Reklama

Reklama

Loganův útěk

  • USA Logan's Run (více)
Trailer

Vítejte do 23. století. Píše se rok 2274 a světu vládnou pouze počítače. A byla to také právě umělá inteligence, jež rozhodla, že po velké katastrofě nyní mohou lidé, soustředění do obskurní komunity nedaleko bývalého Washingtonu, žít pouze do třiceti let. Pak následuje tzv. „omlazení“. Jenže za touto procedurou se neskrývá nic jiného než obyčejný holocaust. V tomto světě není nikomu dopřáno dožít se Kristových let, protože třicet svíček na dortu rovná se automatická smrt. K tomu, aby tento zákon nebylo možné obejít, byly vytvořeny speciální policejní jednotky a mezi jejich členy patří také Logan, ztělesněný ikonou 70. a 80. let Michaelem Yorkem. A právě on byl nyní počítačem vyslán, aby vyhledal „útočiště“, místo, kde se skrývají uprchlíci před svým osudem. Všechny nalezené má exterminovat, jak káže řád. Jenže více než smysl pro povinnost probudí útočiště v Loganovi otázky. Otázky, zda-li je systém, jemuž slouží, správný. A záhy přicházejí také odpovědi a s nimi touha po nápravě. Režisérem na svou dobu silně inovativního a přemýšlivého sci-fi z roku 1976 není nikdo menší než na Oscara nominovaný Michael Anderson. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (95)

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Bohužel to není úžasné, ale pouze průměrné sci-fi, které "prý" není příliš věrné předloze a nevyužívá jí, jak by mohlo. Snímek má několik kladů mezi které rozhodně patří Michael York a perfektně vytvořeným světem (už chápu, kde se inspiroval Michael Bay při vymýšlení svého Ostrova... hodně inspiroval:). Michael Anderson se snažil postavit celý snímek na obrovských kulisách a herectví Michaela Yorka, což se podařilo tak z poloviny. Pohledy a procházení hrdinů zarostlým městem jsou pro mě dodnes velmi působivé a jde o jedny z nejlepších post apokalyptických pohledů do budoucího světa. Zpětně je na snímku poznat stáří a trochu naivní barvičky, které mohli přitáhnout děti, ale dnes působí opravdu dětsky. Doufám, že se jednou dočká Brian Singer a natočí si remake tohoto snímku, protože v jeho rukou by se tato výprava za hranice města mohla stát velmi epickou a úchvatnou. ()

Superpero 

všechny recenze uživatele

Klasická sci-fi, jak se jedinec vzepře totalitnímu režimu, který předtím aktivně podporoval. Má to výbornou sedmdesátkovou vizuální stránku, plno pěkných polonahých bab a Michael York v hlavní roli je bomba. Když ležérně, s naivním úsměvem prohlásí: Let's have sex, nebo honí uprchlíka gebí se mu do držky a schválně střílí vedle něj aby si ho vychutnal, tak jsem se fakt smál jak je to dobrý. A Peter Ustinov jako přeživší důchodce je takovej roztomilej :) ()

Reklama

Tom Hardy 

všechny recenze uživatele

Sci-fi klasika, která brutálně rychle zestárla. A vlastně ani nevím, proč má status klasiky. Příběh zmatený a extrémně nedotažený (hlavně ledová pasáž je jedno velké WTF), postavy se celou dobu chovají neskutečně pitomě a vizuál v sobě nemá nic nadčasového ani nápaditého. Nemluvě o tom, kolik otázek nechá Loganův útěk nezodpovězených. Paradoxně se dojem o něco zlepší, když postavy opustí sci-fi město a skončí v "pouhém" zarostlém světě. I tam se ale ke slovu hlásí mimózní dialogy a podivné herectví. Zkrátka a dobře, Loganův útěk je ten druh sci-fi, která po čase přestane fungovat skoro ve všech ohledech. Ale remake bych rozhodně uvítal, s tím základem by se dalo dobře vyhrát. ()

Pohrobek 

všechny recenze uživatele

Překvapivě kvalitní a zajímavý sci-fi příběh, ostatně takové, jak to Michael Anderson dokázal už v padesátých letech. Po vizuální stránce na svou dobu užásné a i dnes okouzlující. V hlavní roli svým typickým způsobem "září" Michael York, celkem mu přihrává i Jenny Agutter a nezapomenutelný je samozřejmě i Ustinov. ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

Člověk se může dožít i více než třiceti let? Co je to za blábol? Každý přece ví, že člověk nejprve zezelená, pak zčervená a nakonec se radostně rozprskne v karuselu. Takové nesmysly jistě šíří ti, co nepoznají rozdíl mezi zabitím a vypnutím uprchlíka. Mne tedy Logan 5 při svém poznávání pravdy tak nějak nedokázal zaujmout a jeho prsatý komplic Jessica 6 to zvládla pouze při svlékání. K nikomu jsem zkrátka nic necítil, prehistorické interiéry byly k smíchu a o kvalitě střelby Strážců se snad nebudu ani zmiňovat. Jediným zábavným pozitivem bylo to zmatené cosi, co všechno zmrazilo, ale to zase mělo tak krátký výstup, že to tu konzistentní nudu příliš nenarušilo. ()

Galerie (135)

Zajímavosti (14)

  • Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného románu Williama F. Nolana a George C. Johnsona. (Hans.)
  • Scéna v „dílně lásky“ původně trvala mnohem déle, ale kvůli cenzuře musela být zkrácena. (Pavlínka9)
  • Při prvním setkání Logana (Michael York) a Jessicy (Jenny Agutter) v jeho bytě, upíjí Logan (Michael York) ze své skleničky červený nápoj, avšak ten mu postupně spíše přibývá, než ubývá. (Pavlínka9)

Související novinky

Loganův útěk má další šanci

Loganův útěk má další šanci

23.07.2015

Současná vlna filmových sérií, jejichž mladí hrdinové bojují s tuhým režimem (Hunger Games, Divergence, Labyrint: Útěk...), se vzhledem k vysokým tržbám jen tak nezastaví. Studia naopak hledají…

Denzel si naverboval režiséra Drive

Denzel si naverboval režiséra Drive

11.12.2012

The Equalizer je seriál z osmdesátých let, který vydržel na obrazovkách čtyři sezóny. Jeho hrdinou byl bývalý tajný agent Robert McCall (Edward Woodward), jenž jako pokání za svou minulost zvolil…

Wonder Woman je stále naživu

Wonder Woman je stále naživu

18.08.2011

Snažili se ji na plátna kin dostat mnozí. Třeba Joss Whedon a McG. Neuspěli. Snad ještě hůř dopadly loňské plány televizního veterána Davida E. Kelleyho zhmotnit komiksovou superhrdinku v televizním…

Logan konečně zdrhne

Logan konečně zdrhne

19.06.2010

Tohle není novinka týkající se Wolverinea. Tohle je jiný Logan. Konkrétně hrdina kultovní sci-fi z roku 1975 Loganův útěk, jejíž remake už několik let připravuje studio Warner Bros. Odlepí se projekt…

Reklama

Reklama