Pokoj 113 (studentský film)

Krátkometrážní / Drama / Film-Noir

Česko, 2015, 5 min

Filip Kilián

Vlastně už netřeba nic přidávat, ostatní komentáře vše vystihují. Vynikající hra se světly a stíny, výborně zvolený hudební podklad, má to napětí. I když, jak se ale u FIlipa Kiliána objevuje častěji, je i tady od začátku jasné vyústění a řekl bych, že i inspirace jinými díly. Nicméně na studentské práce výborné.(25.10.2018)

Pěkné stíny a světla. Ale ve výsledku je to totálně o ničem.(13.4.2018)

80%. Špičková především technická práce, která si neklade za cíl zaujmout dějem - ten je totiž druhořadý a tím pádem ani nijak zvlášť sofistikovaný - ale primárně šokuje brilantní puntičkářskou technickou interpretací. Perfektní práce se světlem, kamera úrovně Johna Tolla a ač bych uvítal větší množství záběrů na okolní rekvizity na úkor častého záběru na kouřícího muže, v rámci té práce se světlem a kamerou se dá leccos odpustit a musím říct, že jsem hltal každý byť naprosto obyčejný švenk. Jako mainstreamový divák bych se možná nudil, jako dlouholetý nezávislý filmař jsem nadšen, že se konečně po dlouhé době v amatérských kruzích objevila excelentní práce. O střihu, hudbě a zvuku nemusím mluvit, aniž bych se neopakoval. Citlivé, decentní. Tvůrci neměli tendenci přehrávat, ať už přehnaně kreativní kamerou (což může být i na škodu), nebo voiceoverem. Možná by mi k charakteristickému hlasu voiceoveru seděla spíše nespisovná mluva, ale to už je skutečně jen detail. Kdyby nepokulhávala ta narace, která určitě šla ještě rozvinout (otázka je, zda na to byl v rámci vysokoškolského cvičení čas), šel bych do plných. Takhle je to mezi čtyřmi a pěti. Skvělé dílo na hranici profesionality se silnou atmosférou, kterou dnešní amatéři prostě tvořit neumí. Těším se na další práce autorů.(2.4.2015)

Na pětiminutový snímek zajímavé, s dějem a s nějakým koncem... Pěkná kamera.(23.6.2015)

Ten chybějící výstřel udělal hodně. Celá scéna o to víc zapůsobí. Dobrá kamera a světla (titulky na konci - hrozně rychlé rolování). Každopádně precizní práce.(2.8.2015)