Whiplash

Damien Chazelle

Damien Chazelle

Helen Estabrook

Tom Cross

Urobte si názor sami https://www.youtube.com/watch?v=uCUE_3k2tAY 80% - 4*(16.2.2016)

"NOT QUITE MY TEMPO..." Kraťas, ktorý predchádzal celovečernému WHIPLASH-u. Chazelle tu sfilmoval vlastne jednu scénu zo scenára, ktorá ostala aj v celovečeráku - Niemanovu prvú hodinu u Fletchera. Poteší, že sa tu opäť objavuje J. K. Simmons, ktorý si to opäť neskutočne dáva. Johnny Simmons ako Andrew mi však prišiel trochu slabší, Miles Teller sa mi pozdával viac. Inak sa jedná o scénu takmer zrkadlovo podobnú s neskorším filmom, vrátane strihu apod. Dokonca aj niektorí herci z jazz-bandu si svoje postavy neskôr zopakovali (Tanner, Metz). Napriek tomu sa mi neskoršia podoba scény v celovečeráku zdala o niečo lepšia čo sa týka celkovej atmosféry, tak niektorými hereckými výkonmi. Ale aj tak som si tento bonbónik ako fanúšik WHIPLASH-u skvele užil.(29.3.2015)

Prakticky totožná scéna z celovečeráku, ale Johnny Simmons je tady v porovnání s Milesem Tellerem značně slabší.(26.7.2015)

Vzhledem k tomu, že kraťas byl dřív než celovečerák, tak tomu míň než 4 dát nejde. Výborná scéna a dobře, že ji Chazelle zakomponoval a ještě vylepšil trochu o rok pozdějc. (Blu-ray, orig.)(19.1.2018)

Tento kraťas bol je predchodcom celovečernej verzie, keďže Damien Chazelle nevedel získať dostatok financií na dlhometrážny kúsok. Potom ako odprezentoval kraťas na Sundance Film Festivale, peniaze už získal. Niet sa čo diviť, už tu J.K. Simmons ukázal ako démonický vie byť (ale nebol ešte tak dokonalý ako neskôr) a aj celý krátky film utiekol ako voda. Vidieť to prvý krát, tak tlieskam. V dlhšej verzii je to už úplne dokonalé.(6.1.2017)

Johnny Simmons není Miles Teller a nedosahuje jeho hereckých kvalit, ale pokud to budeme brát jako film, který vznikl před celovečerákem a díky kterému Chazelle získal na celovečerák prostředky, tak dobrý.(1.6.2018)

Prvni setkani Fletchera a Adrewa skvele funguje i jako osamocena scena v kratkometrazni stopazi, sice chybi kontext ale Simmons je i zde uzasny a rezie a strih jsou, stejne jako v celoveceraku, temer dokonale. Nejzajimavejsi na tomto dile je asi porovnani stejne sceny s celovecerni verzi a to, jak jemne se stavba sceny zmenila.(14.7.2015)