Fotografka a reportérka Jennifer Prestonová je po podezřelém výbuchu nočního klubu uprostřed velkého britského města na stopě příčině paranormálních jevů, které se vláda snaží zakrýt. Toto mysteriózní sci-fi produkuje Netflix. (geklon)

Marceloo

Počas oslavy Nového roka nastane uprostred pochybnej časti mesta obrovská explózia. Mnoho osôb príde o život a ďalší sa musia odsťahovať. Vláda uvedie miesto do karantény a prístup do tejto oblasti je prísne zakázaný. Investigatívna fotografka však na svojich fotkách začne pozorovať zvláštne zmeny na dotknutých osobách a keďže neverí oficiálnym vyjadreniam vlády o tom, že oblasť je kontaminovaná, rozhodne sa zvláštne javy vyšetrovať na vlastnú päsť. - Sám sa čudujem tomu, že sa mi to celkom páčilo. Námet je totiž úplne odfláknutý a očakával som, že nebude mať čo ponúknuť, ale vďaka hudbe ma to celkom bavilo. Je pravdou, že sa to celé nehorázne tiahne, ale dej je plynulý a prináša aj pár prekvapení. Lokácie sú zvolené fakt vhodne a zrejme bol aj vyšší rozpočet, ale ak bol, potom ma prekvapujú dosť slabé vizuálne efekty. Snaha sa tu nedá poprieť, ale problémom je to, že sa to celé točí len okolo troch osôb, pretože ja mám v postapokalyptických hororoch rád zobrazenie psychiky mnohých postáv a sledovanie toho, ako situáciu vnímajú rôzne osobnosti, aj keď toto nie je úplne presne tento štýl hororu. + herec z Extinction + herec z Victor Frankenstein + herečka z The Woman in Black a Victor Frankenstein ()

George Stobbart

Strašne nezáživný konšpiračný thriller o fotografke, ktorá sa snaží odhaliť pozadie záhadnej explózie v anglickom veľkomeste blízkej budúcnosti. Evakuácie, karanténa, chaos, vojenská diktatúra a pár podivných indivíduí tvoria kostru diania i samotného vyľudneného mesta. Podivne natočené, nudné a s minimálnym potenciálom zaujímavosti. Ani snaha o záverečné odhalenie nestojí za reč; slabučký film. ()

kaylin

„Residue“ je takovou celkem standardní ukázkou toho, co Netflix v poslední době produkuje. Je to žánrový film, kde se objevuje herecká tvář – nebo je jich i více – která není úplně neznámá. Je zde snaha o nějaké poselství, není to vyloženě vyprázdněná výpověď, ale díky tomu to začíná haprovat a žánrově to nemusí vůbec fungovat. Scénář není nutně chytrý a nakonec zklame. ()

Lavinia odpad!

Ještě štěstí, že jsem se tu dočetla děj, jinak bych nepoznala, o čem to je. Pořád se někde bloudí, hudba naznačuje, že se co chvíle něco dramatického či strašného stane, a ono se nestane nic, nanejvýš má chodící osoba halušky. Pozornost mi utíká od (ne)dění každou druhou minutu, takže pokud si chce někdo naplánovat a dobře promyslet, co bude příští týden dělat, zde je k tomu dostatek prostoru. ()