Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Žena, která musela léta snášet domácí násilí a ponižování, se jedné noci vzepře a zapálí postel, v níž spí její manžel.

Za ztvárnění Francine Hughesové v televizním filmu Hořící postel, jenž byl natočen podle skutečných událostí, získala Farrah Fawcett nominaci na Emmy a Zlatý globus. Snímek je rozčleněn do série vzpomínek v průběhu soudního procesu, kdy je Francine souzena za vraždu manžela, konkrétně za to, že jej ve spánku polila benzínem a zapálila. Manžel Mickey (Paul Le Mat) ji dlouhá léta fyzicky i psychicky týral, a když zoufale hledala pomoc, všichni se od ní odvraceli. Poté, co ji naposledy znásilnil, byla to pro Francine poslední kapka, která ji vyburcovala k hrozivé odplatě… V jedné z vedlejších rolí se v tomto filmu, jenž je neúprosně děsivým a syrovým vyobrazením domácího násilí, objevuje také zkušený televizní herec Richard Masur. Farrah Fawcett vsadila na pověst získanou v tomto dramatu a natočila několik dalších vážných snímků, například thriller Extrémy a drama Poor Little Rich Girl: The Barbara Hutton Story. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (10)

Ten Druhy 

všechny recenze uživatele

Medzi rodinnými tv filmami (based on a true story), ktorých som najmä v čase Vianoc a Veľkých nocí videl už mnoho, vyniká The Burning Bed ako rolls-royce medzi autami. Svoju zásluhu majú na tom presvedčiví herci, ktorí nie sú žiadne strnulé polená, ale flexibilní umelci, schopní vyjadriť širokú škálu emócií. Pritom ide o priam učebnicový príklad domáceho náslia. Manžel pije plechovkové pivo, nedokáže si udržať prácu, je neprimerane náročný a žiarlivý, vybíja si zlosť na odovzdanej manželke a deti hladujú. Obdobia relatívnej domácej pohody sa striedajú s ťažkými časmi rodinného exploi... Film zachytáva celý vývoj násilia až k tragickému koncu, ktorý je zároveň oslobodením. Poodhaľujú sa tiež inak nevysvetliteľné putá: prečo taká krásna ženská zotrváva dlhé roky vo vzťahu s úplným niemandom, na ktorého vôbec nie je odkázaná. ()

kaylin 

všechny recenze uživatele

Farrah Fawcett tady ukazuje, že byla dobrá herečka a její pojetí ženy, která byla týrána a našla jen jedinou cestu, jak z toho uniknout, je hodně emotivní a silné. Celkově na vás bude mít snímek hodně intenzivní dopad. A pořád si budete říkat, proč jsou všichni proti ní, proč je proti sobě i ona sama. A uvědomíte si, že to tak někdy prostě je, že je těžké utéct. ()

Reklama

dainio 

všechny recenze uživatele

Velice těžký a psychologický film. Určitě né jednu ženu pohltí. Ano, takhle to přesně chodí. Dokonalé vyobrazení psychického a fyzického teroru páchaného na ženách. Zpočátku ideální začátek (svatba, dítě) se postupně proměňuje v nejhorší noční můru. Manžel žárlí na svou ženu. Zakazuje ji různé činnosti. Požaduje aby byla jenom doma, starala se o děti, neodmlouvala mu. Pokud tak nečiní, vykonává trest. Ten je mučivý. Facky, tvrdé bytí, škrcení a psychický teror. To všechno před dětmi. Následujou útěky ženy s dětmi, žaloby, trestní oznámení. Avšak, všichni se k ženě otáčejí zády. Okrem její sestry ji nikdo nepomáhá. Poslední kapkou je znásilnění. Spravedlivým trestem pro tyrana je smrt. Následuje soud a žena je na základě dočasné nepříčetnosti zproštěna viny. Víte, já prostě nemám slitování s takovými lidmi. Policie je na nich krátká a oni si dělají pořád to své. Vězení by jim nepomohlo, protože člověk se jen tak nezmění. Naprosto jsem pochopil konání utrápené a psychicky zničené ženy. Tento snímek bych doporučil všem ženám, které se s tímto neduhem potýkají, aby se nad sebou zamysleli a osvětlili si, jestli fakt, stojí za to, žít s agresorem. Není to jenom film. Je to syrová a tvrdá realita. Farrah Fawcett je ve své roli nepřekonatelná. ()

nascendi 

všechny recenze uživatele

K téme rodinného násilia už TV film nemal čo dodať. Ale aspoň ho dokázal uveriteľnou formou a dobre vybratými hercami sprostredkovať televíznym divákom, ktorí sú na 100 % presvedčení, že im sa niečo podobné nemôže prihodiť, pretože ... Ale stačí sa pozrieť na impotenciu štátnych orgánov, ktorá nie je špecialitou Česka, Slovenska alebo Ameriky a každému bude jasná platnosť známeho: Pomôž si človeče, aj Pánboh ti pomôže. Spoliehať sa nie je na čo, pretože každé zmierenie, každé odpustenie a každý návrat k zbabelému násilníkovi je iba predplatným na ďalší diel agresie. Zdanlivo nízke hodnotenie tohto snímku je spôsobené tým, že hodnotím filmy ako celok a nie silné príbehy v nich obsiahnuté. ()

Aky 

všechny recenze uživatele

Ta paní skutečně neměla lehký život a ten její byl opravdu mimořádný kretén, který si zasloužil uhořet. Jako problém mi však připadá, že scénář je jako by opsaný ze soudních protokolů a soudních znaleckých posudků, aniž se dokázal vyšvihnout nad tento prostý popis událostí a vystoupit do patra, kde začíná umění. Ještě že ta paní byla, alespoň ve filmu, krásná. ()

Galerie (5)

Reklama

Reklama