poster

People, Places, Things

 • Slovensko

  Ľudia, miesta, veci

  (festivalový název)

Komedie

USA, 2015, 85 min

Scénář:

James C. Strouse

Kamera:

Chris Teague

Hudba:

Mark Orton
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • PedroPo
  ****

  Jsou filmy, které když si pustíte ve správný čas, bez ohledu na to, jak by mohly být špatné, pro vás budou vždy nejlepší. Prostě proto, že jste si je pustili ve správný čas. People, Places, Things není špatný film. Není ani nejlepší. Ale pustil jsem si ho ve správný čas. A proto nemám problém mu dopřát čtyři hvězdy. Nevím, jestli bych ho stejně vysoko hodnotil, kdyby dneska nebylo 1. května a já s dcerkou v náručí pod rozkvetlým stromem nepolíbil její matku. Se kterou už rok nežiju... Jenže 1. května se holky mají líbat, aby neuschly. To přece nebudu riskovat, ne :) Stejné je to s tímto filmem - když v sobě budete mít alespoň trošičku toho, co se děje/dělo jeho hlavnímu hrdinovi, bude se vám líbit. A když to v sobě mít budete, pak je ten správný čas pro tenhle film kdykoliv.(1.5.2016)

 • johnnie78
  **

  Chvílemi jsem měl pocit, že se koukám na českou vztahovou srágoru, kterou natočil Hřebejk ve své slabší chvilce. Nuda, nuda, příšerná nuda o lidech kteří v "dialozích" pronášejí jen takové banality, že by si za ně měli dát facku. "Komedie" při které tak maximálně dvakrát trpce pozdvihnete koutky u úst. Bod za to, že tomu chybí nějaký dementní happyend, který jsem víceméně čekal a byl příjemně překvapen, když nenastal, druhý za fakt hezkou Stephanie Allynne a její odhalená ňadra.(26.5.2017)

 • venison
  ***

  "A co se tedy pokazilo?" - "Asi se mnou prostě přestala mluvit. A mě se to ticho až moc líbilo..." Hořká komedie "People, Places, Things" patří do takové té pravdivé kategorie vztahovek ze života, kdy je svět šedý a ne černobílý.. Hlavní hrdinové se chovají naprosto obyčejně, běžně a odžívají si svá soukromá malá dramata.. Nikdo není jenom klaďas a nikdo není vyloženě záporák.. Všichni sekají chyby a snaží se v nich hledat poučení.. Hlavní hrdina se i po roce plácá ve zkrachovalém vztahu.. Když se rozhodne posunout s novou ženou, tak mu jeho bývalá láska, ke které ho poutají dcerky-dvojčátka, opět zamotá hlavu.. Prostě klasický slon v porcelánu, který neúmyslně ubližuje nejen sobě, ale i okolí.. Krásný pohled do života laskavého, ale nezkušeného otce poustevníka.. Nevýrazná jednohubka, která chytne za srdce..(11.6.2018)

 • silentname
  ****

  Ako moja manželka povedala, dobré americké komédie sú už jedine dramédie. A asi to je pravda. Mám pocit, že za minulý rok si nepamätám kvalitnú komédiu, ktorá by bola čistou komédiou. Tie zväčša padli absolútne mimo a ich humor mi prišiel divný. Tu však máme príbeh, ktorý je uveriteľný, dobre napísaný a má postavy, s ktorými človek rád trávi svoj čas. Ale napriek pár dobrým hlodom a scénkam, pri ktorých som sa rehotal, väčšinou som mal pocit, že film je veľmi dobre spracovanou drámou. Páči sa mi aj herecké obsadenie a aj zrežírované je to veľmi dobre. Možno by som chcel asi trošku viac humoru a menej drámy, ale to je asi také jediné, čo by som mohol trošku skritizovať. Podľa mňa si film čeknite. Stojí za pozornosť. Hodnotenie: B+(22.2.2016)

 • ScarPoul
  ***

  Sympatická jednohubka, ktorá na svoju škodu stavia celý príbeh na akejsi spiatočníckej myšlienke možnosti návratu ku starému vzťahu a k rodine. Čo by nebolo zlé, lenže príbeh sa tak točí v akomsi začarovanom kruhu, kde každý kto zažil aspoň jeden dlhý vzťah vie ako to skončí, hoci sa vie s myšlienkami hrdinu stotožniť. Regina Hall je tu nádherná a celkovo mi scény s ňou a s ústrednou postavou Celmentom prídu omnoho zaujímavejšie. Malo to nábeh na sympatický indie.. takto to skončilo ako sympatická vzťahovka, ktorá je ale v rámci žánru naozaj len jednohubkou na spríjemnenie večera, než vyslovene stavebným kameňom žánru, alebo niečím čo ho prekonáva.(28.6.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace