poster

Listen to Me Marlon

 • Velká Británie

  Lying for a Living

  (pracovní název)

Dokumentární / Životopisný

Velká Británie, 2015, 95 min

Režie:

Stevan Riley

Scénář:

Stevan Riley

Hrají:

Marlon Brando (a.z.)

Producenti:

John Battsek

Scénografie:

Kristian Milsted
(další profese)

Komentáře uživatelů k filmu (9)

 • Slasher
  *****

  Krásná, poetická, srdcervoucí zpověď legendy. Umělečtějším pojetím podobné LOVE, MARILYN, ale tady je dopad ještě o malinko silnější. Kombinace jeho hlasu ke sklonku života, záběrů, fotografií a hudby, cesty od spontánního mladíka přes opěvovanýho "nejlepšího herce všech dob" (k čemuž bych se možná přiklonil i já), snahy uniknout z falešnýho světa showbyznysu a konat dobro pro jiný, po těžký boj se sebou a tvrdý osobní tragédie, kdy se stal spíše anti-miláčkem Ameriky... tohle je vážně práce hodná velikosti jeho hvězdy a talentu. Zbývá mi doplnit si pár z klíčových rolí, tohle vyloženě přeju vidět každému z vás, kdo se rád dívá do historie filmu. Ač Marlon v jedné z nahrávek říká, že jeho duše je jen a jen jeho soukromá, tak jsem mega rád, že se k nám takhle dostala. "You are the memories."(7.7.2017)

 • Eldrick
  *****

  Neortodoxní dokument založený na Marlonových monolozích o sobě samém, když se snažil v průběhu života vyrovnat se svými vnitřními démony. Jestli si někdo myslí, že potřebuje psychiatra nebo psychologa, tenhle film Vás probudí z omylu. Když už si i největší herec všech dob dokázal pomoct sám, dokážeš to taky! Leckdo se Brandovi i sám najde. Navíc jeho mumlající monology působí skvěle jako ukolébavka na dobrou noc. Často si tak tenhle dokument pouštím na spaní.(25.12.2015)

 • Arsenal83
  ****

  Dokument, ktorý Vás zoberie viac- menej na cestu filmového života tohto kontroverzného velikána. Osobné odhalenia veľmi neočakávajte ale zaujímavosti áno, veď nie veľa ľudí vedelo, že Brando mal F. F. Coppolu za "cocksuckera"(26.1.2016)

 • theSaint
  *****

  Absolutní psychologický a filozofický přesah. Jeden z největších a nejslavnějších rebelů a jeho osobní démoni. Předurčen ke slávě a krásnému životu se ultimátně charismatický herec probíjí až k naprostému opaku. Velice intimní obraz zachycený fimovou ikonou osobně.(25.12.2015)

 • DD
  ****

  Pár měsíců po Kurt Cobain: Montage of Heck další povedený a osobitý dokument a i když jsem se původně bál té formy, tak nakonec to šlo víc do hloubky než 99.9% veškeré filmové produkce.(1.7.2016)

 • DonBraso
  *****

  Parádní práce.Hodně zajímavé informace,myšlenky,svoje sny,názory.Všechno na autentických páskách,filmový archiv,filozofie své osoby do povedeného střihu.Žádný BBC dokument,pěkně po filmařsku,kde asi těch pásek si Marlon musel dělat za svůj život vážně hodně,aby jak říkal se nezaprodal svojí duši a Steva Riley to ukočíroval fantasticky.Dokument jsem sledoval jako nezaujatý fanoušek Marlona,viděl pár filmů a vnitru své duši nebyl asi taky tak na ruku všem těm režisérům a studiím,když Coppolu nazval hajzlem.(16.11.2015)

 • Wade W.
  ****

  Marlon Brando tým postavám vážne dokázal vdýchnuť život(25.1.2016)

 • Moud
  *****

  9/10(18.5.2016)

 • Anetulicek
  ****

  Komplikovaná osobnosť, zasiahnutá vlastnými tragédiami, ktoré ho ovplyvňovali po celý život... Zaujímavé spracovanie, spoveď smutnej duše. Bol to aj charizmatický a talentovaný, herec...Vo filme sa však zobrazuje aj iná tvár tejto osobnosti. Snažil sa chrániť práva menšín...rebeloval proti absurdnému a nemorálnemu správaniu doby minulej...Hologram ma až tak neočaril... 4*(24.9.2017)