Aminin profil (festivalový název)

• Kanada

Gay Girl in Damascus: The Amina, A Profile

• Kanada

Amina Profile, The

Dokumentární

Kanada, 2015, 84 min

Sophie Deraspe

Příběh o drsnosti internetového "podsvětí". 21st century je stoletím anonymity a neustále se vyvíjející technologie více a více napomáhají k větší anonymitě každého InternetUsera. Tento příběh je bohužel pro někoho smutným, pro leckteré úsměvným příkladem, jak jedna věta od neznámého člověka kdesi v Pískostánu dokáže pohnout celým světem. Média Média Média - říkám to furt, že jsou to pěkný svině! Dříve se člověk měl pokojně a klidně, protože o ničem, co se ve světě událo, nevěděl. Dneska ví i to, kde si jakej ratlík uhovní na chodník. Je to dobře? Je to špatně? Shlédni dokument a odpověz si na to.(10.11.2016)

Příběh sám o sobě je velice zajímavý - zvlášť pro někoho, kdo jej neznal. Mě osobně nejvíce zaujal pohled, z kterého byl vyprávěn, tedy z pohledu přítelkyně Aminy, tím příběh dostal daleko vážnější a smutnější tón, než jaký mohl z objektivního hlediska mít. Je také skvělé, že se tvůrkyně o daném tématu bavila se zasvěcenými a do věci zapojenými lidmi, díky čemuž je daleko jasnější, jak velký rozsah tato kauza měla. A ve filmu se také objeví i mnoho velice zajímavých myšlenek o válce v Sýrii, "problematice" LGBT a jejich neatraktivnosti a jiných, což snad pomůže zmírnit dopad kauzy.(13.9.2016)