Orel skalní: Král hor (TV film)

• Česko

Dokumentární

Slovensko / Rakousko, 2014, 52 min

Tomáš Hulík

Matej Landl (vyp.)

Komentáře uživatelů k TV filmu (5)

Vynikajúce spracovaný časozber. Okrem života orlov ukazuje proces výchovy a kŕmenia orlíčat i život neďaleko hniezdiaceho suseda: bociana čierneho, rast neďaleko sa rozvíjajúcich kvetov a na hniezdo naviazané hrdzavky (druh myši), či motýľa - babôčku admirála, zlizujúceho okolie hniezda. Jednotlivé etapy ročného cyklu orla predeľujú zábery na panorámy hôr. Zdokumentovaná je aj skutočnosť, ktorá nastáva v prípade vyliahnutia dvoch orlíčat. Vzhľadom na nedostatok potravy jedno z nich často zahynie. Oslabené mláďa niekedy dorazí slabšieho zobákom a pazúrmi. Mŕtvolka súrodenca sa stáva potrebnou potravou pre preživšieho potomka. Orlica-matka pomôže s jej odperením a naporcovaním.(8.4.2015)

Pokud se tomuto dokumentu dá něco vytknout, tak jen určitá "standardnost", kterou u mě způsoboval hlas vypravěče. Jinak je to film vytvořený lidmi, kteří přírodu doopravdy znají a vědí, co (a jak) natočit.(5.1.2016)

Na premieru vysielanú na RTVS som sa tešil a v podstate nesklamala. Príroda, zvieratka a informatívny komentár. Kiežby bolo takýchto filmov viacej.(6.4.2015)

Fascinujúci, brilantne natočený dokument o kráľovi našich vtákov. Rozhodne sa dozviete niečo nové!(5.4.2015)

Nádherné zábery. Aj názvoslovie vcelku fajn, iba kuvičok podľa mňa nie je kuvik. Páčil sa mi záber kuvička s kôrovníkom ale aj jeden preleto orla. :)(1.1.2018)