Píše se rok 1898. Noviny jsou plné titulků o Dreyfussově aféře. Hlavní hrdinka Héloise Ancelinová má 19 let a pochází z bohaté antisemitské rodiny v Paříži. Nenávidí svého despotického otce, který podvádí a klame její matku Mathildu a zamiluje se do mladého židovského novináře Maxima. V době rodinné hádky otec umírá na srdeční infarkt a celá rodina obviní Heloise, že má jeho smrt na svědomí. Rodinná rada rozhodne, že ji musí odloučit od Maxima a vzít ji na delší cestu do světa. Heloise spolu s matkou a sestřenicí Olympe opouští Paríž a odchází do Egypta. Tu poznávají úplně jiný svět, kultůru i morálku. Daleko od prostředí evropské smetánky plné predsudků všechny tři ženy nacházejí nový smysl života a Heloise i novou lásku... (oficiální text distributora)

Mejsy

Je to takový pěkný odpočinkový film, jen škoda, že byl rozdělen do dvou částí. Kdybych viděla jen část první - z Paříže, měl by u mě hvězdiček pět. Ale druhá část - z Egypta, mi připadla jako by vycucaná z prstu, aby se dodržela nějaká časová délka pro televizi. Přesto - romatniky není nikdy dost, takže za čtyři. ()