Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Organizovaná banda rozhodnutá přepadnout transport peněz vymyslí zástěrku pro odlákání pozornosti policie. Využije k tomu tři teenagery z okraje společnosti, včetně Nathalie Dufourové, která je postřelena a na následky zemře. Její matka Jean (Annie Girardot) se s tím odmítá smířit a rozhodne se pomstít smrt své dcery. (borsalino)

Recenze (29)

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Příběh starý jako lidstvo samo, aneb Annie Girardot jako bohyně pomsty v gestapáckém kabátu.. Přímočará historka, kterou ke hranici obskurnosti přibližují přihlouplé repliky, ledabylý scénář a přední francouzská představitelka charakterních rolí drtící gangstery buldozerem. Líbil se mi jeden z posledních záběrů (viz.galerie), kdy Charles Bronson v sukni naposledy svobodně stojí, než se odebere za mříže za dlouho benevolentním policejním komisařem. Jeho představitel (Francois Marthouret) byl hrozně podobný na Anthonyho Perkinse. Asi abychom pochopili, že za vším hledej matku.. ()

Aky 

všechny recenze uživatele

Nevím příliš, proč se zde filmu nedostalo vyššího hodnocení. Jedná se rozhodně o nadprůměrný film ze silného období francouzského krimi dramatu. Příběh je ve svých jednotlivých sekvencích značně originální a neobyčejně jej povyšuje osobnost Annie Girardotové, která je skvělá i v poloze, která pro ni není typická a v níž by si ji člověk příliš neuměl představit. ()

Reklama

argenson 

všechny recenze uživatele

V podstatě průměrná a nijak objevná kriminálka. Dokud do toho nevstoupí (v dobrém slova smyslu) rušivý element (Annie Girardot), kterej tomu dodá šťávu (Annie Girardot). Milující matka (Annie Girardot) a samozvaná mstitelka (Annie Girardot). Ve své obvyklé roli neohrožené emancipované Amazonky vytahuje Annie Girardot Černou listinu do lehkého nadprůměru, ale na plnej knedlík to není. ()

borsalino 

všechny recenze uživatele

Další z osudových rolí Annie Girardot. Tentokrát ztvárnila roli matky (Jean Dufour), jejíž dcera je zapletena do přepadení banky a později je zastřelena. Zoufalá matka je rozhodne pomstít smrt své dcery. Rozhodně nejde o špatný počin, ale čekal bych trochu více, děj je vedený dost přímo a předvídatelně, čímž film trochu zbytečně ztrácí. Každopádně Annie Girardot padly tyto role jako ulité. ()

blackrain 

všechny recenze uživatele

Herci můžou s filmem udělat strašně moc. V tomto případě to platí stoprocentně, když je hlavní postavou Annie Girardot. Takže jsem zapoměla na slabý scénář a sledovala pouze to, co její postava momentálně dělá. Ta banda to vlastně měla velmi dobře vymyšlené. Ale žádný zločin není dokonalý. Annie Girardot mi bude hodně chybět a to samozřejmě platí i o herečce, která jí propůjčila svůj jedinečný hlas, Věře Galatíkové. ()

Galerie (9)

Reklama

Reklama