poster

Bande à Bonnot, La

 • italský

  La banda Bonnot

 • anglický

  Bonnot's Gang

Krimi / Drama / Historický

Francie / Itálie, 1968, 110 min

 • fragre
  ****

  Tomu říkám načasování. Natočit v r. 1968 film o teroristické skupině z r. 1911 tvořené anarchisty, kterým vzdělávání lidu a politická práce připadá jako zdlouhavá a neučinná, takže přikročí k "přímé akci", to chce nos na ducha doby, když si jeden udědomí, že Brigatte Rosse vznikly v r. 1969 a Rote Armee Fraktion v r. 1970. Snímek prostý jakékoliv idealizace, vraždy jsou pojaty civilně a odpudivě, konec je nevyhnutelný. Bruno Cremer svému sociopatu vdechl jistý šarm, Jacques Brel dobře pojal svého nedočkavého idealistu degenerovavšího ve vraha a Annie Girardot je zde i jako teroristka roztomilá, ač to zní podivně.(18.1.2015)

 • vesper001
  ***

  Historicky zřejmě poměrně přesný, ale nijak převratně natočený filmový portrét anarchistické „bandy“ Julese Bonnota, jejího vzestupu i pádu. Život idealistického vzdělance Raymonda „la Science“ Callemina a jeho přátel se změní v smrtící jízdu na horské dráze poté, kdy do něj vstoupí sociopat Bonnot, který před tvorbou graffiti a vydáváním anarchistického plátku dává přednost opakovačce a střílení do lidí. Pod jeho vedením se ze hrstky vcelku spořádaných radikálů stává teroristická skupina. Rameno spravedlnosti se s nimi po stránce technického vybavení sice měřit nemůže, předčí je ale vytrvalostí a odhodláním učinit přítrž násilí na nevinných… Spíš než zpracováním je snímek zajímavý co do historických souvislostí a obsazení. Bruno Cremer podává v roli ultimátního psychopata tradičně kvalitní výkon, Jacques Brel se se ctí popasoval s nesnadným partem Raymonda, který se z obrýleného intelektuála změní ve vraždícího fanatika (vadil mi jen jeho knír), a Annie Girardot to tady opravdu sluší.(17.5.2013)

 • LiVentura
  *****

  Dobře natočený popisný sjnímek o brutální "anarchistické" skupině chladnokrevných asociálů, kteří v prvním a druhém sesetiletí 20.století terorizovali usedlou Francii bezhlavým střílením do lidí a vykrádáním bank.(16.2.2011)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace