poster

Putování zažívacím traktem (TV film)

 • Velká Británie

  Guts: The Strange and Mysterious World of the Human Stomach

Dokumentární

Velká Británie, 2012, 49 min

Režie:

Alicky Sussman

Scénografie:

Matthew Button
(další profese)
 • lubospoti
  ***

  Asi by dokumentu prospělo lehké sestříhání. Mám radši, když má dokument "tah na branku". Taková ta omáčka kolem mě nebaví, zbytečně odvádí pozornost od toho nejdůležitějšího.(26.6.2016)

 • Brtniik
  ***

  Kdo zažil trubku v zádi, rád se na podobný dokument s nadějí podívá. Ach jo, proč nelze natočit normální fakrografický dokument bez „humoru“ a vtípků byť anglických?! Myslím, že je to na škodu věci. Dlužno uznat, že ještě děsnější bývají dokumenty z USA, které musí zohledňovat intelekt a schopnost soustředit se tamního divactva. Říkáme tomu: pořad typu „dia dia dá“. Vše se mnohokrát opakuje, aby divákovi něco neuteklo, protože zrovna chroustal brambůrky a neslyšel, či „odběhl“ s Coca Colou. Bývá to krušná prospekce myšlenek a faktů a mnohdy to za tu námahu nestojí protože obdobné informace v našich končinách jeden obdrží na prvním stupni ZŠ.(11.1.2016)

 • rakovnik
  ***

  Dokumenty britské BBC jsou opravu skvěle zpracované, nápadité. Bohužel cesta zažívací trubicí může být i zdlouhavá a nudná, proto autoři uhýbají k vedlejším tématům. Dokument mohl mít klidně poloviční stopáž a být opravdu jen o cestě kamery s vysvětlujícím komentářem, jak nám průvodní text ČT slibuje.(8.1.2016)