Mr. Robot - Série 4

(série)
Trailer 1

Epizody(13)

Mr. Robot přichází se svou dlouho očekávanou čtvrtou řadou, v níž tento kritikou uznávaný seriál, ověnčený Zlatým glóbem za nejlepší televizní drama, spěje ke strhujícímu závěru. Rami Malek se vrací ve své hvězdné roli Elliota Aldersona, inženýra kybernetické bezpečnosti, který společně s hackerskou organizací fsociety a tajemným Mr. Robotem (Christian Slater) zažehne celosvětovou revoluci. Závěrečná řada bezprostředně navazuje na události po zvrácení Devátého května, nechvalně proslulého hackerského útoku, který byl zaměřen na nadnárodní společnost Evil Corp s cílem vymazat světový dluh. Nyní, když ekonomika opět vzkvétá, Elliot a Mr. Robot spojí své síly, aby odstranili ty nejbohatší z bohatých a zachránili svět před vlivnou skupinou lidí ovládajících naše životy. (HBO Europe)

DaViD´82

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Dōmo arigatō, Mr. Roboto. Věřím Esmailově vyjádřením, že měl průběh i závěr promyšlen od úvodní scény první epizody (ostatně struktura a výstavba tomu plně odpovídá; a i se to zuby nehty drží "průběhu" toho songu). Jenže mu to věřím pouze v Ellitově a Darlinině linii. Nikoli ve fsociety hackerské rovině. V té se nejednou zahnal do kouta, dal některým postavám příliš velkou roli a pak na ně zapomněl a... No, řekněme, že v ní byl nejeden přešlap. Nikoli však ve finální sezóně. V té vše funguje jak má. Mr. Robot díky triu Esmail-Campbell-Quayle vždy vypadal i zněl nezaměnitelně a k světu. Čtvrtá řada to posouvá ještě o notný kus dále; každá scéna je audio-vizuální lahůdka plná originálního záběrování, netradičních úhlů a nezaměnitelných kamerových jízd. Světlo, kompozice, (a)symetrie, mizanscéna; pokud jsou vám tyto složky blízké a umíte je ocenit, tak stěží najít jiný projekt s natolik svébytným kabátkem. Který navíc slouží obsahu. Oslavovat dokonalost závěrečné řady by se dalo dlouho, ale v podstatě ji lze shrnout tím, že i papírově ryze gimmick epizoda "natočíme heist díl, který bude beze slov" je ve výsledku nervy-drásající a natolik strhující, že i když o tom gimmicku víte, tak vám při sledování vůbec nepřijde na mysl. Všechna čest. Popravdě suverénnost obsahu, charakterového vývoje i formy závěrečné řady je až nebývalá, plná jednoho památného momentu/dílu za druhým. I přesto všechno s ní jeden nemalý problém mám. Celý seriál byly linie "hackujeme pro lepší zítřky/řešíme Elliotovy vnitřní démony" v zásadě vyvážené, jdoucí vesměs ruku v ruce. Někdy více někdy méně, ale pospolu. Ve finále tomu však tak není. Nejprve se v duu epizod vyřeší (sakra uspokojivě) hackovací linie, která je však zcela odproštěna od stěžejní osobní. A poté se to tři epizody věnuje pouze té osobní. A právě v té je problém. Dvě a půl epizody se to věnuje budování "jakože něčeho", ovšem je vám jasné, že Esmail je příliš sofistikovaný auteur, než aby si svůj opus magnum něčím takovým pohnojil. Buduje tedy zbytečně na zelené louce výstavbu pro twist, na který mu nikdo neskočí. Něco jiného je finální díl, kdy se to konečně dostane k jádru pudla Elliota. Tam už tomu opět není co vytýkat, je to totiž dostatečně konkrétní, aby vám to při následných projekcích změnilo pohled na celý seriál, ale i ambivalentní, aby zůstal prostor pro interpretace a emotivní, když se prokáže, že navzdory všem těm technologiím a velkým ideám, to vždy byla hlavně a především hluboce osobní charakterová odysea. ()

3DD!3

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Chytré a kompaktní. Poslední řada pana Robota zavedla až k vítězné lajně, ale za cenu těch nejvyšších obětí. Esmail v precizních kamerových záběrech prezentuje psychologickou dekonstrukci Eliota Aldersona a na to jak moc cituje popkulturu dokáže být neuvěřitelně originální. Zvraty a hry s divákem zvládá s přehledem. Nejsilnější ovšem zůstává v dialozích o lidskosti a konci toho dobrého v nás. Překvapením je závěrečný dvojdíl, který otřese vším co bylo do té doby odprezentováno. Příběh o hlasech v hlavě. ()

Anderton

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

No ja mám dojem, že nás na záver čakala tá najlepšia sezóna. Esmail si materiál dokonale ohmatal a je cítiť, že mal od začiatku jasne vytýčený smer, takže mohol v záverečnej sérii viackrát zmeniť atmosféru, ladenie a žáner bez toho, aby mal problém vrátiť sa kedykoľvek naspäť k jadru veci. To isté platí aj o hercoch, tí sa dokonale so svojimi postavami zžili a je super, že sa celé vyvrcholenie obišlo bez prehnaného pátosu a prázdnych rečí. ()

bart_

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

(Hodnoceno jako celek) ____ "Hello, Elliot." Aneb ten nejchutnější recept na to, jak rozpoutat emocionální katatonické tornádo... Jedna z nejpůsobivějších implementací narativní pragmatiky nespolehlivého vypravěče v historii seriálového média - nedokážu si totiž vybavit seriál, který je bezproblémově schopný vás tak efektivně dlouhodobě tahat za nos - a i přese všechny abstraktně mysteriózní výjevy a nakažlivé melancholické paranoie dokáže zachovat sebejistou smysluplnost a charakteristickou emocionální hodnotu. Seriálové zjevení, které nikdy nezavítá do klišé sféry a v neposlední řadě nabízí stigmaticky senzitivní zážitek v komplexně dominantní sofistikované hře o verifikaci pochybnosti světové nadvlády a převaze asociální teze společenských úsudků - navíc vizuálně a kompozičně nesmírně jímavé a řemeslně dokonale bravurní. Excelentní Rami Malek v ústřední roli notoricky anti-extrovertního nihilistického hackera Elliota se právem zapsal do análů nejikoničtějších seriálových hrdinů - totéž platí pro sekundujícího Christiana Slatera který se fantasticky zhostil temperamentu sugestivního mentora pana Robota. Projekt, který se může statně pyšnit jedním z nejimpozantnějších seriálových zakončení v dějinách a také adrenalinově a satisfakčně vypjatými epizodami, o nichž se bude přednášet na katedrách scenáristiky ve všech filmových školách. Geniální psychologický majstrštyk Sama Esmaila, který jednoduše nemá obdoby a rovněž jeden z nejlepších předběžných dárků, co jsem kdy dostal k Vánocům. Budiž toto úchvatné dílo opěvováno do konce všech konců... Jedním slovem neskutečné - jeden z nejintenzivnějších seriálových zážitků, co byl kdy v historii kinematografie nabídnut. Doživotní láska, nad níž nikdy nezanevřu. Goodbye, old friend. Nikdy nezapomenem! 💗 100% ()

Streeper

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

A tím končí jedna dlouhá éra o hackerovi. Velice chytře a originálně zakončené. Myslela jsem si, že to dopadne, tak jak to dopadlo. Už trochu dávali náznaky u několika dílů, ale vše se vysvětlilo až v těch posledních. Pamatuju si na to překvapení, které se objevilo o Mr.Robotovi, pak když byla obsazená Grace Gummer, která tomu dodala šťávu a samozřejmě Whiterose. Nejhorší série za mě byla ta druhá, která mě docela nudila, ale zbytek je skvělý. ()

M.i.k.e

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Esmailův masterpiece dospěl svého konce a nutno uznat že to byl nářez od začátku až do konce.Moc hezky se tu ukazuje,jak měl všechno Esmail promyšlené od samého začátku a i když třeba druhá řada mě osobně až tolik nebavila,až nyní se ukázala síla celé série...90% ()

Jaro.Krafcik

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Dôstojne zakončenie skvelého seriálu, rozbeh poslednej série bol ale slabší. Avšak tá výborná vianočná atmosféra nemala chybu. Záver poriadne vydarený. Až mi možno hackerský mr. Robot a jeho hlavný predstaviteľ Rami Malek budú chýbať. Teraz treba pochváliť produkciu Hbo, klobuk dole. 4* ()

Kelly2502

Často si pri pozeraní filmov/seriálov hovorím, aké by to bolo vyrovnať sa jedného dňa umelcom, ktorých obdivujem. Pravda je však taká, že 80% kontentu, ktorý v dnešnej dobe vychádza ničím nevyniká a väčšinu z toho, čo denno-denne sledujeme v kine, alebo na obrazovkách by dokázal s peniazmi a tímom natočiť každý, kto sa remeslu venuje. Ako raz povedal Carpenter: "Každý chce natočiť skvelý film, nikto do toho nejde aby natočil niečo priemerné. Pravda je však taká, že väčšina filmov je priemerná až podpriemerná a len z času na čas sa objaví niečo, čo zarezonuje."_______ Len veľmi zriedkavo máme možnosť vidieť film/seriál, ktorý by v sebe ukrýval niečo viac, u ktorého človek musí premýšľať a nie len nad samotným poslaním filmu, ale aj nad hlbšími otázkami, na ktoré v živote často nedokážeme nájsť odpoveď. Presne takýmto seriálom je Mr. Robot. Sam Esmail musel podpísať zmluvu s diablom, pretože to, čo predvádzala 4. séria, akú kvalitu a štýlistické a naračné orgie dokázala servírovať týždeň čo týždeň, to sa len tak nevidí. Presne preto milujem príbehy. Pretože raz za čas sa objaví niečo, čoho kultúrny dopad bude väčší, než si v tejto chvíli dokážeme predstaviť. Verím tomu, že na rok 2019 sa nebude spomínať ako na rok v ktorom Disney zruinovalo Star Wars, ale ako na rok, v ktorom skončil jeden z najlepších seriálov v histórii televízie. ()

HonzysKISS

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Je to velmi dobré zakončení a celá série byla suprově zábavná. I když některé díly byly naprosto zbytečné, tak aspoň opravdu nenudily. Jediná velká škoda je, že je prostě konec. Mělo to mít ještě aspoň dvě série navíc. Protože ty poslední dva díly byly strašně rychlý. 9/10 ()

M1k9

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Rozjezd byl pozvolný, ale od poloviny co díl to geniální ukončení dané příběhové linie. Silné, krásné, emotivní, ale i hodně depresivní a skličující. Mr. Robot si nebere servítky. Máloco a málokdo v seriálu konči šťastným koncem. Seriál je brutální od nejnižší po nejvyšší úrovně. Nedoporučil bych ho tomu, kdo na něj není psychicky připravený. Psychická náročnost postupně stoupá a ke konci mohutně vrcholí. S Elliotem to je pořád nahoru a dolů jako na kolotoči. Nikdy nevíte z jakého snu se probudí. Zvládnete to? Měl jsem problém držet krok. / Samotný závěr je dobře koncipovaný. Pro většinu stačí E10. Pro náročné je připraven explozivní dárek. Myslím tím, že vaše hlava nejspíš exploduje. Nebudu toho moc prozrazovat. Byla to síla. Takový Matrix naruby. / Něco takového asi neuvidíte každý den. 10/10 ()

leo430

Čtvrtá série - (10/10). Tato série byla naprosto dokonalým zakončením tohoto nadčasového díla Sama Esmaila. Co víc si přát, než aby byla poslední série tou nejlepší sérii. To se opravdu v seriálovém průmyslu nestává tak často. Takže poslední série je pro mě naprosto bezkonkurenčně nejlepší ze všech čtyř. To co nám tady Sam naservíroval se dalo těžko strávit. Bylo to hrozně silné, emocionálně devastující a nervy drásající. To prostě chcete. Nemluvě a výborném castingu, hereckých výkonech a naprosto geniálnímu hudebnímu podkresu. Sam nám prostě ukázal, že celou dobu věděl co dělá a že mu to sakra vyšlo. Budu tento seriál šířit dál, protože si svou kvalitou zaslouží obrovský obdiv. Myslím si, že nejsem sám, kdo má po shlédnutí této série zážitek na hodně dlouhou dobu a uchová si jej hluboko v srdci. Nejlepší díl: 407 Proxy Authentication Required (S04E07) ()

Klokani_koul

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Naprosto neuvěřitelná filmařina. Po naprosto dechberoucím finále třetí série jsem si řikal, že už to nemůže být lepší. Mýlil jsem se. Celou sérii jsem dal přes jeden víkend, byl jsem naprosto pohlcenej. Dokonalej audiovizuál je tady ještě dokonalejší, vypadá a zní to naprosto neuvěřitelně. Esmailův styl je ještě filmovější a celej seriál vlastně působí jako obrovskej film, kterej do sebe dokonale zapadá. Herecky naprosto neuvěřitelný, všechny výkony naprosto špičkový. Nemůžu se dočkat Esmailova dalšího projektu. (Dokoukáno na začátku března, ale komentuju až teď) ()

xzajox

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Opäť jemné sklamanie. Ak by som mal hodnotiť prvých 9-10 častí, štyri hviezdy by som dal hneď. 40X séria sa podarila. V tempe prvej aj tretej série tu bol spoločný nepriateľ / cieľ / poslanie a drobné kroky k finišu. Už tam však bolo citiť, ako keby len naťahovali stopáž. Vlečúce sa rozhovory, kopec citových naťahovačiek... no ale ok. Ak by séria skončila časťou 410, všetko by bolo fajn. Ale nie, oni tam museli ešte pridať ďalšie tri, ktoré (nebudem spoilovať), skrátka celé to domotali, plus snaha o naťahovanie času už mi značne začala vadiť. Posledných 15 minút za tým dalo pochopiteľnú a uveriteľnú bodku, no pocitu, že bola zbytočná už sa nezbavím. Škoda. 67% - 3* ()

BranuliQ

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Na úvod musím povedať, že nie je u mňa žiadnym zvykom písať samostatne recenzie k sériám jednotlivých seriálov. Už to, že som ju predsa len napísal značí, že sa jedná o niečo výnimočné. A je tomu naozaj tak. Od skončenia môjho obľúbeného Breaking Bad ubehol už naozaj dlhý čas a ja som stále čakal na to, že sa mi aspoň ešte raz naskytne podobne dokonalé zavŕšenie, a je jedno, ktorého televízneho seriálu. Po sklamaní z finálovej série Hier o tróny som už ale prestal dúfať, keďže sa mi práve tam ten epický finiš núkal najviac. No a potom, ako z jasného neba, príde Esmail, ktorý už minulou sériou svoj "opus magnum" vystrelil na popredné priečky mojej TOP10tky a nielenže sa vyrovnal excelentnej tretej sérii, on 4. sériou prebil všetko, čo som doteraz vo svojom živote v televízii videl (a koľko som tých seriálov už za svoj život zhliadol, ani radšej nevravím). Nádherné, dojemné, dychvyrážajúce, napínavé až do morku kostí a hlavne šokujúce zavŕšenie, ktoré mnou hlboko otriaslo a navždy ma ovplyvnilo. Breaking Bad tak po rokoch stráca v mojich očiach prvenstvo a prenecháva pomyselnú štafetu Esmailovmu majstrovskému dielu, ktoré bolo tak dokonalým scenáristickým orgazmom, až mám pocit, že toto už naozaj nikto neprebije. Už prešlo niekoľko dní a ja som stále v neuveriteľnej eufórii a ten blažený pocit vo mne neutíchajúco rezonuje stále s rovnakou intenzitou. To postupné odhaľovanie príbehu Elliota Aldersona sa za tie roky stalo jednou z najlepšie napísaných mozáik v histórii televíznej tvorby. No a posledný dvojdiel je niečo tak nádherné, až sa to nedá vyjadriť bežnými slovami. Sam Esmail, si neuveriteľný génius a zmôžem sa len na prosté "ďakujem"! A to, že si mal tento koniec premyslený už od samého začiatku a poukazoval si na záver seriálu prakticky od prvej scény len podtrhuje tvoju genialitu. Ešte raz, ĎAKUJEM! ()