poster

V sedmém nebi

 • anglický

  Seventh Heaven

 • anglický

  7th Heaven

Drama / Romantický

USA, 1927, 110 min

Režie:

Frank Borzage

Scénář:

Benjamin Glazer

Hudba:

Erno Rapee

Producenti:

William Fox
(další profese)
 • Oktavianus
  ***

  Academy Award 1929 nominee. Velmi zajímavý film, který se v první hodině tváří jako sentimentální romantické drama se sociálním podtextem o Popelce z ulice, aby se v druhé půli zcela změnil v regulérní válečné drama. Poměrně hodně naivně natočený, koncem války, když byl všude hlad a bída, si vojáci v zákopech pojídají pečená kuřata nebo co to je, ale přesto regulérní válečný film – dojde i na bitvu na Marně a na pařížské taxikáře, přivážející na frontu vojáky. Obě části jsou ale důležitý, aby mohlo dojít ke katarzi v závěru: jelikož je jedním z klíčových témat filmu i vztah k Bohu a víře, je válečný prožitek pro Chica a koneckonců i Diane nezbytný. Když už je řeč o hercích, je nutno vyzdvihnout fantastickou Janet Gaynorovou, která na etapu němého filmu, kde bylo divadelní přehrávání nezbytné, působí neuvěřitelně přesvědčivě. Hlavně v úvodu osudem a sestrou deptané ubožačky. Naopak Chico je hodně nesympatická a nafoukaná figura, přičemž jeho představitel Charles Farrell nejen neumí hrát, ale vypadá nepříjemně floutkovsky. K plusům filmu pak vedle režie a pařížských kulis patří i kamera, která je na němý film nezvykle pohyblivá, vůbec ne tak statická jako obvykle. Jen úvodní dojem poněkud kazí nablblá komika podivného soudružského laškování Chica a jeho souseda a pak i spolubojovníka, zbytečně přepálená stopáž nebo lepší dovysvětlení chvilky, kde u Chica došlo ke zlomu, že už Dianu nechtěl vyhodit na ulici, ale najednou si ji vzít. Nicméně na němé poměry více než solidní.(16.4.2018)

 • Houdini

  NFR 1995, Oscar 3 : Režie (Drama), Herečka HR - Janet Gaynor, Scénář - A + 2 nominace: Nejlepší film, Výprava(31.3.2004)

 • Wiliem
  ***

  Film, který se snaží zkombinovat snad skoro všechny žánry které jdou, takže se dá snímek klidně označit za romantický-dramatický-válečný-komediální-duchovní-historický. Snímku to tedy rozhodně ale nijak nepomáhá spíše naopak. Film, ze začátku mírně naivní, což ale až tak nevadilo pokud by snímek skončil po hodině, to se bohužel nestalo. Film, který je tak přeslazený že to až pěkné není. 60%.(28.12.2010)

 • vitekpe
  ***

  Janet je vyborna, film zajimavy, ale na to, o jaky pribeh jde, je to strasne "dlouhe"! Proto dam jen prumer. P.S.: zajimava Gladys Brockwell. 3+(12.10.2014)

 • slunicko87
  ***

  "That´s why I´m an atheist - God owes me ten francs!"(24.10.2013)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace