Lovci zážitků (TV pořad)

Česko, 2015, 26 min

Jan P. Muchow

Petr Turyna
  • Flack007

Za mě to bylo obrovské zklamání. Čekala jsem nálož zážitků ze zajímavých míst ČR, se zajímavými lidmi, kteří mají, co nabídnout. Kromě pár trapných vtípků není to však vůbec nic převratného. Letem světem, trapnost, nesympatické obsazení. Právě tato skupinka jezdící v dodávce mě spíše nutí k tomu, abych nevystrčila patu z domu a koukala na přírodopisné kanály, kde uvidim mnohem víc. Při tom už jen výběr míst není tak extra, zvlášť když se jeden díl natáčí ve vašem kraji a znáte tedy jeho potenciál. Jenže mě to prostě nenadchlo a ikdyž patřím pravděpodobně do cílové skupiny tohoto pořadu, nejsem si jistá, zda by tento pořad měl být mým vzorem při dalších turistických toulkách. V tom lepším případě mrknu na internet, v tom horším zapnu jiné turistické magazíny o ČR, které jsou prostě lepším zdrojem informací, než dvacet minut tohoto pořadu s velice nesympatickými lidmi, kteří nejsou vtipní.(9.5.2015)

• honajz

Viděl jsem díl o Brně, a jako rodilý Brňák jsem jen nevěřícně zíral. Tolik trapnosti, pitomosti, přehrávání, rádoby chtěného humoru, ale také faktografických chyb, to aby jeden pohledal. Motat se mi kolem piva nějaký dement s kytarou, na kterou umí dva akordy a vyřvává u toho „Gív mííí sááám manýýý“, dostane leda tak přes držku. Možná to bylo cílem, ukázat dementy na tripu, ale to by chtělo alespoň inteligentní formu nadsázky.(9.5.2015)

Náhodou, dozvěděl jsem se tam pár zajímavosti (Richarda Wagnera, nacistického skladatele oněch brutálních klasických písní, jak se převlíkal za strašidlo si nějak ovšem neumím představit,) a padlo tam i něco o Máchovi etc. Mimoto, takovýto pořad tu snad ještě nebyl, milión cestománií po celém světě tu je, ale když vybíráte kam na výlet třeba s přítelkyní, tenhle pořad vám dle mě může dát pár užitečných rad. Jo a Tonya Graves mi připadadala jako dost nepříjemná ženská a z mužského týmu byli minimálně dva velmi trapní. Na ten "humor" bych se vykašlal uplně, přece nemusí být všude za každou cenu? Jinak sem zvědav na další díly...(2.4.2015)

• mnx

Prima to s těma dokumentárníma pořadama taky nějak neumí. Párek ulízaných blbečků-pseudointošů a jedna negroška budou prý vykládat o nepoznaných krásách Čech. Přitom si jen tak pindají u golfu, popřípadě v hospodě, a jsou u toho šíleně vtipní . Celé je to prošpikováno bomba záběry na jejich ksifty, a super hudbou. Jestli chcete dobrý cestopis o našich krajích, je lepší zkouknout něco z produkce České televize, ta jich má dost a dost. Tady se dozvíte leda tak velký kulový. A protagonisté by udělali líp, kdyby se vrátili ke svým kopytům - tj. ke zpěvu, paření her, a focení célebrit.(12.4.2015)

• moriero

Další plytká přehlídka nezajímavých vystajlovaných lidí a jejich cool jízdy za "zážitky". No, úplně mě dostali svým výletem do mého rodného zlínského kraje (kupování jablek u cesty, povinná návštěva vinného sklípku...) U nás doma takové "Pražáky" prostě milujeme, to je známý fakt! Škoda že se nenapili z Baťova kanálu. Ten lodivod by na ně určitě křikl: "Hej ogaři, co to chlemcete, šak do toho chčijou cigáni!" A oni: "My vám nerozumíme. My jsme z Prahy." Lodivod: "Aha. Tak vy jste z Prahy. Říkal jsem: pijte pomalu, voda je studená."(20.5.2015)

• - Za pseudonymem John Doe, který je podepsán pod režií dvou dílů seriálu, se skrývá trojice reklamních a filmových režisérů z různých koutů světa. Jejich největším společným úspěchem je zatím cena Grand Prix Cannes 2007 v sekci Direct Marketing. (Zdroj: Brainz)