That Sugar Film

Damon Gameau se vrhá vstříc experimentu, ve kterém hodlá dokumentovat účinky potravin s vysokým obsahem cukru na zdravé tělo. (geklon)

Firebug

Už jsem viděl několik zábavnějších dokumentů, ale výpovědní hodnota tohoto počinu mě fakt nakopla do zadku a doufám, že nakope ještě dlouhé řádce lidí. Super, že si Damon Gameau nepředepsal každý den talíř sušenek a nezapíjel to rozteklou zmrzlinou, ale vybírá si potraviny, které jsou obecně vnímány jako zdravé (müsli tyčinky, přírodní ovocné nápoje, nízkotučné výrobky atp.) a stejně je na konci značně přežvýkaný. Dokument je to krásně natočený, zpracovaný, poutavý a tímto ho doporučuji úplně VŠEM! Parádní 4*. ()

angloumene

Jednoduše wau. Už je to nějaký pátek co jsem viděla popularizační dokument, který by mě takhle nadchnul. Jednoduchý experiment podaný hodně zábavnou formou. Mluvící hlavy se na nás nejčastěji smějí z obalu nezdravých potravin, místo animací funkcí těla koukáme na opravdového herce no a místo abstraktních odhadů nahlédneme do ústní dutiny chlapce, co odmalička pije limošku. Prostě takový HP ve světě dokumentu. Je to sranda? Je. Dává to hlavu a patu? Dává. Takže tentokrát bez coly a jdem koukat! ()

Ricky_CZ

Překvapený sugar-free Australan navštěvuje USA, aby dalším Australanům ukázal, jak špatné by to mohlo být. Je to vtipné, věcné a hezky cílené. Doporučuji jako kombo s Americkým Fed Up. ()

Evander

Chvályhodný počin! That Sugar Film bych doporučoval namísto povinné četby do všech základních i středních škol. 80% ()

Tosinek

Cely dokument jsem se dobre bavil, Damon srsi vtipem a nekdo odvedl uzasnou praci v postprodukci. Skvele napady, vhodne volena hudba a famozni zaverecny klip. I kdyz mi pro vetsi objektivitu chybel pohled druhe strany a napadaly me kacirske myslenky jako "driv se bojovalo proti tukum, pak proti kaloriim, ted proti cukru, a priste mozna proti piti cukru brckem", petku si That Sugar zaslouzi. ()

Torpid

Potkal jsem v životě hodně lidí, co si ujížděli na zdravém stravování. Většinou do dvou minut stočili řeč na tohle téma a pak jsem si vyslechl dlouhý upjatě sebestředný, povýšenecký monolog. Průvodce tímhle filmem je přesně takovej exhibující egoistickej idiot a dělat mu 90 minut společníka mi bylo utrpením. Dokument je silně manipulativní bez jakékoli snahy o objektivitu, přímočaře a zábavnou formou vysvětluje , co cukr v těle dělá a dokola stále opakuje, jaký že je to Satan. Zdravým lidem tohle strašení bude asi protivné, pro fanatiky se možná stane kultem a pro nás tlouštíky, kteří si cukrem zničili zdraví a snížili tak kvalitu svého života, slušnou motivací ()

bararich8

Tak tohle je síla, tenhle film nebo jemu podobné by se snad měly promítat povinně ve školách. Bezvadně poutavě zpracováno a ta písnička na konci je pecková. Takže velký palec nahoru pro Damona! ()

elimS

85% - komentář 20ti slovy: Tento dokument zcela jistě zaplatily firmy na zpracování tuku :D Celkem dost jsem se pobavil, dozvěděl a nasadilo mi to brouka do hlavy. ()

wick

Povrchní i když líbivě natočený dokument....který kopíruje svůj slavnější a lepší Super Size Me. Nepřináší nic nového, z hlediska informací zaostává i za např. Fed Up. Vadil mi i jistý narcismus autora, kde je vidět, že je to profesionální herec. Film se bude líbit těm, kteří toho o stravě moc neví. Přesto další, i když slabší další bod na stranu těch, kteří bojují s potravinářskou mafií. Díky za to. ()

Frantisek

Dokument je to zajímavý a určitě stojí za zvážení kolik cukru člověk v různých potravinách a nápojích sní a vypije. Kdyby to ale důkladněji sestříhali a zkrátili o zhruba půl hodiny, tak by to podle mne bylo lepší. ()

1Evica1

Zaujímavé to bolo prvých 15 min. Potom sa to už len ťahalo dívala som sa na to po kúskoch asi týždeň ale už poslednú pol hodinu som nevydržala a nedodívala som sa. Hneď som to aj vymazala. ()

Teachman

Tento televizní dokument je vhodný nejen do hodin výchovy k občanství a výchovy ke zdraví. Žáci se při něm mohou dozvědět o nástrahách nezdravého životního stylu. ()

stuly

Tento dokument mi otvoril oči. Ukázal ako sa my ľudia vedome ničíme a to úplne dobrovoľne. Pozor ide o naše zdravie a v neposlednom rade zdravie našich detí a budúcich generácií.....začnime sa stravovať zdravo!!!!Zdravie máme len jedno...... tak to zmeňme hneď TERAZ!!!! ()

TonySoprano

pred 10 rokmi, ked sme mali na skole biochemiu, som pre seba vyvodil stravovacie naviky presne popisane v tomto filme. presne som chapal spravanie inzulinu a glukagonu, ostatnych enzymov, hormonov a spravanie cukrov.... po tejto uprave stravy som za 3 mesiace zhodil 30kg a musel som vymenit satnik, lebo vsetko na mne vyzeralo ako po otcovi a gate mi padali... a citil som sa vyborne. asi pred dvoma rokmi sa so mnou rozisla priatelka, odisla aj s nasim dietatom, a ako nahrada citovej straty zacalo prejedanie a presladzanie a pocas jedneho roka som mal naspat svojich 30kg a pocas dalsieho roka som pridal este 10kg... musel som vymenit komplet satnik.....vcera som si hovoril, kedy pride nieco motivacne, co ma nakopne schudnut, a dnes som torrentol tento film a vratili sa mi vsetky spomienky na moje prvotne pochopenie metabolizmu a odhodlanie...vdaka damon.. neviem sa vyjadrit k filmovej hodnote ale obsah je rozhodne za 5*. ()

dragon'88

Iba jedna vec mi nesedi. Ako je mozne zrat tolko junk foodov (napriek tomu, ze su akoze healthy) a NEVSIMNUT si to. Bezne zjem naraz iba polovicu Twixky a bezne zjem iba 3 rozky s dzemom, aj ked by som ich do seba napchal viac. A bezne pijem cistu vodu, sladene napoje su casto uplne hnusne (spominany Mountain Dew). Toto nie je normalne? Alebo je to tym, ze sme z chudobneho ostbloku? ()

pee-jay

Potřebný (zase) dokument, který do zítra zapomenu. Somehow, this has become routine (děkuji, BHO) říkat kudy cesta určitě nevede, a ne kudy ano. Páč si to chce a musí objevit každej sám moderně a dynamicky na sobě. ()