Pod

USA, 2015, 76 min

Mickey Keating

Mickey Keating

Mac Fisken

Snesitelná, hororově-mysteriózní jednohubka. Keating chtěl natočit něco jako epizodu Twilight Zone, Krajních mezí či X-Files roztaženou na celovečerní stopáž, což se mu myslím povedlo. Otázka je, jestli to stačí. Mně tentokrát asi ano, mladý režisér má před sebou doufám ještě spoustu filmů na to, aby svůj nesporný talent vypiloval v nějakou opravdovou pecku. Pod je občas příjemně atmosférický, paranoidní až strašidelný, ale zároveň tak nějak málo soustředěný, kdy mi některé scény mi připadaly jak z jiného filmu a vytrhávaly mě ze zážitku. Jo a Lyla, kterou hraje Lauren Ashley Carter, je asi největší kráva v dějinách kinematografie.(5.9.2015)

Jak já zbožňuju tyhle šílený nízkorozpočťáky za pár doláčů... No i když kravská porce koksu pro hlavního týpka musela stát majlant. Ale investice se vyplatila, ten chlápek to sehrál božsky, tak skvělýho a uvěřitelnýho magora jsem už fakt dlouho neviděl! I druhý brácha fajn, jen sestra Lyla tu svou "husičkovitost" na můj vkus dost okatě přehrávala. Co dál - k zápletce toho mnoho prozradit nemůžu, snad jen tolik, že to probíhalo a dopadlo přibližně tak, jak jsem doufal že by mohlo. A filmu za pár babek (a hrst koksu) můžu snad odpustit i všelijaké to blikání a nervní kameru. Silné čtyři.(14.6.2016)

Přímočarý příběh o sourozencích, z nichž jeden je magor, pobývá dočasně v chatě v lesích u jezera a ve sklepě má monstrum. Tvůrci hrají na to, že divák si nemá být jistý existencí tajemné zrůdy. Současně je ale třeba být na pochybách. Proto se do filmu vloží úvahy o tajných vojenských experimentech, i když by stejně tak mohli za vším stát zlí emzáci. Naštěstí vše skončí dobře, a tak má divák po starostech. Nízkorozpočtový snímek má pěknou kameru, slušnou hudbu (dokud se nezmění v děsivé třískání a vřískání, které má nejspíš sledujícím přivodit zástavu srdce) a místy i napětí. Když chybí brilantní psychologie, tak bych šel cestou nekompromisního gore....nestalo se.(13.5.2016)

• Rodriguez

Dnes může film točit kde kdo a s originálním nápadem a kvalitou si už těžkou hlavu nedělá. To je případ snímku POD, který se od samého začátku neskutečně táhne a i přes svou stopáž 78 minut, dokáže neskonale nudit. Neopepří to ani samotný akčí závěr, kdy jde člověku hlava kolem, protože tolik informací najednou, lze těžko pobrat a máte v tom akorát guláš. 20%(15.11.2015)

Tak těžce komorní snímek a ty já rád, mám rád amaterský režiséry, mám rád když se jim dá příležitost, se předvést. A Mickey mně dostal svým předchozím filmem Ritual, (díky za doporučení Blodody ) a o tomhle film sem nic nevěděl a ani nechtěl, jednak kvůli případnému prvotnímu šoku a taky protože film má krátkou délku, takže by trailer či nějaké info by vyzradilo moc. No co napsat k tomuhle filmu ? No jak napsali někteří, mistři hororu, je v mnohém připomíná Brouka a šílenství, paranoidní chování Martina se každou vteřinou stupňuje, a je jen kousek od zhroucení a naprostého výbuchu . K tomhle filmu se to docela horko těžko píše, ta délka je fakt malá (zase další film, který mohl být delší) a ono nevyzradit nic důležitého a zároveň, vypsat ze se ty pocity, to je fakt záhul. Nooo hodně se mi líbila první polovina filmu, kde sem prostě okusoval hranu stolu samou nervozitou a druhá polovina, ta se prostě zvrhla v docela šílený masakr, což je překvapivé, protože film má tři protagonisty (opravdu, jen tři ??) takže film přitlačí na pilu, tak brutálním způsobem, že sem zase začal okusovat tu hranu stolu. Sice sem moc k postavám nepřilnul možná až na Eda (hezký knírek), hudba taky stojí za zmínku a onen bubák, je hezky udělaný a docela fuj. Hlavně o dost lepší, než Dark Was the Night, který zklamal sice né fatálně, ale přeci jenom Pod boduje.(26.9.2015)