One Punch Man

• Japonsko ワンパンマン (více)
Japonsko, (2015–2024), 14 h 24 min (Minutáž: 24 min)

Předloha:

One (komiks), Júsuke Murata (komiks)

Aoi Júki, Júki Kadži, Kendžiró Cuda, Mamoru Mijano, Masaja Onosaka, Teššó Genda, Daisuke Namikawa, Júdži Ueda, Ken'iči Ogata, Mijuki Sawaširo, Šin'ičiró Miki (více)

Série(3) / Epizody(36)

Nejsilnější superhrdina na světě dokáže zabít kohokoli jednou ranou. Ale nemá žádného soupeře, takže bojuje s nudou a depresí. (Netflix)

Drozdo57

Prvé diely boli brilantné. Plakal som smiechom. Časom sa trochu vytratí energia a vráti sa až v posledných dieloch. Čo je skvelé na tomto seriáli je, že perfektne zvláda tak nenormálne mocnú postavu a paroduje tým všetky tie trápne hrdinské seriály s nevyváženými postavami (Uchiha kreténi...). Saitama je v skutočnosti veľmi zaujímavá postava a pokiaľ nie je na scéne, tak si seriál zvyčajne vyberá slabšiu chvíľku. Keď sa nad tým zamyslím, tak tento koncept asi nemohol byť lepšie spracovaný, ale nakoľko som sa chvíľami začal dosť nudiť, nemôžem dať plnú pálku. ()

zbigi15

"Som hrdina pre zábavu" Normálny chlapík menom Saitama sa jedného dňa rozhodol, že bude hrdina a po troch rokoch strávených cvičením dokáže poraziť každého zloducha jednou ranou. Toto anime sa stalo fenoménom v tomto roku a po zhliadnutí prvej série sa tomu nečudujem. Myslím si, že nesie v sebe skryté posolstvo, ktoré podáva zábavnou formou a tým je "Poctivý tréning nič nenahradí". Nemôžem sa dočkať druhej série. ()

Charlie.Harper

Prvý kráť v živote som mal ťažké pokušenie dať animečku 5*. One Punch Man je niečo tak originálne a zároveň tak priamočiare až to bolí. Hovorím si čo môže byť tak zaujímavé na seriáli kde je hlavný hrdina stvorený k tomu aby bol neporaziteľný kde sa to napätie vezme? Ten faktor neistoty ktorý dodáva tú správnu dávku dramatickosti? Prvé 2-3 epizódy som to pozeral ako taký nevinný zvedavý divák, všetko sa to zlomilo v bodne kedy Sitama povedal odkiaľ vlastne má takú ohromnú silu.. pretože to bola vlastne jediná manipulačná moc nad divákom. Tá zvedavosť keď si pozriete prvú časť, odkiaľ je vlastne taký silný, prečo.. hľadáte v tom tak vysoký a vznešený význam. A v bode keď Saitama vyšiel s pravdou von som pochopil, že toto je vlastne paródia na všetky super-hrdninovské filmy. Jedným z hlavných ukazovateľov originality tohto seriálu je hneď hlavný hrdina na ktorého sa pozriete a poviete si, že tak to je tak trápne vyzerajúci týpek, že vás to až pohorší, každá iná postava v tom seriáli ma coolovejsí look (Genosom počínajúc). Ale tu jeho nevýhody ako čoby nezaujímavej postavy končia, Saitama je charakterovo niečo ako Forrest Gump s fyziológiou 100 násobku Supermana. Už to naberá na zaujímavosti čo? Neuveriteľné ako dokáže seriál s tak prostou tematikou upútať pozornosť. No a záverečná 12. časť bola ten faktor ktorý ma prinútil rozmýšľať o tých 5*. Perfektný, brilantný koniec najlepší anime ending ever. Ale ako celok to je predsa len príliš jednoduché na to aby som tomu dal plných 5* takže za mňa 4,5* super anime (doslova). ()

Saskie-

Hype tohoto anime chápu, ale hodně mě znudilo, když bylo jasně, ze MC vždycky vyhraje. Je to parodie, ale pro mě to znamenalo konec většiny zábavy. Akce byla skvělá, ale užívala jsem si na ní hlavně grafiku. Navíc všechno probíhá stejně – něco se objeví – nedůležité charaktery zemřou – důležité charaktery žijí. Konec. Taky mě mrzelo, že je Saitama zezačátku nešťastný, ze všechny jednou porazí ranou, ale když se mu naskytne příležitost trochu si zabojovat, tak si to ani neužije. Celkově jsem si One Punch Man užila, ale nebylo zas tak skvělé, jak bych hádala podle internetů. ()

cad_bane

Tohle je důkaz toho že v dnešní době může zyniknout superhrdina/superhrdinové, co můžou být originální, kreativní a zábavní. One Punch Man se prostě povedl, vítězí to svou jednoduchostí a ujetostí. Tohle se může porovnávat jedině tak s Deadpoolem(popř. Kick-ass). Prosím víc takových kreativních filmů a seriálů. A to mě anime doteď tolik nebralo. :) ()

Themyth

Pre mňa sklamanie. Zdá sa mi, že Saitama má ešte ekvivalent v odlišných sériach a tam to je lepšie spracované. Po formálnej stránke aj po obsahovej, nemôžem udeliť viac ako tri hviezdičky. V porovnaní s špičkovými anime filmami, či seriálmi je to priemer. ()

Mancunian

Tak jsem se konečně dostal k tomu fenoménu o hrdinovi, který všechny porazí jediným úderem. Říkal jsem si: "To bude o ničem, když je tak silnej." Ale bohudík, mýlil jsem se. OPM je naprosto dokonalé anime. Každý díl mě zaujal, pobavil a u některých jsem se i zamyslel. Naprostá dokonalost, ať už se jedná o choreografie bojů, animace nebo hudbu. Všechno dokonale klape. Už se nemůžu dočkat dalšího Saitamovo dobrodružství. ()

Nautilus06

Velmi humorné a zároveň akční anime. Už od prvního dílu jsem si Saitamu oblíbil stejně jako Genose, který se snaží plnit úkoly které mu dal Saitama. Ovšem sám Saitama neví, co by měl vymýšlet, a proto říká všelijaké blbosti které ho napadnou a Genos se jich drží, protože si myslí, že se může díky tomu stát stejně silným jako Saitama. Doporučuji všem, jenž mají rádi humorné anime. ()

Eaton_Hunt

Námět postavy která je znuděná životem, jelikož je nejsilnější, je na prosto boží, ale to tak asi všechno co tohle anime nabízí. Když není na plátně Saitama, tak to prostě není ono. Druhá série mi přijde uplně zapomněla o čem by měl být tento seriál. Na konci jeden rozhovor o tom co bude dál a uvědomění si, že nestačí být nejsilnější superhridina, to je jako jediné, co druhá série neposrala. Takže převážně hodnotím první série, která má neskutečnou akci s vtipnými hláškami, ale jednoduše tomu chybí víc té psychologie hlavní postavy nebo se na ní více zaměřit. -1 hvězda za druhou sérii ()

Harroc

Anime se drželo prakticky na 100% předlohy, což naprosto skvělé. Opět studio Mad house nezklamalo a ukázalo, že dělá vždy dobré anime. Hudba je naprosto epická a skvěle doplňuje souboje. ()

jenHonza

Tento animáč tu doslova naběhl a jednou ranou všechno sundal. Ještě se ani nerozjel příběh a já už se bavím, jak malý děcko. To je výborná ukázka toho, jak by se měl dělat správný seriál. 5* a uvidíme, co nás čeká v budoucnu...nemůžu se dočkat :) ()

LailaX

První díl mne nebavil, ale poté co přišel druhý, třetí a další se od toho prostě nemůžu odtrhnout... Po dlouhé době anime, u kterého si mohu odpočinout a zasmát se... A Saitama a ty jeho ksichty... to prostě CHCEŠ... ()

Dave.Furiosa

Zrovna jsem dokoukal poslední díl a tento klenot bych shrnul do čtyř slov...geniální,nadčasové,úžasné a skvělé...musím se přiznat,že po prvním díle mi One punch man připadal trochu divný,ale od druhého dílu,jsem tomu propadl a poslední díl je absolutně kulervoucí nářez...finálový 12.díl bych hodnotil tak na deset hvězdiček :D doufám,že bude druhá série,neboť toto anime má obrovský potenciál a byla by věčná škoda nepokračovat.. ()

looo

"I am a hero for fun." Saitama a destrukce, kterou je ten týpek schopnej způsobit je vlhkej sen všech malejch i ne zas tak úplně malejch kluků. Znuděnej chlápek, kterej je kvůli poctivýmu tréninku tou nejsilnější bytostí v celym vesmíru a nikdo mu to ani nevěří, ani to nechápe. Suchar, lenoch, co bydlí v 1kk. A jinak to má všechno co má mít klasickej seinen - epický souboje, jasně pojmenovaný útoky, bizarní hrdiny a ještě bizarnější monstra, krásnej hudební podkres. Akorát titulní postava na rozdíl od klasiků žánru začíná už hodně OVER 9000!!!! Velmi doufám, že jsme se se Saitamou neviděli naposled, jelikož potenciál překvapit a pobavit rozhodně má. Aneb skok z měsíce zpátky na zem se zacpanym nosem "Ha! I did it!" ()

yawa

To bola taká strašná blbosť! :) V podstate ide o paródiu na superhrdinov bez nejakého výraznejšieho deja. Úprimne, chvíľu som váhala či dať 4 hviezdy. Ale áno, za tú kráľovskú zábavu, ktorú mi toto anime dokázalo prichystať len v tých pár častiach čo má, si to zaslúži! Už dlho som sa pri nejakom seriály takto schuti nezasmiala. Dúfam, že bude ďalšia séria a že bude minimálne rovnako zábavná. ()

divi7

Naprosto ultimátní akční podívaná a parodie na superhrdiny všeho druhu v jednom balíčku. Vše provází neuvěřitelné akční sekvence. Mám rád anime a od teď je Saitama moje nejoblíbenější postava v tomhle žánru. PS: SERIOUS PUNCH na konci souboje Saitamy s Borosem mě málem vyvrátil ze židle. ()

OLAFtrueLOVE

1. série je pecka. Seriál moc dobře ví, že má k dispozici jen jeden úder a pracuje s tím mistrně. Opravdu co punch to orgasmus. Je tu samozřejmě ten očividný problém, že by to jednou mohlo začít být monotónní. Nic méně já v tomto ohledu nejsem moc náročný divák. Nikdy mi moc nevadila přesílenost hlavního hrdiny, hlavně když bude akce dost epická. Takže jsem asi ochoten konzumovat stále dokola to samé, dokud budu u každého punche vrnět blahem a dokud bude parodický humor dost dobrý, což zde myslím je. 2. série už mě bohužel tak nenatchla. Zaměření na jiné postavy mi moc neštychuje, není tu tolik epickosti, kolik bych si přál a také mi teda přijde, že se dost zhoršila animace. :( ()

kecal

Asi už sem starej a vyžaduji i něco víc než ujetej japonskej humor. Za mne bych dál dvě, ale cílovka budou spíš puboši, tak tomu tady nebudu kazit hodnocení a dam za tři. myslím, že spousta anime z 90 bylo daleko lepších. ()

Pokračování Venoma má název

Pokračování Venoma má název

22.04.2020

Dvojka Venoma od režiséra Andyho Serkise má oficiální název, snímek ponese titul Venom: Let There Be Carnage, což je jasný odkaz na hlavního záporáka Carnage, jehož ztvární Woody Harrelson. Hlavní… (více)