• dopitak
  *****

  Vryje se vám pod kůži. Málokdy se filmařům podaří docílit, abyste s postavou takhle žili. Když Annie vezou chodbou na sál, vzpomenete si na podobnou situaci z vlastního života, i kdyby to bylo ve skutečnosti jinak, každý někdy zažil podobný pocit bezmoci. Milovníky žen potěší i brief erotika (Annie, Isabelle nejprve v průsvitném prádle a pak i v zrcadle). Budoucí mafián François Périer přeci jenom ještě mladší. Skvělý původní dabing, jenž oživují mladí herci (Skamene, Kraus, Zuzana Fišerová).(28.3.2016)

 • neneka
  *****

  Můj nejmilejší film na základní škole, vlastně v době vzniku premiérově, to jsem chodila do 6.třídy a od té doby jsem zahořela fanynkovskou láskou k Annie Girardot... což přetrvalo dodnes a film jsem nostalgicky a hodně radostně skoukla nedávno. po Xté :-) Jen kdyby ta moje videokazeta nebyla už tak ohraná....(11.4.2009)

 • borsalino
  *****

  Hektický život primářky klinice, návštěvy pacientů, přednášky, milenci, neutěšený rodinný život náhle vystřídá skličující pocit nejistoty ze závažného onemocnění, strachu, přehodnocování hodnot a priorit. Doktorka Gaillandová v podání Annie Girardot zvítězila, protože jak říká v závěru "všechno je možné, pokud si uchováte naději a houževnatost". A život, je to nejcennější, co člověk může mít.(22.9.2008)

 • Skuby47
  ****

  Nejcennější co člověk má je život. Je nám dán jen jednou a jeho cenu si mnohdy uvědomíme až když je něčím ohrožen, jako v tomto případě nemocí. V obavě z toho, že bychom o něj mohli brzy přijít, měníme své životní priority, jako to udělala v tomto filmu skvělá Annie Girardotová. Působivý milostný příběh s brilantním hereckým výkonem hlavní hrdinky mne vede k zamyšlení, jak bych se s takovou situací dokázala vyrovnat já.(2.5.2016)

 • Pierre
  ***

  Anička zde hraje pro ní trochu netypickou roli, většinou hrála laskávé, milé ženy, milující svoje okolí. Zde hraje ženu poněkud specifické povahy, která se příliš nestará o svojí rodinu, se spíš manželem má chladný vztah a taky v jejím životě je spoustu milenců. To je základní kámen úrazu, nedokázal jsem s ní tolik soucítit.. Kdyby jí tak geniálně nehrála tak geniální herečka, těžko by mi byla nějak sympatická. A další chyba je že tomu tématu rakoviny se film začně věnovat dost pozdě. Skoro až v závěru a potom už není moc času téma víc rozvinout. 60 minut z filmu je to sice zajímavé drama, o lidských vztazích, ale nemá nějákou výraznější zápletku a hloubku, čili mě místy přestávalo zajímat, co se zrovna děje a kam to směruje A čekal jsem, že to bude trošku o něčem jiném. No, teď vlastně pořád kritizuju, ale není to špatné. Jen jsem se na to tešil, ukrutně to sháněl a neubráním se zklamání. Shrnul bych to takhle: Mělo to slušný potenciál, ale ten nebyl tolik využit. Mohla to jinak bejt jasná pětihvězdičková pecka. Teď to vidím pouze jako průměrné drama. co ale neurazí. A stráveného času u něho nelituji. Bohúžel o rakovině začně být až nakonci a do té doby nemá skoro žádný přiběh. Hodně se mí líbil ten konec a závěrečný dovětek. Kéž by takhle vypadal celý film.(16.10.2016)

 • - Annie Girardot získala za roli v tomto filmu Césara. (Rosalinda)