Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Válka zasáhne i do dětských her. Děti totiž skrývají francouzského chlapce, jemuž se podařilo uprchnout z vězeňského transportu. Jazykové rozdíly rozhodně nevadí, když se projeví sportovní talent. Uprchlík se totiž stane vítanou posilou žákovského fotbalového družstva, které čeká zápas s německými vojáky. Námět filmu je sice přitažený za vlasy, ale zejména děti se činí, seč mohou. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (15)

brooklyn73 

všechny recenze uživatele

Na konci valky v malem mestecku zastavi vlak prevazejici vezne z koncetraku.Ctyrem z nich se podari uniknout, jednim z nich je i Paul (Filip Renc) ,francouz. Pri s vem uteku se dostane k fotbalovemu hristi kde hraji kluci fotbal, jednomu z nich ukradne svacinu.Po nasledne honicce je dopaden a tim se seznami s mistnimi hochy.Ti se o nej zacnou starat,zacnou ho schovavat po ruznych skrysich, schaneji mu jidlo. V zaveru je Paul prinucen okolnostmi nastoupit ve fotbalovem zapase proti proti tymu Wermachtu.Paul nehraje spatne a dokonce i strili gol.Utkani je preruseno fingovanym alarmem,jelikoz tym v uniformach ,s holinkami (kanadami) na nohou hrajicich vojaku se dostava do uzkych a mohl by i prohrat. Pro zachovani moralky je kazda porazka silne nepotrebna! Nemecti vojaci kvapne odjizdi a hlavni hrdina se louci se svymi zachranci a odchazi do lesu... Film, ktery se pomalu rozjizdel,speje k svemu zaveru ,jenz je o trochu akcnejsi. ()

Master19 

všechny recenze uživatele

Zvláštní, jakoby dětský film, který ovšem vůbec není na veselé téma. I scénář je naivně jednoduchý a v podstatě všechno vychází dobře, přesto se najde pár syrových okamžiků, které stojí za pozornost. Nejvíc ovšem zaujmou herecké výkony malých "zobáků". Přestože na to ani jeden nevypadá, všichni už za sebou mají jeden či více filmů a je to znát. ()

Reklama

Pitryx 

všechny recenze uživatele

Začátek je hrozný, ale je třeba vydržet, protože pak se dostanete jednak k zajímavému, i když klišovitému příběhu a jednak k hercům ze seriálu „My všichni školou povinní“. Filip Renč mi lezl na nervy jako vždy. Mile překvapila malá Zedníčková. Ohodnotil bych to jako mírný nadprůměr, ne dějově, ale kvůli dětským hercům. ()

Willy Kufalt 

všechny recenze uživatele

Bylo nebylo jedno poetické dobrodružství... sen krásné dívky o lásce na tanečním parketu, parta školáků se zálibou v rošťárnách a tajemstvích, ale i chlapecká odvaha a čest. Všechno by bylo tak obyčejné, nevinné a zřejmě i nudné, kdybychom se zrovna nenacházeli v krutém Protektorátu Čechy a Morava. Hanibalův polozapadlý snímek sice neoplývá zrovna vysokým rozpočtem, který by umožnil precizní dobovou výpravu, nicméně tento potenciální nedostatek si od prvních minut vynahrazuje svižným vyprávěním, hravě roztančeným za doprovodu líbivých tónů pánů Maláska a Bažanta. Jednoduchý filmeček, který mě překvapil a plně dokázal upoutat od začátku až do konce, československá filmová tvorba, nabízející originální příběhy pro děti a mládež na pozadí problematické doby, opět nezklamala. Asi ještě nikdy jsem nebyl tolik napjatý u futbalového zápasu, jako ke konci tohoto filmu. 85% ()

slunicko2 

všechny recenze uživatele

Pohádka o hrdinství všedního dne aneb Jak si Češi napřimují páteř. 1) Spoiler. Půlka českého maloměsta ví o vězni prchajícím z transportu, ovšem okupantům se nic nedonese. Možná za to může fakt, že válka už končí. Ostatně ani šéf okupačních vojsk Duschke (noblesní 60letý Josef Langmiler) se moc nesnaží. 2) 18letému Filipu Renčovi (francouzský uprchlík Paul) to jako obvykle moc sluší, i 22letý Pavel Kříž (klavírista Gustav) rovněž není k zahození stejně jako 16letý Zbyněk Honzík (Míla) či 17letý Daniel Šedivák (Benold). ()

Zajímavosti (1)

Reklama

Reklama