• jfaba

Tak teď to bylo zase obráceně než v 1.sérii. Od prvního do poloviny NUDA. Pak se to otočilo, ale nuda tam zůstala. Pokud nesedí u PC, tak to stojí za prd. Ne za PRD! A ty ženský! Jedna horší než druhá. Měl jsem z nich kopřivku, kdykoli se na obrazovce jedna objevila. Jak jich tam bylo víc, šel jsem na zvracet. Nevím, nevím, Malek (nebo kdo si) ještě ti dám dva díly z 3. série šanci, ale víc ani ťuk. Dávám **, ale mám zavřené všechny oči.(23.1.2017)

• MartinezZ

Tak celkově se už psalo a mluvilo o nastavované kaši a je to tak. Sice se začátek psychedelicky odvíjí a twistuje a i graduje, ale nikam. Celou dobu čekáte, co se z toho vyvine a nakonec se vlastně nestane skoro nic a konec je zase tak otevřený, že za rok, nebo kdy má být pokračování, už si z téhle série nebudu nic pořádně pamatovat. Nic moc tam nemělo příliš co utkvět v paměti. Nejde ale nepochválit herce, protože ti jsou stále dobří. Jenže 12 dílů celkově o moc málu. Bojím se bojím, jestli autoři vůbec ví, kam to směřovat. Ne, bohužel tahle série mě ve výsledku celkově moc nenadchla. Škoda.(26.9.2016)

Lynchovská noční můra, která vynahrazuje nedostatek děje neustálým klamáním diváka i zcizujícím filmařským uchopením. Druhá sezóna, kompletně v kreativní režii Sama Esmaila, je ale záměrně vyprázdněnější než ta první, jelikož ukazuje, že po vytouženém podkopání základů společnosti nenásleduje lepší svět, jen další zmatení a rutina – ta se odráží zejména na psychice Elliota, jehož pokřivené vnímání světa se prolíná do samotné narativní výstavby sezóny. Umělecky pojatá quality TV.(15.1.2017)

Pokud něco první sérii vyčítat, tak občasné potíže s tempem. Což je problém, který přetrval a kvůli vyššímu počtu epizod je v první polovině této série o poznání znatelnější. Jednoznačná výtka směřuje i na adresu velkého zvratu v polovině série. Nic proti němu, je sám o sobě vynikající. Jenže je použit na špatném místě; respektive pozdě. V té době to totiž díky všem těm pečlivě rozesetým náznakům aktivní divák (a pasivnímu "seriále bav mě" divákovi Mr. Robot vskutku určen není) alespoň do nějaké míry prokoukne. Měl přijít již na konci úvodní epizody série; tam by měl ještě potřebný wow efekt a zároveň by umožňoval řádově zajímavější interpretaci v epizodách následujících. Tolik k problémům a je čas na klady. Tak především je třeba s povděkem kvitovat, že tvůrci nejdou po cestě vyšlapané první řadou (jakkoli, pravda, někdy na té nové cestě zbytečně přešlapují na místě). Audiovizuál je ještě o chlup vypiplanější a důmyslnější (také si to tentokrát celé zrežíroval Esmail sám), Malek a Carly zase o kus působivější. Chytré, uvědomělé, promyšlené, pomalu gradované, inovativní. To vše platilo a platí i nadále. Ve výsledku nesporně slabší první řady, ale stěží to považovat za vyložený ústup kvality. A když se vezme v potaz s jakým koncem museli tvůrci pracovat, že se museli obejít bez jednoho ze dvou největších tahounů (dějově i výkonem) první řady, že většinu sezóny jede každá z postav svou vlastní oddělenou linii a že se tentokrát opustilo od epizodického vyprávění, tak je výsledek vlastně ještě o dost lepší než by jeden čekal.(16.1.2017)

Viacmenej súhlasim s ostatnými komentármi, DaViD'82, Spiker01, MartinezZ... Keďže Elliota je v tejto sérii o pár % menej (a aj keď tu je, viac rieši svoje psycho problémy, než hacking, a tiež sa menej rozpráva so mnou), páčila sa mi táto séria menej. Mind-f*cky by som ešte rozchodil, nečakané zvraty tiež, no niektoré časti doslova šliapli vedľa a vôbec ma nebavili. Koniec samozrejme trošku prekvapil, trošku uspokojil a trošku tiež nasr.. naštval a neubránil som sa pocitu, že tretia séria bude tak trochu nasilu. No nechajme sa prekvapiť. Stále verím a ostávam pri tesných 4* - 70%(26.5.2017)