Reklama

Reklama

Epizody(10)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (16)

Anderton 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Tretia séria je zatiaľ vrchol celého pána Robota. Seriál sa rozbehol na plné obrátky, mierne rozpačité tempo predchádzajúcej série je fuč a ide sa proste naplno. A to sa týka aj násilia, občas vami riadne zamáva, najmä teda vo finále, v ktorom bolo treba na hard disku uvoľniť trocha miesto pre skutočne veľkých hráčov. Problém môže byť povedzme v tom, že sa v tom IT laik môže stratiť, ale až Esmail nie je až taký sadista, aby nepripravil aj emotívne momenty a ne-nerdov nemal nebodaj čím zaujať. Vrchlom sú epizódy 5,6,7, ale zase sa mi páči, že smerom k finále to nabralo opäť trochu iný smer a aj v takýchto náhlych zmenách atmosféry tkvie čaro seriálu, ktorý tak paradoxne pôsobí ešte súdržnejším dojmom. ()

3497299 

všechny recenze uživatele

Měl jsem obavu, aby se seriál nezačal recyklovat a upadat skrze nezáživné lpění na vnějších prvcích pro triviální indukci divácké zvědavosti. Sam Esmail je ovšem velmi talentovaný autor (jak scénáristicky tak režijně). Do svého díla manýristicky vkládá množství pop-kulturních odkazů a citací, a to jak obsahově tak formálně. Zároveň je ale schopen vést příběh do zajímavých mezí a účinně pracovat s nabízejícími se důsledky jeho vývoje. Recyklaci se do jisté míry nevyhne, přesto u ní rozhodně nezůstává. Jinak tedy třetí řada MR. ROBOTA splňuje (moje osobní) jednoduché kritérium - v příběhu o něco jde, jestliže umírají i jiné postavy než kompars. Týká se samozřejmě takových příběhů, kde je umírání postav na místě (naopak se netýká "tarantinovských" filmů, kde postavy umírají více méně jen pro zábavu) - je zde ovšem případné srovnání s druhou řadou STRANGER THINGS, kde vlastně jaksi nejde o nic. Ještě nepodstatná drobnost: po druhé řadě jsem na pokračování nijak zvlášť zvědavý nebyl, zato teď docela jsem. ()

Reklama

mcb 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Showrunner a režisér Sam Esmail stíhá překvapovat i ve třetí sezóně temného hackerského thrilleru, v němž se hlavní postava snaží zvrátit ekonomický kolaps, který zapříčinila v předchozích dvou sezónách. Další z formálně invenčních seriálů letoška uhrane komplexním vedením příběhu, v němž je místo pro nečekané zvraty, extrémně rychlý a zhuštěný děj, ale i spoustu melancholických zastávek a uměleckých sekvencí. Zároveň jde o sebevědomý režijní tvar, v němž se zrcadlí schizoidní vnímání reality a tíha času – takovým vrcholem je třeba pátá epizoda, natočena po vzoru Birdmana v iluzorním jednom záběru. Nejde však jen o neopodstatněnou manýru, ale o jedinečné spojení stylistické a významové stránky tvořící vskutku nezapomenutelný celek. Nejlepší epizoda: eps3.4_runtime_err0r, r00 (5) ()

bart_ 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

"Tell me how democracy looks like?!" "This is how democracy looks like!" .... Plný počet dávám pouze z důvodu, že tato série nám nabídla revoluční epizodu seriálové tvorby... Ale třetí sezona má i své světlé stránky: Dějové pojetí odvyprávěné v abstraktní formě se smyslem pro co nejvytíženější příběhové dramatično hýřící lítým napětím a rvavým adrenalinem je neskutečně úchvatné a geniální zároveň. Hektické tempo pomalu napříč sérii po vzestupu následně klesá, aby jej vystřídalo pomalu gradující napětí, jež diváka nenechá v sebemenším klidu, a to v takovém rázu, že při maximálně zvýšené hladině adrenalinu divák při každém následujícím zvratu nemá zdání, jak má vůbec zareagovat... Důkaz toho, že osudová hranice mezi pomyslnou monarchií a destruktivní anarchií je nečekaně tenká... Rami Malek je své roli jako vždy impozantní - je až k nevíře, že tenhle týpek zrovna tak neuvěřitelně ztvárnil roli Freddieho v BoRhap - poněvadž charakter Elliota je jeho naprostým opakem. ()

Ouwen 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

SPOILERY: Kapituluju a je to pro mě konečná. Pramálo hackingu by problém nebyl, kdyby ostatní postavy nebyli nesympatický. Seriál po mě vyžaduje, abych soucítil s lidmi, kteří tam dělaj špatný věci a brečí nad osobní ztrátou. K čertu s tim. Není nouze o náhody, utahaný děj, a dialogy, co trhaj uši a opět působí tak nekonkrétně. Já měl navíc celou dobu pocit úplné odtažitosti těch postav, jako kdyby ani nezáleželo na tom, co se děje a co prožívaj, jen vykreslit špičkovej audiovizuál. Nepamatuju si jedinou scénu s rámováním - s prvkem, u kterýho jsem se bahnil v první sérii. Epizoda pět, točena na jeden záběr bez střihu je sice unikátní, ale furt se nemůžu zbavit pocitu, že se to tak hrozně táhne. Opět mi plno věcí není objasněných a nemám nějak náladu čekat, až se opět převrátí celej koncept. Happy end tomu nasadil korunu, alespoň ta nová postava toho profi uklizeče od Dark Army je fantastická. Nejlepší díl byl s Tyllerem, což je paradoxní, protože je to jedna z těch postav, která mě nezajímá, ale působilo to dobrodužně, mělo to výborný střihy a hezkej vývoj. Ale už mi Esmail nevysvětlí, proč na tohle objasnění jsem musel čekat 15 dílů :-) seriál má spoustu kvalit, ale rozcházim se s nim, očekával jsem absolutně něco jinýho a to jsem nedostal ani z poloviny. ()

Galerie (143)

Zajímavosti (2)

Reklama

Reklama