Listopad

Akční / Komedie / Drama

Česko / Slovensko, 2014, 90 min

• Prubner

Další přihlouplá tezovitá agitka, připomínající Trojanův Občanský průkaz. Film samozřejmě obsahuje všechna známá klišé: komunisté jsou komičtí, hloupí a zlí a antikomunisté jsou hodní a dobří; komunisté jsou komické karikatury, antikomunisté jsou charakterní hrdinové; všichni občané ČSSR jsou proti režimu, s výjimkou Veřejné bezpečnosti a zlého strýčka-komunisty. Navíc tvůrci asi měli málo peněz, takže všechny demonstrace jsou natočeny asi s dvaceti komparsisty. Filip Cíl a Filip Tomsa hrají pořád tak nějak stejně, zajímavou volbou bylo obsazení Anity Krausové.(18.11.2017)

• sator

Pozor v den smrti vám promítnou všechny filmy které jste viděli..(24.1.2017)

• slunicko2

Když si profíci hrají na amatéry... 1) Americký dokumentarista, kameraman, zde i spoluscénárista a především režisér Gary Keith Griffin se rozhodl udělat si radost a zavzpomínat na bouřlivá léta svých studií na FAMU. Méně radostí udělá jeho amatérsky působící snímek divákům. 2) S dialogy Griffinovi pomohl spisovatel Arnošt Lustig, jehož jméno mě na film nalákalo. Marně. Podílel se i Lustigův syn Josef. Film byl připravován pět let. 3) Hlavní postavy žijí v jakémsi bezčasí a světě bez určení školy či práce. Občasný hezký či vtipný postřeh prostě nestačí. Vše je kašírované, nevěrohodné, snahu o groteskní prvky lze označit oblíbeným výrazem dnešní internetové mládeže: what the fuck. 4) Jsou tu pěkní kluci: 25letý Filip Cíl (Jiří, dělá černé kopie hudby), 32letý Pavel Richta (malíř Ondřej) či 30letý Filip Tomsa (hokejista Petr).(6.4.2018)

• dopitak

Začátek je docela prima a kdyby příběh zůstal jen na pozadí událostí 17. listopadu, dalo se to zkousnout. Ale tady se to s revolucí myslí vážně a tyhle laciný komparzy se začnou množit. Amatérismus nebo spíš studentské cvičení. Anita Krausová jako mikro femme fatale docela jo, ale sexbomba to tedy není. Filip Tomsa vypadá už patnáct let stejně.(10.9.2017)

• Britney75

Tak takhle blbej film jsem už dlouho neviděla ! Ani jsem ho nedokoukala, pro mě naprostá ztráta času! To se zase něco nepovedlo ... odpad jako humus!(11.2.2017)