eps2.0_unm4sk-pt2.tc (S02E02) (epizoda)

Krimi / Drama / Thriller

USA, 2016, 42 min

Nemám moc slov, zřejmě tu budu jen každou další epizodu vychvalovat do nebes, kam ostatně patří. Samozřejmě, filmový odborník jako jsem já, si určitě všimne několika malinkatých mušek, ale ty hlavě polapila mucholapka utkaná z naprosto brilantního děje a dechberoucího Elliota, který si získal absolutně moje srdíčko. Tahle ryzí ukázka schizofrenie, může potenciálním divákům-schizofrenikům zachránit život. Opravdu to v této sérii tvůrci vymazlili k dokonalosti. Dále jsem zřejmě dosud nechválil senzační výběr písní, tak mi dovolte tak učinit teď. Úvodní pálení penízků bylo taky luxusní. Začíná se nám do hry vkládat FBI a objevovat se nové postavičky, tak jsem zvědav, co se z nich vyklube. Sem tam některá zhyne. RIP Gideion a soráč za spoiler. Snad se za týden ukáže pan Wellick. Začíná mi chybět. O povolení hodnocení u této epizody jsem si musel zažádat. Nemáte zač.(15.7.2016)

• TomX2

Celkový dojem: Trošku divná epizóda, v ktorej sa stretaváme s novými postavami ktoré sú aj celkovo zaujímavé. Tiež sa aj zbavíme jednej z dôležitých postav prvej série, čož je rozhodne škoda keďže tú postavu som mal rád, ale naopak do deja sa smrť viac hodí a je to o čosi zaujímavejšie. Jediné, čo mi trochu v druhej sérii nesedí je to, že sa nevenuje Mr. Robotovi, ale skôr vedľajším postavám, takže dej celkom nudí, ale myslím že časom sa to zmení. Tiež som zvedavý na stretnutie Wellicka a Elliota a som zvedavý, kde sa vlastne nachádzal. Tiež verím, že skôr či neskôr sa znovu stretneme so starými tvárami prvej série a to najmä s Verou. Za mňa tak 3* Moje hodnotenie: 50% (1.11.2017)

Trocha slabšie ako úvodná epizódka ale stále si to drží ten svoj schizofrenický šat. A to sa mi neskutočne páči. Prvá séria stála na konšpiračno-teoretickej báze zmazania všetkých elektronických dlhov sveta. Úprimne som čakal, že sa to bude tiahnuť celým seriálom do nekonečna. No nestalo sa tak. A ešte v nej sa to udialo. Druhá séria zatiaľ stavia na vnútornom boji hlavného predstaviteľa. Snaží sa ovládnuť svoju schizofréniu. Miestami jeho popletené myšlienky dokážu zamotať každú jednu udalosť.(23.10.2016)

Tento spojený úvod do druhej série beriem ako dosť široké rozhodenie sietí, len aby sa v tom tvorcovia nezamotali. A ako pokladanie pevných základov pre trochu odlišný typ rozprávania, keďže sa celý seriál musí adaptovať na iné zápletky, ako sme boli svedkami v relatívne celistvej a uzavretej sérii prvej. No a vďaka Mr. Robotovi začínam mať dojem, že taká amnézia by nemusela byť spoločnosťou chápaná iba ako vážna choroba, ale občas aj ako príjemný životný spoločník.(3.11.2018)

Skvělý soundtrack doprovázející opět velice schizofrenní děj plný (prozatím) slepých uliček a jistých nastínění, kam se seriál bude ubírat a jednu překvapivou smrt. Tenhle díl byl asi nejlepší co pamatuju, jelikož nejsem fanoušek, ale řekl jsem si, že druhé sérii ještě šanci dám a uvidím.(21.7.2016)