Anděl ulice

Frank Borzage

Ernest Palmer

William Fox
  • Houdini

Oscar 1 : Herečka HR - Janet Gaynor (1929) + 2 nominace (1930): Kamera, Výprava(31.3.2004)

Inspirovan nedavnym ohromujicim zazitkem s Lilian, jsem se tentokrat s duverou obratil do naruce me oblibene bozske Janet, a vychutnal si dalsi prekrasny film z neme ery. Tomu neni co vytknout. Zabavne natocene, nadherne melodrama, jak z ucebnice. Oscar pro Janet plne zaslouzeny, a velika pochvala pro pana kameramana. P.S.: vubec nechapu, proc na ty neme filmy lidi tak malo koukaji. Napadlo me totiz, jestli lidem spis nevadi ta vazna muzika, ktera vetsinou tyto filmy doprovazi. I kdyz tady je zrovna ustrednim motivem O Sole Mio, coz snad nikoho neurazi... :-)(17.5.2014)

Konečně jsem se rozhodla vrátit (organizovaně) ke starým filmům. Tento moc příjemný němý snímek je rozhodně krásný začátek. Janet Gaynor úžasná. Jak bude čas, budu v podobných filmech pokračovat. Ještě nesmím zapomenout. Hudba - nádherná.(25.2.2017)