Loganův útěk

• Kanada

• Austrálie

Sci-Fi / Akční / Thriller

USA, 1976, 120 min

Sci-fi bez vesmírných lodí, ale o to více stravitelný i po letech - vizuálně ač jednodušší, ale ve všech směrech kvalitní práce od všech: řekl bych, že jeden z těch nejvíce zvládnutých příběhů v žánru. Velmi povedená dvojice Michael York a Jenny Agutter (ta vypadala velmi povedená i bez oblečení), v těch menších rolí zas rozhodně velkým přínosem byl Peter Ustinov. Delší stopáž vůbec není na škodu, lehce dobrodružný, super film na odpoledne.(19.3.2017)

Klasická sci-fi, jak se jedinec vzepře totalitnímu režimu, který předtím aktivně podporoval. Má to výbornou sedmdesátkovou vizuální stránku, plno pěkných polonahých bab a Michael York v hlavní roli je bomba. Když ležérně, s naivním úsměvem prohlásí: Let's have sex, nebo honí uprchlíka gebí se mu do držky a schválně střílí vedle něj aby si ho vychutnal, tak jsem se fakt smál jak je to dobrý. A Peter Ustinov jako přeživší důchodce je takovej roztomilej :)(28.2.2009)

Ucházející dystopická sci-fi, kterou však sráží přílišná rozvleklost (především v prostřední části) a až dětinská naivita - a to přestože Loganův útěk, jak si můžeme být jisti díky jedné "plnonahotinkové" scéně - pro děti rozhodně není. Vyjma těchto dvou bodů a s přihlédnutím k vyššímu stáří filmu celkem spokojenost. Za zmínku rozhodně stojí i hudba Jerryho Golsmithe (vím, proč tohoto pána žeru).(2.11.2013)

Sci-fi, ktoré sa stalo (resp. jeho predloha sa stala) inšpiráciou pre THX 1138, OSTROV či VYMEDZENÝ ČAS. Paradoxne filmy využívajúce motívy z Logana sú lepšie ako originál. Chápem, že v sedemdesiatych rokoch bola iná doba (resp. doba PLANÉTY OPÍC), ale tento film po polovici rapídne stratí tempo a už len z povinnosti dokríva do finále. Je otravné sledovať ako hrdinovia zdĺhavo zisťujú veci, ktoré sú divákovi už z princípu jasné. Prvá polka má však spád, pár dobrých nápadov i slušnú výpravu (na tú dobu). Potenciál pomerne veľký, už teraz som zvedavý na chystaný remake...(24.12.2012)

• dopitak

Tak tady snad ani ten potenciál nebyl. Zajímalo by mě, jaká je kniha. Nedomyšlený námět, v němž jediné nosné téma "žij do třiceti a chovej se ctnostně, abychom ti mohli slíbit reinkarnaci" dostává strašlivě na prdel. Zajímala by mě výprava, protože vizualizace nového světa je hodně stavebnicová a některé lokality vypadají jak kdyby si filmaři půjčili kulisy z pohádkových studií československé televize. Slušně vypadá jenom část odehrávající se venku, zbytky Capitolu a DC se už zase moc nepovedly. Motivaci postav je vycucaná z prstu a jediným pozitivem tak zůstává postupně se šťabajzňující a později také letmo svlečená Jenny Agutter. Je to spíš na jednu *, ale s ohledem na rok vzniku dám druhou.(15.12.2019)

• - Lidé v tomto snímku se dožívají pouze třiceti let. Ironií osudu je, že Michaelu Yorkovi, který zde hraje "lovce" uprchlíků, bylo během natáčení filmu přes 30. (ClintEastwood)

• - Scéna v ledové jeskyni se natáčela uprostřed léta v Los Angeles. Lidé zmrzlí v ledu nebyly figuríny, ale kompars nastříkaný bílou barvou. Všichni museli stát nehybně několik minut. (Pavlínka9)

• - Ve scéně, kdy Logan (Michael York) a Jessica (Jenny Agutter) plavou zpět do města a vytahují ruce z vody, je možné spatřit, že nemají v dlani „hodiny života“. (Pavlínka9)