La Rose écorchée

Ravaged

Horor

Francie, 1970, 90 min

• Karlos80

Nestydatá kopie "Eyes Without A Face" (59) a několika dalších filmů, třeba "Mill of the Stone Women" (60) nebo "Awful Dr. Orloff" 62). Každopádně začíná to dobře: máme tu dobré tempo, krásnou scenérii, pěknou expresivní hudbu, dobré dekadentní atmosférické prvky spolu se zdravou dávku špinavosti, a také skvělé ženské obsazení; ale po 40. minutách koukání na tenhle evropský, krásně barevný (jistý smysl pro barvy tady je to snímku nelze upříti) rádoby-art, výsledek; zmatená a bizarní směs gotiky a špinavosti, s totální absencí napětí, plná dlouhých scén a celou řadou nesmyslů (nezáživné vyprávění, vzpomínky etc). Nuda převládá. Průměrný film, bez většího lesku, ale se spoustou krásných hereček a lechtivé erotiky, která je zde cítit z celého ovzduší. Kultovní exploitation herec Howard Vernon v roli zlověstného lékaře který je pověřen provést plastikou chirurgii obličeje umělcovi manželky (o který přišla při požáru - docela povedená scéna), se zdál být vhodnou volbou pro tento film. O filmu se také mluví jako o prvním sexy-hororovém filmu (viz lákavý slogan k filmu), a asi to tak i bude. Režisér Mulot se později proslavil celou řadou převratných francouzských hard-core filmů (viz "Pussy Talk" nebo "La Femme Object"). Nej scéna: znásilnění pohledné brunety trpaslíky (Olav a Igor si říkali), scéna kde sice vidět nic není, ale na pohled je to celé celkem nepříjemné.(19.5.2014)

Tak jako sexuální či erotický horor mi to moc nepřišlo. Tohle mi spíše přišlo jako gotický horor. Ne nejlepší ale ani ne nejhorší. Film má celkem slušnou atmosféru hradu ve kterém se film odehrává a dokáže i zamrazit, malý liliputání coby poskoci jsou sice srandovní ale taky to dokážou být pěkný svině. Příjemný malý film který kdyby byl kratší tak by šel s hodnocením výš.(4.10.2014)