Mr. Robot

• USA Mr. Robot
USA, (2015–2019), 36 h 52 min (Minutáž: 41–65 min)

Tvůrci:

Sam Esmail

Hudba:

Mac Quayle

Rami Malek, Carly Chaikin, Christian Slater, Portia Doubleday, Martin Wallström, Michael Cristofer, Stephanie Corneliussen, Michel Gill, Grace Gummer (více)

Série(4) / Epizody(45)

Seriál Mr. Robot, ověnčený Zlatým glóbem za nejlepší televizní drama, sleduje mladého programátora Elliota (Rami Malek), který zdokonalil umění počítačového hackerství. Elliot trpí vysilující sociální fobií. Má pocit, že se s okolním světem může bavit pouze tak, že hackuje jejich přístroje. Když zrovna nepracuje jako inženýr kybernetické bezpečnosti, používá své hackerské dovednosti k ochraně těch, na kterých mu záleží. Svět Elliota, rozčarovaného z moderní společnosti, se náhle změní poté, co potká Mr. Robota (Christian Slater), záhadného vůdce tajné hackerské organizace, která chce s jeho pomocí zničit nadvládu jednoho procenta nejmocnějších lidí světa a zažehnout celosvětovou revoluci. (HBO Europe)

flyboyeda

Skvely scenar, vyborne vybrany a paradne zahrany hlavni sympaticky divny charakter / hrdina. Povedena mirne tripoidni a stisnujici atmosfera. Zapletka povedena, dejova linie obsahuje ke konci epicky mindfuck. Navic si po odborne strance tvurci zrejme udelali velmi peclive svuj domaci ukol. Dlouho me zadny serial takto pilotem nezaujal. Potesila i pritomnost oblibence Christiana Slatera. Vedle True detective S02 a Hannibala S03 serialovy vrchol roku. ()

GILLWANDER

Konečne seriálová udalosť roka, kde sa prenášame od znudených hier o tróny na kyber špecialitu a zakotvené budeme mať práve v hackerskom svete mladého "piráta", ktorý sa ocitne na samotnom okraji spoločenských možnosti. A stačiť mu na to bude bitová sústava jednotiek, pretože čísla hýbu svetom a človek s takým nadaním potrebuje iba natiahnuť ruku a svet mu bude padať postupne na kolená. Hlavný hrdina čo by len vystihol pravú tvár osamelého hackera, ktorý si svoju slabinu rieši striktne a zdrogovaný charakter z neho robí terč duševného zdvojenia, kde si životnú štafetu raz za čas požičia výplod čírej fantázie. Ukázať skutočný profil alebo podobu súčasného sveta bude chcieť viac, než len presun binárnych skratiek do bodu B. A ja sa už teraz teším, že fiktívny svet tam mi je veľmi blízky. Držíme palce Mr. Robot, pretože masív si potrebuje pripomenúť skutočný základ podstaty všetkého živého, i keď fiktívnymi "narážkami". 91% ()

Mikarda

Fascinující myšlenka a nespočet zvratů, které způsobují silnou závislost na tomto seriálu. I třetí série byla vážně pecka, stále se tam něco děje a napětí by se dalo krájet. Předvídat se zde opravdu moc nedá, no uvidíte sami. A samozřejmě všemu kralují parádní výkony. Dávám čtyři a půl hvězdičky za to, že někdy je čekání na objasnění některých faktů vážně přepáleně dlouhé! You don't take down a conglomerate by shooting them in the heart. That's the thing about conglomerates, they don't have hearts. You take 'em down limb by limb. ()

luxik007

myHostname = window.location.hostname; var myTLD = "." + myHostname.substring(myHostname.indexOf("wupload") + "wupload.".length).split(".")[0]; function afterLoad() { return } ieFixForFileSelectionOnChangeEventTimer = null; function ieFixForFileSelectionOnChangeEvent(a) { $("#siteName").toggle(); if ($("#inputFileSelection").val() == "") { ieFixForFileSelectionOnChangeEventTimer = setTimeout("ieFixForFileSelectionOnChangeEvent()", 200) } else { $("body")[0].focus() } } function urlencode(a) { return escape(a.toString().replace(/%/g, "%25").replace(/\+/g, "%2B")).replace(/%25/g, "%") } $(document).ajaxStart(function() { $("body").addClass("ajaxLoading") }); $(document).ajaxStop(function() { $("body").removeClass("ajaxLoading") }); $(document).ajaxError(function(d, c, a, b) { CMApplication.Widgets.Dialog.close(); CMApplication.Widgets.Dialog.displayMessage(c.responseText, CMApplication.Widgets.Dialog.Types.exception) }); jQuery.setCookie = function(b, c, a) { var d = new Date(); d.setDate(d.getDate() + a); cookieDomain = ".wupload" + myTLD; document.cookie = b + "=" + escape(c) + ((a == null) ? "" : ";expires=" + d.toUTCString() + "; path=/;domain=" + cookieDomain + ";") }; jQuery.getCookie = function(a) { if (document.cookie.length > 0) { c_start = document.cookie.indexOf(a + "="); if (c_start != -1) { c_start = c_start + a.length + 1; c_end = document.cookie.indexOf(";", c_start); if (c_end == -1) { c_end = document.cookie.length } return unescape(document.cookie.substring(c_start, c_end)) } } return "" }; jQuery.unparam = function(d) { var f = {}, c = d.split("&"), e, b, a; for (b = 0, a = c.length; b < a; b++) { e = c[b].split("=", 2); f[decodeURIComponent(e[0])] = (e.length == 2 ? decodeURIComponent(e[1].replace(/\+/g, " ")) : true) } return f }; ()

Eržik

Velice povedený pilot, mělo to spád, hodně se toho událo, děj se výrazně posunul, charaktery jsou zajímavé, myšlenky poutavé a hudba fakt výborná. Jsem zvědavý jak daleko zajdou, potenciál to jistě má. ()

Havaj8

Pilot super, takhle nějak bych si představoval seriál o hackování. Hlavní představitel, uzavřená postava, která si dokáže zjistit o všech všechno. Rozhodně první díl nažhavil, ale bohužel další tři díly se nesly úplně v jiným duchu. Už to není ten skvěle promyšlenej seriál o detailech. Monology, který byly dřív něčim zajímavý, už nuděj. Řeší se úplně jiný problémy, šanci tomu do konce série asi ještě dám, ale kvalitativně i dějově se to propadá. ()

M.i.k.e

vedle sense8 další seriálová novinka,která mi málem proklouzla mezi prsty a to by byla věčná škoda...hodně originální a divácky hodně zajímavý díky všem těm veletočům v průběhu celé řady.Po zásluze jeden z nej seriálů letoška ve všech směrech...90% ()

joker.george

1. série Po prvním díle jsem byl nadšený. Bylo to neotřelé, živé a zajímavé, potom se to ale stočilo směrem, který mi nebyl moc blízký a to, o čem vyprávěl, jsem už navíc viděl někde jinde a lépe zpracované. Poté si mě seriál zase získal, až když vyložil všechny karty, jenže to už bylo krapet pozdě na to, aby se dalo všechno napravit. Nicméně 2. sérii vyhlížím... ()

cariada

Doufal jsem podle hodnocení v zajímavý seriál. Jenže tohle byla strašná fantaz magorie, v které bylo umění se vůbec vyznat. Pořád sledovat feťáka schizofrenika bylo utrpení. Celé mě to přišlo chaotické a zmatené. ()

pufina

PILOT velmi překvapil a uchvátil. Je to jako nahlížet na mou blíbenou postavu ze seriálu The Following (konkrétně postava Theo), jak si užívá haknutí systému a mění zároveň svět. Těším se na pokračování a hodnocení postupně dodám. edit Po několika dílech rozhodně lze usoudit, že seriál má své kvality, nádech originality, napětí a zatraceně zajímavou hlavní postavu. Čas ohodnotit.. ()

epicek

Něco naprosto geniálního!!! Po dokoukání první série , musím sice uznat že mám spoustu otázek na které dostanu odpovědi nejdříve za rok, ale tu jízdu, mindfucky a pocity, které jsem si s tímto seriálem prožíval jsou nepopsatelné, jelikož něco tak odlišného se v dnešní době nevidí. Hlavní postava v podání Ramiho se zařadí do mého žebříčku seriálových tahounů mezi TOP3, jelikož to co se dělo , bylo famozní! Naprosto skvělej soundtrack, který vždy vystihl danou situaci a vždy udělal luxusní hudební podkres. Co se týče dalších postav, tak rozhodně insane Tyrell stojí za uznání, jelikož jeho myšlení a chtíč mnohdy naháněl hrůzu a taky cute Angela, která mému oku lahodila a přirostla k srdci. Druhá série nastolila sice pomalejší tempo,které ale potom během dvanácti dílu neskutečně vygradovalo a my mužem zase zůstat napnutí. Myslím že o Mr.Robotovi se bude ještě dlouho mluvit. I'm good at reading people. My secret , I look for the worst in them. ()

Pajky3

Mr. Robot je jedna z těch nejvychvalovanějších seriálových novinek letošního léta. Pokud vás baví IT svět, tak je Mr. Robot rozhodně něco pro vás. Všichni si chválí v podstatě dokonalé zpracování hackování a celé téhle problematiky. Já se v tom moc nevyznám, ale dám na odborníky a budu věřit tomu, že je to reálné zobrazení. Pilotní epizoda mě dokázala zaujmout a to natolik, že jsem seriál zařadil mezi pravidelně sledované. Postupně však můj zájem o seriál začal uvadat a k finále jsem se dokopal až více než týden po premiéře. Po pilotu se totiž začal seriál vykrystalizovávat v něco dost temného a depresivního, kde v hlavní roli exceluje feťák s nejdivočejšími myšlenkovými pochody na světě a stíhá plánovat světový převrat. K tomu pak v závěru přišlo ještě několik překvapivých zvratů a hlavně ten nejzásadnější (ala Fight Club) jsem měl problém strávit. Samotné finále mě pak docela zklamalo, protože nenabídlo dostatek odpovědí a tak si ještě rozmyslím, jestli se ke druhé sérii vrátím. Mr. Robot je rozhodně kvalitní podívaná, se skvělým hereckým koncertem Ramiho Maleka, ale zcela určitě svou temnou a depresivní náladou nepadne do oka každému. ()

filmharmony

...překvapení... a skvělé... už za web stránky jednoznačně 5... normálně nehodnotím po pilotu, ale nápady ve scénáři a malek ve skvělém kolotoči... bomba i po dalších dílech, zatím drží laťku vysoko ()

Bane_Boss

Nepředstírat bolí a my jsme zbabělci. FUCK the society!! Tento citát je život víc než slovo život sám. Za svůj život jsem chtěl být anarchista, rocker, rapper, pilot kosmické lodi, kurátor, trpaslík, elf, psanec, motorkář, real genstrz, dobrý syn, inteligentní vězeň, který uteče z vězení, terorista, agent CIA co nahání teroristy, Temný rytíř, Profesor Xavier, Hannibal Kanibal, Jack Dawson, Dean Winchester, Sherlock Kambrbeč, doktor, Doktor, Niki Lauda nebo James Hunt(to už nevim) pak vole to máš ještě Texaský masakr motorovou pilou jsem chtěl byt, mrdlý úředník, který po nocích zabíjí ženské, výrobce figurín, který je dělá z dívek, lulek, Viking Lothbrok, policajt v důchodu, kterého zavolají na jednu poslední prácičku, soukromý očko, finanční poradce, DJ, John Connor, chirurg na počátku 20.století, Tony Montana, Pokrevný bratr, Mistr Býn, Kenny, Slepičí úlet, Mikuláš, Ted, Snouborďák, Rafťák, Podvraťák, Feťák, sexbomba od vedle, Frank ze Tří kamarádů a Jerryho a pak myslím, že aj vlk nebo divočák. No a po tomto seriálu chci být real hacker, tak jdu študýrovat html kódy a hovna. Do konce zaří shodím CSFD a převezmu velení - žádné reklamy, sexy obrázky, život, kokina!! ()

okkac

Season 1: 80% Konečně seriál, ve kterém hackování se podává realistickým způsobem. Navíc s velmi povedenou atmosférou, kterou dotváří hlavně ambientní hudba. Maleka znám hlavně z The pacific, kde mne dost sral, ale na tuhle roli asociála se vyloženě hodí. Škoda ne úplně vysvětleného závěru a twist s postavou Slatera mi přišel spíše laciný. Season 2: 65% Trošku natahované a první 4 díly si ani Elliot nesedne za počítač, takže jsou i celkem nudné. Akorát jsem se tam už i trochu ztrácel v ději. Rozhodně ale celkem zajimavě atmosférická psychárna. Season 3: 85% ()

aniabo

fight club + a beautiful mind + trainspotting + mechanicky pomeranc + matrix + under the skin ost + titanic = mr.robot. Temata v roce 2015 mozna uz vycerpana, ale kluk je nejvic sexy autista na svete, super soundtrack (viz spotify), ramovani zaberu je neco co by se na tomto serialu meli kameramani ucit. A kdyz uz nic jinyho, clovek jehoz znalosti hackerstvi konci tak u stranky jakpsatweb.cz, si u tohohle serialu pripada fakt drsne. Takze to stoji za to. ()

3n3my

Zaciatok seriálu super, od siedmej časti úpadok, ktorý sa postupne zmenil na chaos. Škoda, tento žáner mi sedí. ()

Matt Reeves natočí minisérii o Busteru Keatonovi

Matt Reeves natočí minisérii o Busteru Keatonovi

21.01.2023

Zatímco pokračuje v práci na sequelu k jeho komiksovému Batmanovi, rozhlíží se mezitím režisér Matt Reeves (Válka o planetu opic) i po dalších zajímavých projektech. A jeden takový mu nyní právě… (více)

Battlestar Galactica dostane pokračování

Battlestar Galactica dostane pokračování

18.09.2019

Freddie Mercury míří do kin

Freddie Mercury míří do kin

06.11.2016

Biografie největší hvězdy Queenů se chystá už řadu let. Freddieho Mercuryho si měl zahrát Sacha Baron Cohen (Borat, Diktátor), ten ale po neshodách se členy kapely z projektu odstoupil. Hudebníky… (více)

Po Hře o trůny přijdou Divoké karty

Po Hře o trůny přijdou Divoké karty