet a mnohem lepší děj, bohužel finální monstrum stálo totálně za vyliž prdel, příšera z POD je mnohem lepší a naopak vytáhne nevýrazný předchozí průběh.Všeho všudy sledovatelná mysteriózní jednohubka.50%.(14.9.2015)

Jak já zbožňuju tyhle šílený nízkorozpočťáky za pár doláčů... No i když kravská porce koksu pro hlavního týpka musela stát majlant. Ale investice se vyplatila, ten chlápek to sehrál božsky, tak skvělýho a uvěřitelnýho magora jsem už fakt dlouho neviděl! I druhý brácha fajn, jen sestra Lyla tu svou "husičkovitost" na můj vkus dost okatě přehrávala. Co dál - k zápletce toho mnoho prozradit nemůžu, snad jen tolik, že to probíhalo a dopadlo přibližně tak, jak jsem doufal že by mohlo. A filmu za pár babek (a hrst koksu) můžu snad odpustit i všelijaké to blikání a nervní kameru. Silné čtyři.(14.6.2016)

• *CARNIFEX*

Dvaja súrodenci žijúci vo veľkomeste, prichádzajú po zmetenom odkaze svojho brata na chatu do neďalekých hôr, aby mu dopomohli k opätovnému postaveniu na vlastné nohy. Martin totiž trpí schyzofréniou, pričom bol nejeden krát hospitalizovaný na psychiatrii. Tento krát sa ale súrodenci presvedčia, že nie vždy je vidina človeka s chorou mysľou naozaj milná. Neviem. Uznávam snahu tvorcov o počiatočné vykreslenie psycho drámy, kedy spolu vzájomne komunikuje človek zdravý, s osobou narušenou. Scény pôsobia pomerne realisticky, pričom pomerne solídne zvládol svoju úlohu najmä "Martin". Bohužiaľ od hororu predsa len očakávam viac. Posledná 20 minútovka mi napriek slušnej atmosfére príde proste málo, aby ma "POD" i pri tak krátkej stopáži uspokojil. Gore takmer žiadne, rozuzlenie bolo naznačené omnoho skôr ako sa môže bežnému divákovi zdať, takže akýže to šok zo záveru? Tuctovka za - 45%.(10.9.2015)

• S.Quentin QUALE

Hned několikrát jsem si ze začátku vzpomněl na Brouka, až mi to podivné přišlo (paranoia, alobal, škrábance, zuby). Předváděné madness Larryho Fessendena je sice hodně nepříjemné, překvápko v suterénu taky ujde, bohužel zakončení a výsledný efekt mi nepřišel moc uspokojivý, takže hodnotím za skoro čistý dvě a pevnej v kramflecích říkám, že dřívější letošní příšerka mě bavila i přes svou nataženost mnohem víc. 49%(28.8.2015)