eps1.5_br4ve-trave1er.asf (S01E06) (epizoda)

Krimi / Drama / Thriller

USA, 2015, 45 min

Tak tento uzavretý kocept jednej epizódy ako samostatného celovečerného filmu mi presne sadol. Elliot musí čeliť nečakanej situácii a viackrát sa musí bezprostredne rozhodovať o ďalšom kroku, pričom to vždy musí byť jeho "best move". Takýmto spôsobom sa ale musia chovať všetci Epizóda pripravila na diváka dve nečakané prekvapenia, z čoho to prvé iba prekvapí, to druhé nepríjemne šokuje ako Elliota, tak nás. Ešte neviem, ako sa s tým dokážem vysporiadať.(2.11.2018)

Nejkvalitnější epizoda, co se technické stránky týče. Kompozice a nasnímání jednotlivých scén je k nezaplacení, a kameraman by si ode mě zasloužil pusinku, popřípadě velkou pochvalu - jelikož nad jeho stylovými postupy (úhel pohledu, kdy je postava většinou v rohu nebo v boku obrazu) se rozplývám blahem... "I'm just playing my best move."(28.5.2018)

• TomX2

Celkový dojem: Je pravda, že dej tohto dielu sa úplne rozutekal od toho pravého a Elliot spolu s divákom sa znovu stretáva s dealerom Verou, či dokonca aj s jeho klientmi (s niektorými veľmi pravdepodobne aj naposledy), avšak táto dejová linka do seriálu perfektne zapadá, i keď je trochu odbočená. Tiež je nakrútená veľmi dobrým štýlom, ktorý mi pripominá väzenské filmy a divák sa rozhodne má na čo pozerať. Má to potencial, emócie, príbeh, proste to má guľe. Avšak plný počet som sa rozhodol dať len kvôli zmätenom závere, ktorého obsah sa ukrýval v kufre auta. S Verou sa ešte určite stretneme a ja len môžem natešene čakať, kedy sa dočkáme toho ,,objatia". Moje hodnotenie: 100% (26.10.2017)

• JohnMiller

Škoda.. Seriál prechádza do takého zaužívaného stereotypu. Čo pri seriáloch ľudia asi zbožňujú ale ja to neznášam. Preto mi skôr sedia minisérie. V tejto epizóde sa napríklad dej odkláňa od hlavnej príbehovej línie tým, že uväznení Fernando Vera, díler ktorého Elliot udal, požiada hlavnú postavu aby ho za 24 hodín vyslobodila z vezenia, inak mu zabije jeho milenku, neviem ako by som presne definoval jeho vzťah s dievčaťom ktoré mu zháňalo drogy a sem tam sa s ním vyspalo, no a posun v príbehu nenastal takmer žiadny.(9.10.2016)