Loganův útěk

• Kanada

• Austrálie

Sci-Fi / Akční / Thriller

USA, 1976, 120 min

Povedený sci-fi, kdy se děti rodí jen ze zkumavky a mohou žít jen do 30 let pak musí zemřít, či spíše podstoupit rituál, kde dojdou ke znovuzrození. Strážci, toho kdo se vzepře zlikvidují. Až se pak jeden sám vzepře a dostane se ven a zjistí že venku se dá normálně žít, a vše je jen podvod, teď už nezbývá než říct to ostatním, ale uvěří mu vůbec někdo? Docela by mě zajímalo kdo to vlastně postavil ten komplex a vymyslel ,že lidi budou žít do 30 let? Neboť tam nikdo za celý film není.(12.2.2013)

Ten svět, který je ve filmu vytvořen, je prostě zajímavý. Pravidla jsou jasně dána, ale smyslem je jejich borcení, protože ne všechno skutečně musí být takové, jaké to je. Právě to odhaluje Yorkova postava, která ukazuje, že každá společnost má své nedostatky a stojí za to, aby došlo ke změně. Samozřejmě poklidnou cestou.(18.3.2015)

Fantasticke a silne nedocenene oldschool sci-fi. Uz jen skvely soundtrack Jerryho Goldsmithe plny syntezatoroveho pipani by byl za bura. Futuristicka barevna hippie kultura v interieru, post-apokalypticky Washington ala Fallout 3 v exterieru, k tomu sympaticke hlavni postavy. Scenar je mozna trosku jednodussi, ale ja jsem se bavil vyborne. Pocitove je v tom trosku mix THX a Planety opic. Pro me velmi prijemne prekvapeni. Obavam se jak moc sprasi planovany remake, Ryan Gosling? Eeegh. 9/10(26.11.2012)

• gudaulin

Námět je nosný, ale zpracování bohužel pokulhává. Jde o naivní sci-fi s kulisami a postavami, které jako by utekly z filmů 50. let. Ten snímek zkrátka zastaral, přitom ve stejné době se natáčely bijáky, které se s klidným svědomím dají sledovat dosud. Mám pocit, že jde z hlediska současného hodnocení na CSFD o silně nadhodnocený snímek. Celkový dojem: 40 %.(6.5.2009)

• Tom Hardy

Sci-fi klasika, která brutálně rychle zestárla. A vlastně ani nevím, proč má status klasiky. Příběh zmatený a extrémně nedotažený (hlavně ledová pasáž je jedno velké WTF), postavy se celou dobu chovají neskutečně pitomě a vizuál v sobě nemá nic nadčasového ani nápaditého. Nemluvě o tom, kolik otázek nechá Loganův útěk nezodpovězených. Paradoxně se dojem o něco zlepší, když postavy opustí sci-fi město a skončí v "pouhém" zarostlém světě. I tam se ale ke slovu hlásí mimózní dialogy a podivné herectví. Zkrátka a dobře, Loganův útěk je ten druh sci-fi, která po čase přestane fungovat skoro ve všech ohledech. Ale remake bych rozhodně uvítal, s tím základem by se dalo dobře vyhrát.(28.12.2016)

• - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného románu Williama F. Nolana a George C. Johnsona. (Hans.)

• - Sandmanem se rovněž zabýval Freud ve své eseji Das Unheimliche (1919). (slunicko2)

• - Při prvním setkání Logana (Michael York) a Jessicy (Jenny Agutter) v jeho bytě, upíjí Logan (Michael York) ze své skleničky červený nápoj, avšak ten mu postupně spíše přibývá, než ubývá. (Pavlínka9)