• Novalinda
  ***

  Specialista na dětské filmy Jiří Hanibal natočil křehký poetický film o dospívaní a prvních láskách,jemuž dominuje motiv řeky a mladičká Andrea Čunderlíková,kterou na přelomu 60. a 70. let filmaři rádi obsazovali do rolí citlivých dívek,jež trápila láska a rodiče.Nostalgická atmosféra letních prázdnin je tu vykreslena skutečné intenzivně.(21.3.2016)

 • ArthasKarfa
  ****

  Milý letní film o první lásce a naivním pohledu na ní. Takový příběh si vychutnáte jen když je venku 30°C a nějak se dokážete vcítit do příběhu a času letních prázdnin jedné mladé dívky, kdesi v chatové oblasti. Příjemně si u toho odpočinete a pohladí vás to na duši. Moc hezky ztvárnil tatínka Jiří Pleskot.(27.7.2020)

 • Vesecký
  ***

  Bože, 47 let poté. Jak já ty dva filmy s mladičkou Adrejkou Čunderlíkovou miloval, vlastně do ní jsem se díky Pěti holkám na krku i téhle romantice zamiloval... A teď mám pocit, jestli mě tenhle film nezkazil, protože jsem pak dlouhá léta byl přesvědčen, že musím prožít takovýhle romantický vztah, o sexu nic nevěda. Jak se změnil svět i naši potomci, dneska by to pro ně nebyla krásná lyrika, ale komedie - vždyť ještě v patnácti (!) letech si neuměla říct o šminky! Jaká zaostalost v té totalitě (ani jí to prodavačka nechtěla prodat). Dnes mi už tenhle příběh připadal přes nedlouhou metráž poměrně nudný, ale z nostalgie, kterou ve mně vzpomínky na dobu prvních platonických a neopětovaných lásek vyvolaly, dávám tři hvězdičky...(14.8.2014)

 • mchnk
  ****

  Přerod holčičky ve slečnu, která svým nevinným, patnáctiletým pohledem odzbrojí asi každého kluka, který měl to štěstí do jejích hlubokých očí pohlédnout, je tímto možná zajímavější, či pestřejší pro mužské, divácké oko. Ovšem Jiřka a její neuspěchanost vůči klukům v zaláskovaném, letním čase, může být pro dnešní holčiny, které v jejích letech mají na vztah s klukem určitě jiný názor, krásnou inspirací. Příběh o "ničem" se slušnou režií, zasněnými dialogy, příjemnou hudbou i dobovou atmosférou. Škoda Hanzlíka pouze v audio verzi. Jiřčin druhý hlas také nebyl vybrán zrovna nejšťastněji.(18.1.2014)

 • brumbrum
  *

  Ano, Cunderlicka je super, furt vidim Inu z Nemocnice na okraji mesta. Ale tot asi tak vsio a preto nie celkom odpad: 1*. Inak katastrofa. Saxofonovy podmaz to tiez nezachranil. 70 minut samonaseru: ako moze tatko nechat necelu patnastku zahormonovancom na chalupe?! To sa hned naroja velkolepi opelovaci; v gatach burka, v hlave prazdno, by som im dal koxo. Co ma babenka pobehovat polonaha a cmuligovat sa s tymi neoperencami? V tom veku ma citat, sportovat, modlit sa, nie valat sa romanticky na trave a potom s kotiacim sa pupkom vykladat o nutnosti interupcie. Dospievat: ano! Ucit sa: ano! Polonahi sa cmuckat: nie! 1*, za Cunderlicku, 4* dolu za nasratie sa v podvecer(14.11.2017)

 • - Filmový debut Jejeny Šebestové, Jana Kanyzy a Jaroslavy Brouskové. (M.B)