Turlock

Režie:

Scénář:

Kamera:

Kim Sturla

Farma ve městě Turlock byla uzavřena a všechny slepice zůstaly uvnitř. Aktivisté z organizace Animal Place se snaží tyto slepice dostat pryč a najít jim nový domov. Slepic je však 50 000 a celá akce je velmi komplikovaná a náročná. Film zachycuje rozhovory s několika aktivisty, kteří se této události zúčastnili. (xFelix)

Zetwenka

Pro tuto záchranou akci  se hodí jen pochvala. Na vše ostatní zase jen "co oči nevidí srdce nebolí", to jak se nakládá se  zvířaty, která nejsou  mazlíčky jako tradiční kočkopes u kterých by se pomalu  lynčovalo za ohnutý chloupek. Zde  se nechává za přispění úřadů, orgánů, majitelů  umírat hlady a žízní tolik  tvorů uvězněných, jen pro peníze, + které by  stála další péče po ukončení  činnosti firmy a čeká  se až  zahynou. XX dní. Pak by se to rychle  a v tichosti  zlikvidovalo. Naštěstí  pár tisíc slepiček se díky  ne -lhostejnosti zachránit podařilo. I když v těch miliardách je to jako kapka v moři ale  pořád  něco než-li nic. Nejsem žádná ekofanatička a jen částečná vegetariánka (nejím drůbeží, ryby, hovězí, ovčí)  ale -  toto je opravdu   překračující veškeré meze  lidskosti. Jelikož  sama  chovám slepičky (brahmánky, holandaňky - což  jsou báječní mazlíci ) i  z drůbežáren mám (nosné slípky isa a dominant, které umožní vykoupit a tím je zachránit. (U nás je to třeba projekt Slepice v Nouzi,). Je to, jak v dokumentu popisují, Ty z drůbežáren poznávají svět, tak jak je ukázáno a učí se od mých odchovaných. Každá je věru individualita a dožívají se  i 10 let. Vajíčka domácí to je radost. A kauterizace zobáku je zrůdnost.  Každý ať si sám uváží   jak se chce nebo nechce ke zvířatům chovat ale tito tvorové jsou také tvorové a žijí, cítí a myslí. ( Plivat  na lidi co jí maso nebudu protože jak výše psáno nejsem úplná vegetariánka). ALe to zacházení by  se zvířaty být mělo jiné, úřady pružné a ne aby docházelo  k tomu co přinesl  dokument. Hodnotím na 4* a tu 5 posílám zachráncům. ()