Jako přiznám se bez mučení, že svět Wall Street jde naprosto mimo mě a naprosto místy netuším o co jde.. Ale film "Sázka na nejistotu" má příjemné obsazení, svižné tempo a volí strategii polopatického vysvětlování.. Takové edukativní videjko kterak Evropa přišla k nedávné krizi.. Fajn vidět a zažít.. Steve Carell velmi dobře dupe herecky do pedálů..(12.2.2019)

• Radiq

Z mýho pohledu nepřehledné a nesrozumitelné, ale prostě šlo o prachy, o hromadu PRACHŮ. Plno různejch zkratek, pojmů, věcí z oboru, odborných výrazů a mezitím asi i slangu (ne, fakt jsem to nedokázal rozlišit). V podstatě jsem se v těchto věcech ztratil hned na začátku a pak jsem čekal, kdy se najdu. Ale čekal jsem marně - jede to takhle od začátku do konce... a vůbec mě to nebaví. Vlastně na něco jsem čekal - až ten průser konečně praskne... ale je to dlouhé a nezáživné čekání. Dozvíme se, že ekonomika je svinstvo a ekonomové svině, ale komu to nebylo jasné doteď, asi to nepochopí ani do budoucna. Prostě to vysvětlí, proč se to tenkrát v USA tak posralo a že za to vlastně může chamtivost. Ve filmech typu Zeitgeist ale tohle předpovídali už dávno. Herecké výkony docela dobré, ale nic, co by nějak vynikalo. I když to nebyl úplnej průser z obecného pohledu, z mého docela jo.(17.2.2019)

80% ... Vtipné, inteligentné, síce niekedy až príliš veľa informácií naraz, ale inak pohoda. Vysvetľovanie pojmov celebritami bolo perfektné. Carrell s Goslingom vyzerali veľmi divne, no herecky to bolo v pohode.(17.1.2016)

Zadaptování ekonomické učebnice mohlo dopadnout mnohem hůře. Naštěstí díky luxusnímu obsazení z toho vylezl poměrně stravitelný průměr.(18.1.2016)

Hollywoodská demagogie par excellance. Obzvlášť vtipná mi přijde scéna, kdy postava Steva Carelly do poslední chvíle váhá s prodejem a pateticky medituje nad nemorálností svého obchodu. Krásné je, že mu to ušlechtilé váhání zároveň navyšuje cenu odprodeje, takže když nakonec ty údajné morální zábrany s přetěžkým srdcem překoná, ukáže se, že mu to ušlechtilé rozjímání navýšilo cenu odprodeje na hezoučkou miliardu. Musím se smát. Patetický morální kýč jako kráva.(26.1.2016)

• Streeper

Filmy o penězích, wall street, bankovnictví a makléřích mě nikdy moc nepřitahovali a tenhle film, i když má spoustu kvalitních herců není výjimkou. Ve filmu zazní spousta čísel, postřehla jsem, že se baví hlavně o hypotékách a penězích, ale co byl ten hlavní účel toho celého rozruchu jsem vůbec nepochopila.(14.2.2016)

Adam Mckay vyloženě překvapil, kdo by od něj čekal něco takového po všech těch průměrných komediích. Sázka na nejistotu je po všech stránkách velice kvalitním filmem, který nahlíží na dění odehrávající se tak trochu mimo zorné pole obyčejných lidí. Zároveň jde také o dění, které rozhoupalo ekonomiku a přivedlo západní svět do finanční krize. Pro nezainteresované osoby může být Sázka na nejistotu hodně složitá, ale i díky krátkým vysvětlujícím vsuvkám (Margot Robbie ve vaně) hodně poučné a dostatečně zajímavé. Pro mě osobně tedy velmi příjemné překvapení. Obohacující, kvalitně napsané i zahrané. Tak by to mělo být.(13.3.2016)

Název filmu opravdu na místě. 1) Film je skvěle natočený! Pasáže hraného herectví kombinované s hraným vyprávěním.... Genialita! 2) Bale na jedničku! Ten chlapík má formu jako prase a je radost sledovat jeho filmy. Gosling? Na toho frajera se skalní fanoušci těší už něco přes dva roky, i to byl hlavní signál, proč si honem pustit tento kousek. No a Gosla nezklamal. Zahrál to výtečně! Podle mě se ovšem vedle těchto star nejlépe předvedl Steve Carell. Taktéž borec s životní hereckou formou a taktéž v Sázce bez chyb. Pitt byl takřka neviditelný... 3) Po veškerých těchto pozitivech u mě padá závěr filmu, který i po skvělém příběhu sráží vše do kolen. Kurva já jim fandil! Holt přes dvě hodiny čekat na něco z čeho je nic, to ne-e! 60%(11.5.2016)

Parádička, takto nejako si predstavujem posolstvo filmu, tohoto je to to, že ľudstvo je v riti ale v totáľnej.(29.6.2016)

Z filmu se nic nového nedozvíte, než že někteří krach ekonomiky čekali (těch bylo málo), a ostatní (tedy skoro všichni) ho nečekali. A že ve finále, tak jako vždycky, zaplatila všecky průsery vláda, potažmo tedy všichni Američani na daních. A potom, co se to posralo a zase pomalu zvedlo, nikdo se nepoučil a už to roztáčejí dál. To všechno je vlastně základní téma celé historie. Lidi jsou nepoučitelní a proto se historie neustále opakuje. Ohledně tématu hypoteční krize stačí kliknou na wiki a ušetřit dvě hodiny času. V každém případě nejlepší role Steva Carrella. 60%(13.7.2016)

Mnohým veciam som nerozumel a v konečnej podstate som rád, že takýmto veciam nemusím rozumieť. To by však nebol hlavný problém tohto filmu. Hlavným problémom tohto filmu je nedostatok napätia, keďže od začiatku vieme, ako to celé skončí. Napriek tomu musím oceniť vynikajúce výkony Carella a Bala. Réžia hravá, McKay by to mohol využiť vo svoj prospech pri vďačnejších námetoch...(3.1.2016)

"Já soudruh Lenin, v rakvi vystavěný, mnohými vraždami proslavený, tímto oficiálně předávám neexistujícího leninského Oscara (oba přece máme pleš ne?) Adamu McKayovi a Charlsi Randolphovi. Za celý svůj život jsem jsem nedal kapitalismu takovou čočku, jako oni ve svém filmu. Cože, ono se to opravdu stalo? Proč jsem se sakra nenarodil do téhle doby!" Sázka na nejistotu je skutečně film během něhož jsem nenáviděl kapitalistický způsob (respektive způsob ekonomiky USA) vedení ekonomiky. Je to pohled do světa, který je sám pro sebe tak komplikovaný, až je absurdní. Dějí se v něm nemyslitelnosti, které vedou k něčemu tak strašnému jako ekonomická krize, na kterou ve výsledku doplatí jen a pouze nevinní občané. Sázka na nejistotu tohle všechno podtrhuje. Je o lidech, kteří tušili co přijde, ale místo aby tomu zabránili se dali proti tomu pojistit, aby na dané katastrofě pak profitovali. Celé je to podané tak zábavně, záživně a hravě, že jsem se nenudil, všechno chápal a nápadům tvůrcům tleskal. Myslel jsem, že půjde o ten typ filmu, který již nebudu muset nikdy vidět, ale druhý den po zhlédnutí se chuť vrací. Ano, je to ukecané, ale ne nezajímavé. A to jsem ekonomický analfabet. Prostě toto černohumorné drama doporučuji a pokud vyhraje Oscara, divit se nebudu 85%(30.1.2016)

Nikdy bych nevěřil, že mě bude tak bavit film, ze kterého pochopím tak málo.(31.1.2016)

Na to, že toto téma jde úplně mimo mě, a o ekonomice skoro nic nevím, mě tento film opravdu dostal. Nejen, že jsem se ani chvíli nenudil, ale dokonce jsem pochopil i podstatu problému. Pomocí originálních vsuvek mi bylo vysvětleno, o co vlastně jde, i když mnohé jsem pochopil i bez nich - velká pochvala pro scénáristy. Tento film stojí totiž hlavně na brilantním scénáři a výborných hercích. Zajímavým ozvláštněním byly také různý prostřihy. Hlavně ale tomuto filmu patří můj dík za to, že "obyčejným lidem" ukázal viníky světové krize. Smutné je, že na to zase doplatili právě "obyčejní lidé" a kriminálníkům, kvůli kterým přišly miliony lidí o domovy, se nestalo v podstatě nic. Nepřijde mi, že by se během staletí vývoje lidské společnosti mnohé změnilo, přestože je nám podsouváno, jak jsme si nyní všichni rovni. Těm nahoře stejně pořád všechno projde.(21.2.2016)

Totální zásek v historii kinematografie Big Short neudělá, narozdíl třeba od Vlka z Wall Street, to byl správný hardcore. Ve srovnání se Big Short sílou nevyrovná ani třeba Margin Call, který byl dokonale fiktivní, ale přitom dramaticky působivější. Každopádně hodnotím kladně úpornou snahu vysvětlit CDS, CDO, swapy, shorty a pak ten syntetický balík hypoték, na který si lidi v ekonomice sázejí, aniž by věděli, že kupují akcie na výrobu aut bez motoru. Já si Big Short asi oblíbím hodně, ale cílovku si to najde spíše kvůli zvučným jménům herců, než kvůli filmařskému géniu.(28.2.2016)

Sázka na nejistotu rozhodně není filmem který bych očekával od režiséra mých dvou vůbec nejoblíbenějších novodobých komedií. O to větším potěšením mi bylo, že Adam McKay se už nepotřebuje schovávat za ostřílené harcovníky typu Will Ferrell či Danny McBride. Tohle je horská dráha, kde se v obrovské rychlosti držíte zuby nehty za vozíkem, ale zároveň si neskutečně tuhle pekelnou jízdu užíváte. Snímek do nebe ukecaný, běží v neskutečném tempu a není opravdu těžké se ztratit. Ale intenzita a nadšení s jakým všichni hlavní i vedlejší účinkující hrají je k neuvěření. Energií nabitý snímek, který vybízí k dalšímu shlédnutí ještě než naběhnou závěrečné titulky. Nebudu dlouho otálet, jdu si hned stoupnout do fronty na další jízdu. 85 %(29.2.2016)

Možná by to šlo udělat ještě zajímavěji, na druhou stranu, ani takhle to nebylo špatné. Vhodně zvolené obsazení k filmu přitáhne mnoho diváků, kteří by se jinak tomuto tématu vyhli obloukem. A myslím si, že je to dobře. Podobná situace se může kdykoli opakovat, protože bankovní, ale i lidská nenažranost nezná mezí... 70%(15.5.2016)

Je zajímavé,jak mě zaujal film,kterému jsem z velké části nerozuměl.To šílené množství makléřských termínů způsobilo,že jsem se po letech opět cítil jako na hodině fyziky(mimo).Naštěstí si tvůrci uvědomili,že podobných finančních negramotů bude asi víc a včlenili do filmu vtipně pojaté vysvětlivky.Musím ocenit opět vynikajícího Christiana Balea i s jeho skvělým hudebním doprovodem a hlavně Stevea Carella,kterého dlouhodobě podezírám z toho,že je výborný herec,ale nemá dost možností,aby to dokázal,tady se to povedlo.Abych to shrnul,jedná se o téma,které by mě nemělo zaujmout,ale tvůrci film natočili tak,že jsem se od něho nedokázal odtrhnou až do závěrečných titulků.(21.6.2016)

❤❤❤ Swapy úvěrového selhání ❤❤❤(30.6.2016)

A mne sa to videlo - pochopitelne plno ekonomickych terminov, ktore ale ovladam. Kazdopadne nestaci 1 projekcia, tu ich treba viac. Mna maximalne zaujalo ako sa ludia dostali k hypotekam, napriklad pravidla, ktore mali nastavene v USA - to bol ciry masaker, teda respektive ekonomicka bublina a raz to muselo prasknut. Siroko -dalekosiahle doslaedky rozobera aj tento film . 88 %(5.1.2019)

1 7 8 9 10 11 12 13 18 27 35