People, Places, Things

USA, 2015, 85 min

James C. Strouse

Chris Teague

Mark Orton

Sympatická jednohubka, ktorá na svoju škodu stavia celý príbeh na akejsi spiatočníckej myšlienke možnosti návratu ku starému vzťahu a k rodine. Čo by nebolo zlé, lenže príbeh sa tak točí v akomsi začarovanom kruhu, kde každý kto zažil aspoň jeden dlhý vzťah vie ako to skončí, hoci sa vie s myšlienkami hrdinu stotožniť. Regina Hall je tu nádherná a celkovo mi scény s ňou a s ústrednou postavou Celmentom prídu omnoho zaujímavejšie. Malo to nábeh na sympatický indie.. takto to skončilo ako sympatická vzťahovka, ktorá je ale v rámci žánru naozaj len jednohubkou na spríjemnenie večera, než vyslovene stavebným kameňom žánru, alebo niečím čo ho prekonáva.(28.6.2016)

Veľmi príjemný príbeh, rovnako aj hlavná postava Will. Akurát zápletka mohla byť trochu rozvinutejšia a ani trochu viac z dramatického žánru by tomuto filmu vôbec nezaškodilo. Ale aj tak sa na to veľmi dobre pozeralo a čas pri tomto filme plynul vo veľmi dobrom tempe. Fakt len škoda, že tej dej bol trochu slabší. Najlepšie zo všetkého boli tie Willove emocionálne prejavy na prednáškach a diskusiách so študentmi, vlastne celkovo tie grafické debaty plné metafory boli výborné. Kiežby ich tam bolo viac!(15.12.2016)

• johnnie78

Chvílemi jsem měl pocit, že se koukám na českou vztahovou srágoru, kterou natočil Hřebejk ve své slabší chvilce. Nuda, nuda, příšerná nuda o lidech kteří v "dialozích" pronášejí jen takové banality, že by si za ně měli dát facku. "Komedie" při které tak maximálně dvakrát trpce pozdvihnete koutky u úst. Bod za to, že tomu chybí nějaký dementní happyend, který jsem víceméně čekal a byl příjemně překvapen, když nenastal, druhý za fakt hezkou Stephanie Allynne a její odhalená ňadra.(26.5.2017)

Ako moja manželka povedala, dobré americké komédie sú už jedine dramédie. A asi to je pravda. Mám pocit, že za minulý rok si nepamätám kvalitnú komédiu, ktorá by bola čistou komédiou. Tie zväčša padli absolútne mimo a ich humor mi prišiel divný. Tu však máme príbeh, ktorý je uveriteľný, dobre napísaný a má postavy, s ktorými človek rád trávi svoj čas. Ale napriek pár dobrým hlodom a scénkam, pri ktorých som sa rehotal, väčšinou som mal pocit, že film je veľmi dobre spracovanou drámou. Páči sa mi aj herecké obsadenie a aj zrežírované je to veľmi dobre. Možno by som chcel asi trošku viac humoru a menej drámy, ale to je asi také jediné, čo by som mohol trošku skritizovať. Podľa mňa si film čeknite. Stojí za pozornosť. Hodnotenie: B+(22.2.2016)

Will Hary je kreslič komixov a jedného dňa pristihne nechtiac svoju ženu, ako mu nasadzuje parohy. No a týpek to prejde, hoci so zlomeným srdcom, ale so stoickým kľudom, ako pravý bojovník. No a od toho momentu som tušil, že tento filmový počin bude jeden z mala tých, ktoré nazývam balzámom na ubolenú dušu, zlepšovačom nálady, rušičom depiek a ktoré človek vidí len raz za čas a preto sa k nim bude vraciať pre istotu ešte aspoň minimálne raz! Vymakané dialógy, perfektný scenár... dávam ťahať pre istotu od chlapíka ďalšie jeho veci!(16.2.2016)