• Novalinda
  ***

  Specialista na dětské filmy Jiří Hanibal natočil křehký poetický film o dospívaní a prvních láskách,jemuž dominuje motiv řeky a mladičká Andrea Čunderlíková,kterou na přelomu 60. a 70. let filmaři rádi obsazovali do rolí citlivých dívek,jež trápila láska a rodiče.Nostalgická atmosféra letních prázdnin je tu vykreslena skutečné intenzivně.(21.3.2016)

 • Martin741
  ***

  Reziser Jiri Hanibal je pre mna absolutne neznamym pojmom, a rozhodol som sa, ze po tomto filme to aj tak ostane. Film nema dejovu liniu, divak sleduje len prerod dievcata a jej pokusy o nesmelu lasku. Z hercov je vacsina neznama, akurat cosi by mi mohla hovorit Cunderlikova, ale ani tu osobne neuznavam. Miestami veru dost velka nuda. 42 %(18.1.2014)

 • Radek99
  ****

  ,,Země se utrhla a letí prostorem." Specialista na dětské filmy Jiří Hanibal natočil křehký poetický film o dospívání a prvních láskách, jemuž dominuje motiv vody / řeky a mladičká Andrea Čunderlíková. Nostalgická atmosféra letních prázdnin je tu vystižena skutečně neobvykle intenzivně a spolu s poetickým viděním světa mne oslovila v plné síle. V kontextu československé kinematografie 60. let není Malé letní blues ničím výjimečným, přesto své nepopiratelné kouzlo má a zřejmě jde i o nejlepší film režiséra Jiřího Hanibala. A jistě je dobré ho vidět, už jen proto, že jde o jeden z možných inspiračních zdrojů Indiánského léta Saši Gedeona...(14.7.2012)

 • brumbrum
  *

  Ano, Cunderlicka je super, furt vidim Inu z Nemocnice na okraji mesta. Ale tot asi tak vsio a preto nie celkom odpad: 1*. Inak katastrofa. Saxofonovy podmaz to tiez nezachranil. 70 minut samonaseru: ako moze tatko nechat necelu patnastku zahormonovancom na chalupe?! To sa hned naroja velkolepi opelovaci; v gatach burka, v hlave prazdno, by som im dal koxo. Co ma babenka pobehovat polonaha a cmuligovat sa s tymi neoperencami? V tom veku ma citat, sportovat, modlit sa, nie valat sa romanticky na trave a potom s kotiacim sa pupkom vykladat o nutnosti interupcie. Dospievat: ano! Ucit sa: ano! Polonahi sa cmuckat: nie! 1*, za Cunderlicku, 4* dolu za nasratie sa v podvecer(14.11.2017)

 • Vesecký
  ***

  Bože, 47 let poté. Jak já ty dva filmy s mladičkou Adrejkou Čunderlíkovou miloval, vlastně do ní jsem se díky Pěti holkám na krku i téhle romantice zamiloval... A teď mám pocit, jestli mě tenhle film nezkazil, protože jsem pak dlouhá léta byl přesvědčen, že musím prožít takovýhle romantický vztah, o sexu nic nevěda. Jak se změnil svět i naši potomci, dneska by to pro ně nebyla krásná lyrika, ale komedie - vždyť ještě v patnácti (!) letech si neuměla říct o šminky! Jaká zaostalost v té totalitě (ani jí to prodavačka nechtěla prodat). Dnes mi už tenhle příběh připadal přes nedlouhou metráž poměrně nudný, ale z nostalgie, kterou ve mně vzpomínky na dobu prvních platonických a neopětovaných lásek vyvolaly, dávám tři hvězdičky...(14.8.2014)

 • Jan Kanyza

 • - Filmový debut Jejeny Šebestové, Jana Kanyzy a Jaroslavy Brouskové. (M.B)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace