eps1.8_m1rr0r1ng.qt (S01E09) (epizoda)

Krimi / Drama / Thriller

USA, 2015, 49 min

• TomX2

Celkový dojem: Zatiaľ najlepšia epizóda série, v ktorej sa toho udialo pomerne veľa. Spojenie Elliota a Wellicka som nečakal, ten sa mi aj dokonca začína pomaly páčiť a je to vcelku zaujímavá osoba. Čo sa mi však páčilo najviac bol znovu Elliot a jeho schyzofrenia. Dokonca sa aj s veľkou pravdepodobnosťou potvrdilo moje tvrdenie, že Elliot a Mr. Robot su vlastne jedna a tá istá osoba - teda aspoň z časti, keďže Mr. Robot mal byť pôvodne jeho otec, čo aj bolo v tejto epizóde objasnené. Ja som teda zvedavý na posledný diel, ktorý si však nechávam na inokedy, aby som sa nechal prekvapiť. Od druhej série však už nečakám veľa, ale aj tak sa na ňu skôr či neskôr pozriem. Moje hodnotenie: 100% (30.10.2017)

Komu epizoda úzce připomínala Fight Club, není sám... "I know what you thinking: I am Mr. Robot."(29.5.2018)

Tak pre mňa najlepšia epizóda prvej série v ktorej sa všetky dejové línie dostanú do bodu zlomu. Spojenie Tyrrel a Elliiot bolo pomerne nečakané. To čo sa však stane medzi touto epizódou a poslednou ovplyvní celú druhú sériu.(9.11.2016)

To, čo sme tušili, sa stalo skutočnosťou, ale obohatenou o nové skutočnosti, ktoré sme sa dozvedeli v minulom dieli, takže tento zvrat s veľkým Z nie je lacnou barličkou, ale riadne pripravenou dramaturgickou záležitosťou. A divák získal pocit, že bol po celý čas tak trochu jeden krok pred Elliotom (teraz ho ale dobehol), pričom naopak jeho konšpiračné akcie nemusí úplne chápať. Taktiež sa mi páčil robinhoodovsky úvod, kedy sme sa dozvedeli ďalšiu dôležitú myšlienku od tvorcov, totiž že okradnúť sráča nie je zločin.(3.11.2018)