James White

Newyorčan James White (Christopher Abbot) je lehkomyslný dvacátník se sebedestruktivní sklony, povaleč, který navzdory své inteligenci není schopen si udržet práci. Přežívá na gauči své matky Gail (Cynthia Nixon), která jeho životní styl neschvaluje a navíc bojuje s rakovinou. James řeší situaci útěkem k sexu a drogám do té chvíle, kdy začne být Gailin stav opravdu vážný a on se musí postavit tváří v tvář realitě, kterou nemůže ignorovat. (Artcam Films)

blondboss

Veľmi rozpačitá a smutná téma zrežírovaná nudným a nezáživným spôsobom, ktorý spôsobí reálny problém u diváka to dopozerať bez toho, aby pri tom nezaspal. Príbehovo síce pútavé, ale ten námet bol obalený neskutočnou vatou, ktorá ten pocit prázdnoty a nudy nevylepšila. Podľa mňa Mond debutovo až tak moc nezaujal. 55 % ()

Víteček

Sorry jako, ale tohle pro mě není konec filmu. Jasně chápu, že mnohé příběhy, jako život, jen tak nekončí a život jde dál, ale v tomhle případě to pro mě prostě není žádné vyústění a pro film je to dle mého názoru prost nedostatečný konec. Tohle je film, kde nejen, že bych přivítal prodlouženou stopáž, ale je pro mě přímo zásadní pro přijetí filmu jako celku. ()

wick

Nic proti psychologickým dramatům...naopak, mám je rád, ale tohle nebylo nic extra, dost upovídané a statické, až mě přemohl v kině 20 min mikrospánek, a přesto jsem o nic nepřišel...takový lehčí nadprůměr. ()

Rhod

Tento žáner filmov ma už prestáva baviť. Na takúto tému je už filmov nespočet - nekompletná rodina, syn/dcéra droguje, pije, užíva si život, členovi rodiny je zistená rakovina, syn/dcéra začne meniť svoj život a starať sa o matku, matka na konci zomrie. Tým, že pozmenia pár detailov, ktoré sú aj tak o ničom, neznamená, že prišli s niečím novým, zaujímavým, ale skôr nudným a otrepaným. Navyše ešte plno nudných dlhých dialógov. Ak má niekto rád takéto citovky, stačí, aby si film pustil 10 - 15 minút pred koncom, to bude stačiť, o nič neprídete, lebo ten dej si budete vedieť domyslieť aj sami. Snáď trochu pomôžem, predstavte si polovicu filmu ožratý a sfetovaný ksicht. Všetko. ()

Saxos

Tak to teď vypadá všude. Maminky si vytvoří pěkného mamánka. Jj bohužel hlavní vina leží na nich. Kdyby ho nakopla pod záda, ať se začne o sebe konečně starat a ne jenom "mami dej kačky, ať je na chlast a travku, mami co bude k jídlu, mami cos koupila, mmámo, máámo". Tady chudák mamka utratila všechny prachy, že nezbylo ani na zdravotní pojištění, tak pro ni zbyla pouze domácí a hospic péče. Klady: dost reálný pohled na rakovinu; příběh; kamera; hudba. Zápory: ten 4% černý pirát tam byl úplně zbytečnej. ()

PTuranyi

To čo robí tento film zaujímavými určite nie je spracovanie. Príbeh Jamesa Whitea je totiž divákovi podaný takmer dogmaticky bez akýchkoľvek štýlových príkras a efektov. Kamera až dokumentaristicky prenasleduje hlavného hrdinu, takže som mal občas pocit, že sa pozerám na študentský film alebo Záhadu Blair witch (čo je vlastne tiež ako keby študentský film). Hlavnou devízou tohto filmu je existenciálny príbeh mladého muža, zachytávajúci ho od okamihu smrti jeho otca cez boj jeho matky s rakovinou až po jej smrť. Film spája pocitu odlúčenia, osamelosti a neschopnosti zvrátiť svoju situáciu, ktoré spolu s nutnosť postaviť sa na vlastné nohy vytvárajú skľučujúcu atmosféru. 70% ()

Ignitus.C

Nixon normálně nijak neřeším, ale podle mě tady dovedla obdivuhodnou práci. Byla na filmu rozhodně to nejpůsobivější. Jinak to byl film víceméně o ničem. O chlapovi, co měl hnusný život. Chvíli mi trvalo než jsem si zvykl, že hlavní hrdina vypadá pořád že brečí. Ale zvykl jsem si docela rychle! Co byl větší problém, bylo věřit mu že je "Lehkomyslný dvacátník se sebedestruktivní sklony, povaleč, který navzdory své inteligenci není schopen si udržet práci" přišlo mi to, jako docela normální, lehce neinteligentní chlápek, kterého docela snadno něco naštve, a potom je agresivní. Bylo tam pár docela pěkných scén, ale jinak jako film docela nuda. Nemuseli se pořád snažit být tak hrozné umělecký, a stříhat to tak, že nebylo jasné co se děje. Čehož taky asi ve prostřed filmu už nechali. Což bylo o to divnější. Ale hlavní mínus? Žádný konec. Nikam to nedospělo. Celou dobu bylo jasné že to skončí tak jak to skončilo. A to - nijak. ()

Konev odpad!

Pozorně si přečtěte o čem film je, protože je to pravda. Budete se celý film dívat na debilní xicht , který je stále ožralý nebo zfetovaný. Žádná nová myšlenka, nic dramatického a sex skoro žádný. Jediná chyba v popisu je ta, že herec není 20. letý, ale 30. letý. Jestli chcete vidět umírající matku, tak si pusťte film 2 minuty před koncem. ()

maxi_tom

Veľmi zaujímavý film. V prvom rade by som ho ale nerád škatulkoval iba ako "cancer movie", aj keď sa celý odohráva na pozadí rakoviny blízkej osoby hlavného hrdinu. Už len kvôli úvodnej sekvencii a scénke v kúpelni v závere filmu sa ho oplatí pozrieť. Každopádne výborná kamera a herecký výkon Christophera Abbotta, ktorého budem určite ďalej sledovať. Škoda absencie údernejšieho úplného záveru, ktorý na základe toho tak nejak vyšumel do prázdna. Celkovo 4* (8/10). Tento film si podľa mňa zaslúži byť v červených číslach. ()

Kdo vyhrál první filmové ceny za rok 2015?

Kdo vyhrál první filmové ceny za rok 2015?

02.12.2015