Mluv, mluv, zajímáš mě

• Francie

Cause toujours... tu m'intéresses!

Vrav, vrav, zaujímaš ma

Komedie

Francie, 1979, 97 min

Réžia českého znenia (ÚPF Praha) = Marie Fronková, Girardotovú dabuje Věra Galatíková - NOVA pridala pôvodný kinodabing do novej kópie. (12.8.2009)(12.8.2009)

Ani úžasný starý český dabing (Filmové studio Barrandov dabing 1981, Věra Galatíková, Pavel Trávníček a zejména fenomenální Vladimír Ráž) nedokáže zastřít, že vpravdě hořká komedie s volně přeloženým názvem Mluv, mluv, zajímáš mě nemá pořádný odpich. Je tu zoufale málo zvratů a tak poklidné tempo života "starých", jak se tito čtyřicátníci sami označují, ukolébá i diváka. Moc příjemná, sentimentální a lehký úsměv na rtech vyvolávající nuda.(8.4.2012)

Než se ti dva poprvé potkají, prakticky nic zajímavého se neděje. Není to ani příliš zajímavá studie samoty, kterou ozvláštňuje igelitový pytlík. Ale živel jménem Anička dával vždy všemu netušený náboj. A nejinak je tomu i zde. Její pubertální záchvat smíchu v divadle, telefonování z vany a komunikace s policisty jsou natolik zářivými perlami v moři šedi, že nelze hodnotit pouze průměrně.(27.11.2013)

Úplně pitomá a primitivní konverzačka, která by si vystačila s formátem bakalářské povídky. Jenže když vona tam hraje ta Galatíková s tou Žirárdotovou.(26.11.2013)

Tentokrát si Annie Girardotová ukradla celý film pro sebe, nemohla jsem z ní oči spustit, ať už telefonovala ve vaně, ať už domlouvala svým rozhádaným přátelům (a pořádně to schytala), ať už čekala na svého pana vysněného s červenou kravatou (ve slunečních brýlích) nebo se upřímně rozesmála nad ztrátou klíčů od auta. Krásně obyčejný příběh dvou osamělců ve středních letech, kteří se do sebe zamilovali při telefonních hovorech. Velice příjemný dabing paní Věry Galatíkové též hodnotím kladně.(4.2.2020)