poster

Loganův útěk

 • USA

  Logan's Run

Sci-Fi / Akční / Thriller

USA, 1976, 120 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Tom Hardy
  **

  Sci-fi klasika, která brutálně rychle zestárla. A vlastně ani nevím, proč má status klasiky. Příběh zmatený a extrémně nedotažený (hlavně ledová pasáž je jedno velké WTF), postavy se celou dobu chovají neskutečně pitomě a vizuál v sobě nemá nic nadčasového ani nápaditého. Nemluvě o tom, kolik otázek nechá Loganův útěk nezodpovězených. Paradoxně se dojem o něco zlepší, když postavy opustí sci-fi město a skončí v "pouhém" zarostlém světě. I tam se ale ke slovu hlásí mimózní dialogy a podivné herectví. Zkrátka a dobře, Loganův útěk je ten druh sci-fi, která po čase přestane fungovat skoro ve všech ohledech. Ale remake bych rozhodně uvítal, s tím základem by se dalo dobře vyhrát.(28.12.2016)

 • kebom
  **

  Ukážka filmového "béčka" sedemdesiatych rokov. Ak by bol nakrútený v rokoch osemdesiatych, kľudne si viem predstaviť na mieste Yorka Ch. Lamberta, ako ikonu "béčiek". Celkovo mi snímka prišla taká detinská, ak by som mal v tej dobe 18 rokov, tak by som mal riadny zážitok aj z tzv. erotických scén. Lenže celkom sľubný začiatok sa od vleklého stredu dostane až k smiešnemu koncu, kde si dedo (vypasený po tom armagedone riadne, čo asi jedol? Mačky?) robí malý ohník na akejsi priehrade. York zahral dosť dobre, rovnako aj jeho "záporný kolega". Ženský proťajšok však bol maximálne vlažný, nezaujímavý a neraz som mal pocit, že sa herečka vyškiera v momentoch, kde to nebolo v scenári - dosť amatérske. Asi nebudem ďaleko od pravdy, ak poviem, že z námetu filmu čerpala aj poľská komédia Sexmisia, kde sa podarilo dosiahnúť brilantnú atmosféru. Škoda, že tu papundeklové kulisy (zo vzdialeného pohľadu kamier), pyrotechnické srandičky (v jednom momente pri výbušnom konci má jeden z obyvateľov na zadku akúsi veľkú prskavku a uteká cez štúdio) a atmosféra detského seriálu niečo podobné nedokázali.(7.9.2011)

 • Ivoshek
  ***

  Sedmdesátkový sci-fi, to je pojem, ať už to vnímáte jako doporučení, nebo odrazení. Tahle dekáda z filmu totálně čiší, ať už se týče těsně obtaženého oblečení (na které se ovšem docela dobře kouká), počítačů, a vůbec vzhledu prostor. Logan není špatný film, akorát je moc dlouhý a trochu nesourodý. Zatímco část v metropoli je zábavná a odsýpá, část venku je dost nic moc. Zastaralé triky bych filmu nevyčítal, byť jen o pár let novější Vetřelec funguje ve většině scén doteď... Spíš trochu moc ukecanost a roztahanost. Michael York a Jenny Agutter jsou roozhodně plusem.(31.3.2015)

 • Desperado
  ****

  Farbičkami nabitá spomienka na rozšafné 70te roky, ktorá aj dnes skvele baví. Základnou podmienkou na vychutnanie si tohoto už klasického sci-fi s výborným nápadom a vtedy bohatou výpravou je prijmúť ho s nadhľadom rovnako ako ten nadhľad ponúka divákovi. Anderson bol viac než len slušný remeselník a na výsledku je to vidieť, keď spektakulárnosť, vtip ale aj napátie vie dávkovať po únosných porciách dokonca aj v tak bizarných lokáciách a dekoráciach akými aj po takmer 40tich rokoch Loganov útek disponuje. Ústredná dvojica je veľmi sympatická, York charizmatický , Agutter pohľadná a Ustinov si tu vystrihol milého huhňavého starého pošuka.(18.2.2014)

 • kaylin
  ****

  Ten svět, který je ve filmu vytvořen, je prostě zajímavý. Pravidla jsou jasně dána, ale smyslem je jejich borcení, protože ne všechno skutečně musí být takové, jaké to je. Právě to odhaluje Yorkova postava, která ukazuje, že každá společnost má své nedostatky a stojí za to, aby došlo ke změně. Samozřejmě poklidnou cestou.(18.3.2015)

 • - V ústech robota „Mráze“ je možné zahlédnout během jeho dialogů zuby. (Pavlínka9)

 • - Scéna v „dílně lásky“ původně trvala mnohem déle, ale kvůli cenzuře musela být zkrácena. (Pavlínka9)

 • - Sandmanem se rovněž zabýval Freud ve své eseji Das Unheimliche (1919). (slunicko2)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace